FIV la Sibiu ( 42 )

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns josephinedxc spune:

FETELOR, UNDE SUNTETI TOATE?
N-AVETI CHEF DE O POVESTE MICA :)
O ZI USOARA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancuta_n spune:

Buna Jose
si eu "bantui" pe aici, dar daca nimeni nu mai scrie nimic...
cele care stiti...se pot pierde embrionii pana la testare? adica ne putem da seama?
eu de la punctie de cand pun progesteronul tot am o mica sangerare cand pun ovulele (e ceva rozaliu) . azi a fost ceva de un rosu mai intens si m-am speriat un pic
e grea asteptarea asta si cu toate ca nu am cautat simptome sau cine stie ce pe net despre tot timpul asta de asteptare, ma cam sperie lucrurile astea.
voi ce mai faceti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorelei78 spune:

Ancuta,eventual poti sa suplimentezi progesteronul si sa stai linistita,daca poti chiar la pat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancuta_n spune:

Lorelei multumesc pt raspuns
o sa pun un ovul in plus azi. oricum de la transfer stau numai in pat. Ms mult

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns josephinedxc spune:

of, of ancuta....intr-adevar este deloc placuta perioada asta de asteptare, pana la cele 2 liniute, dar trebuie sa merite efortul
sincera, din toata perioada de la inceputul tratamentului si pana la testul acela (in cazul meu doar o liniuta de fiecare data) mie asta mi s-a parut cea mai grea...dar trece
important este, cum a zis si lorelai, sa stai linistita cat mai mult in pat; te pup ai grija de tine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clausimo9 spune:

Buna fetelor!
Nu am mai scris de doua luni, insa v-am citit mereu.
Revin cu noutati, sunt programata in data de 23.04 la dr. I. Am inteles de la voi ca este un dr foarte bun, insa am emotii.
Doresc sa fiu trecuta pe lista aspirantelor, va rog frumos.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clausimo9 spune:

In luna februarie, in urma unei histeroscopii, a fost depistata o usoara sinechie (care s-a rezolvat) si o trompa infundata. In rest, toate analizele sunt bune, inclusiv ale sotului.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clausimo9 spune:

Am sunat la clinica acum o saptamana si am inteles ca nu s-au alocat fondurile pentru dosarele aprobate anul trecut, perioada iulie-decembrie.
In acest caz suntem nevoiti sa ne platim FIV-ul, in conditiile in care ne preseaza timpul, mai bine spus varsta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clausimo9 spune:

Ancuta, te rog sa ne dai vesti bune, avem mare nevoie.
Ai facut fiv-ul prin subprogram?
Cat dureaza toata procedura? ( ma refer de la prima consultatie)
Observ ca unele fete au avut mici incidente si mi-au taiat din elan.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clausimo9 spune:

Nu mai scrie nimeni?

Mergi la inceput