FIV la Sibiu ( 42 )

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Michelle_S spune:

Carla, Ancuta, va doresc mult succes!

Eu nu mai am rabdare .Mai trebuie sa iau AC pana pe 5, sa astept menstruatia si apoi sa incep!!!

Ancuta ce FSH si AMH ai?Parca ai avut 225 de Puregon, nu?
Si totusi, cati foliculi ai acum?

Incerc sa ma gandesc ce doze voi avea pentru stimulare.







Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancuta_n spune:

Jose eu am fost la dr, nu Carla .
nu a numarat foliculii, dar erau foarte multi ca mi-a aratat si mie.
joi am stat la o pensiune de nu o sa mai calcam in veci pe-acolo. toate comentariile o laudau si cand am vazut mai bine camera...pfff m-a luat capul. o sa cautam luni dupa ce iesim la dr ca stam toata saptamana la sibiu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancuta_n spune:

Michelle, AMH-ul este 4, iar FSH -6,45 . Fac Gonal F 225 ui/zi. sa vedem daca o sa mai fie nevoie sa fac si de luni pana miercuri..
hai ca mai ai putin si tu si incepi .
o sa intru luni sa va spun ce am facut.
Weekend placut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carla7 spune:

buna ziua,
Am avut si eu o experienta din pacate neplacuta la POLISANO atat la la Sibiu cat si Bucuresti, in sensul ca dupa ce m-au purtat pe drumuri de pomana, lipsa de respect pentru pacient si dezinteresul este enorm, la Bucursti am incercat sa-mi faca o extirpare de polipi endometriali(asa A ZIS D-NA DOCTOR MOISE ca ar fi normal sa incepem), pana aici toate bune si frumoase insa in ziua interventiei chirurgicale HISTEROSCOPIEI- care urma sa aiba loc la SANADOR BUCURESTI, ptr ca ei nu au in bucuresti aparatura necesara, dupa ce mi-au facut toate analizele, incusiv internarea, si anestezicul introdus, mi-au spus ca d-na DR. ESTE BOLNAVA DE RUJEOLA, OCAZIE CU CARE a reusit sa infecteze toata sectia de chirurgie de la SANADOR, a venit embriologul si o intreaga armata de medici, pentru a rezolva problema asta ptr ca erau si multe alte paciente programate la diverse interventii chirurgicale, ne-au dat IZOPRINOZIN si ne-au externat......(ma simteam ca in intr-un vis urat). La Sibiu nu mi-au mai zis sa mai fac aceasta HISTEROSCOPIE, am inceput STIMULAREA CU GONAL F900-275ML, pe care il iau timp de 6 zile si cand m-am dus acolo mi-au zis sa intrerup tratamentul caci mi-au aparut pe endometru polipii (ca si cum nu ar fi stiut ca eu am acesti polipi,dupa ce se stiau prin ce am trecut la Bucuresti). Ok, apoi dupa revenirea d-nului doctor CHICEA (caci intreruperea de tratament mi-a facut-o d-nul dr. Ispasoiu caci dr. CHICEA ERA PLECAT...), MI-AU ZIS CA NU AU SALA DE OPERATIE SA-MI FACA EXTIRPAREA DE POLIPI SI ASA SA MAI ASTEPT O LUNA SA VADA LUNA URMATOAREA cum o sa faca cu extirparea..... Deci...MAI ASTEPTAM O LUNA...CINE STIE POATE O GASI SALA ...APOI MAI FAC O STIMULARE ETC. LIPSA DE RESPECT FATA DE PACIENT!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Michelle_S spune:

Multumesc Ancuta. Eu am FSH-ul 6,6 (ianinte de ultima stimulare) ai AMH-ul 1,47. Asta la 39 de ani
Sunt curioasa de doza imi vor da. In principiu trebuie sa se ia dupa nr de foliculi antrali, AMH si FSH.
Imi este putin teama de suprastimulare.

Ancuta, dar de ce trebuie sa mai continui? Ce dimensiuni au foliculii?

Carla7, imi pare sincer rau pentru ce ti s-a intamplat. Ar trebui sa soliciti tratament gratuit pentru 6 zile de stimulare, nu mai spun de timp, stres, etc!!!
Ce ai de gand sa faci?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancuta_n spune:

Michelle nu mi-a spus ce dimensiuni aveau foliculii si nici eu n-am intrebat avand in vedere ca aveam doar 7 zile de stimulare.....mi-a spus dr ca avem destui, doar ca acum trebuie sa ii ai crestem putin.
Carla7 imi pare eau ca ai trecut prin neplacerile astea. Totusi eu cred ca este bine ca ti-au oprit stimukarea la timp si nu ti-au facut fiv ca era sigur facut de pomina. Acum cu ce de continui? sau nu mai mergi la polisano?
Numai bine iti doresc.
Mie una imi inspira foarte mare incredere dr si m duc cu mare drag la consultatii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Michelle_S spune:

Am inteles Ancuta.Aveam impresia ca ai mai multe zile de stimulare.

Iti tin pumnii maine!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carla_cluj spune:

Michelle, la AMH-ul tau nu mi se pare ca ar fi pericol de hiperstimulare.
De ieri am inceput cu tratament cu progesteron, transferul e fixat pe joi dimineata.


PAI-1: 4G/5G-heterozigot + MTHFR A1298C-heterozigot, 7 IA nereusite, nici o sarcina, FIV1 la Polisano Sibiu - tratament oprit din cauza raspunsului slab, FIV2 tot la Polisano - nereusit, urmeaza FET cu embrionul ramas

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Michelle_S spune:

Carla, din pacate am facut hiperstimulare ( e adevarat o forma usoara) la 112,5 Gonal, doza primita la Promed pentru contact dirijat.
A fost clar o greseala, fiind o doza mult prea mare pentru asta.

Desi AMH-ul nu arata, profilul meu hormonal este de SOP.

Iti tin pumnii pentru joi. Ai facut EI?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carla_cluj spune:

Michelle, e bine ca ai o stimulare facuta, acum medicul invata din raspunsul tau si ajusteaza doza.
Nu am inteles ce e EI?


PAI-1: 4G/5G-heterozigot + MTHFR A1298C-heterozigot, 7 IA nereusite, nici o sarcina, FIV1 la Polisano Sibiu - tratament oprit din cauza raspunsului slab, FIV2 tot la Polisano - nereusit, urmeaza FET cu embrionul ramas

Mergi la inceput