FIV la Sibiu ( 42 )

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ilincuta30 spune:

Ancuta,asa mult te-a ajuns procedura!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns josephinedxc spune:

Cum spunea si inlincuta, e mult, cel putin raportat la bugetul meu (adica eu nu sunt pregatita financiar pt asa o suma, motiv pentru care mai aman putin- sper eu - pana la decontarea de catre stat a procedurii...ca in fiecare luna dau cel putin 300 net la stat pt asiugurari de sanatate, macar atat sa beneficiez si eu, ca de analize hormonale, care coooooosta, niciodata nu am prins decontare, ca sunt pensionarii care se inghesiue, plus menstra mea e neregulata si niciodata nu pot face o programare la inceput de luna!!!
stii cum e, daca iesie procedura - doamne ajuta, iti doresc din tot sufletul, ceea ce imi doresc si mie, nu mai conteaza absolut deloc si uitam de tot calvarul....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancuta_n spune:

da fetelor atat a ajuns Fiv-ul meu.
ICSI costa 97 mil (z1-3) si 107 mil (z 4-5) , iar cu medicatia am ajuns la "frumoasa" suma de 180 mil (cu mentiunea ca am facut 15 zile de stimulare). eu cred ca am platit maximul la care se putea ajunge la un FIV.
Luni dimineata merg sa imi ia sange si dupa amiaza o sa aflam si rezultatul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilincuta30 spune:

Important este sa fie rezultatul de luni pozitiv,restul numai conteaza,suntem alaturi de tine,si ne rugam sa fie bine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancuta_n spune:

buna fetelor.
nu am cuvinte sa va spun cum ma simt....sunt daramata...sunt pustiita de lacrimi si speranta...nu credeam ca va fi atat de greu sa accept o infrangere...am pierdut lupta asta ...sper ca vreodata sa-mi revin.
de ieri am avut sangerari abundente, ca la cm, azi cu cheaguri , dureri de burta si tot tacamul.
Dr spune ca nu avem ce face si trebuie sa asteptam pana luni la Beta.
va mutumesc din suflet pt sustinere si increderea ce mi-ati dat-o. Va multumesc. Va tin pumnii celor ce urmeaza sa faca FIV. va doresc din inima sa va tineti curand bebeii in brate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns josephinedxc spune:

of, of ancuta....nu e de bine cu sangararile abundente, dar poate...nu se stie niciodata, poate ca inca nu e totul pierdut, mai exista minuni, desi uneori ni se pare ca soarele nu rasare deloc pe strada noastra..., Doamne Doamne e sus si poate nu-i lasa sa se piarda....
cum zicea si dr, asteptam luni beta...
sunt alaturi de tine, macar cu gandul...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilincuta30 spune:

Ancuta,fii tare,nici nu-mi pot imagina cat de greu iti este,dar stim de la inceput ca sansele sunt mici si totusi speram ca aceea mica sansa sa fie a noastra. Linistestete si roaga-te la Dumnezeu sa-ti dea putere sa treci mai departe.
Aoleu......nici nu-mi vine sa ma mai duc la Sibiu!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clausimo9 spune:

Buna fetelor!
Va multumesc pentru toate detaliile, sunteti foarte dragute.
Ancuta, nu-mi vine sa cred cat a costat, e incredibil... In weekend nu am reusit sa va citesc mesajele, iar astazi cand am vazut mesajul tau...sincer nici nu am cuvinte, nu stiu ce sa mai spun. Imi pare rau.
O sa mai incerci, ce o sa faci? Imi imaginez prin ce treci, atatea sperante, o groaza de bani cheltuiti...
In 2011 am facut 2 IA, evident nereusite, si inteleg prin ce treci. Un an nu am vrut sa aduc de doctori, tratamente...dar o sa vina ziua cand o sa doresti sa incerci din nou.
Incep sa am retineri in ceea ce priveste clinica, dar nu am unde sa ma duc. offfffff...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clausimo9 spune:

Ancuta, ai facut Beta? Cum te simti astazi?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clausimo9 spune:

Ilincuta, cand incepi stimularea? Cand mergi la Sibiu?

Mergi la inceput