Nervi de primavara (saradele ghetarilor)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns a_alinta spune:

ma speriasem, credeam ca e inundata din nou nu de alta dar de unde iti mai vin ideile alea superbe?

trecand la lucruri serioase, eu sunt cam obosita de ski-ul pe care tu l-ai facut, de patinoarul unde tu te duci , esti incolo si incoace, peste tot si pretutindeni , de toata energia asta din tine, esti "de belea" ! si cred ca baiatul te mosteneste pe tine iar copila a ales varianta mai simpla dar la fel de frumoasa a vietii. ( seamana cu tac-su?!)
asa ca sezi bland si lasa fata in pace!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sunny71 spune:

Citat:
citat din mesajul lui buflea

Sunnyday, tu esti userul ala cu avatarul cu 2 craci, care ne citea la serviciu, in birou ?

Kari, nici eu nu am inteles ce e cu tine ... tu te simti bine ? De ca sa ai 30% handicap ...ce termen, ce e aia 30% ? Nu ne parasi, mie imi lipsesti ...

Carma, tie pe unde iti mai bate inima ?

Viv, ce frumoase sunt costumele aleaaa, frumoase rau de tot ...dar unde sa le poarte ?

Ralu, imi pare rau de Edy ...dar trece repede, macar nu e ceva grav. Pe Maria eu as lasa-o, e doar un weekend, poate nu face nimic.




Rox, iesi din contractele alea si zi-mi si mie ce medicament sa ii spun maica-mii sa-si ia de dureri de oase, nu stiu, ceva calmante pt reumatism ?


Nu....aia cu cracii sunt eu...si nu sunt ai mei (din pacate) i-am "imprumutat" sa ma dau silfida. Si in continuare va citesc din umbra si rad.D-aia nu am eu cracii ca aia din poza ca "cica" rasul ingrasa.Voi pinguinii de pe ghetar sunteti singurii vinovati ai siluetei mele rubensiene, ca eu ma hranesc numai cu boabe ca randunelele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle-usa spune:

Citat:
citat din mesajul lui sunnyday07

Michelle, vin si io, dar nu te deranja pentru mine, nu beau cafea

Buflea, cine-i Pocahontas la tine la job?


poate ceai? am toate aromele...

de azi a inceput carnavalul in oras...abia astept sa merg cu william in weekend.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

michelle, poate ploua si nu vrea baiatul sa iasa...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Citat:
citat din mesajul lui a_alinta
cu ocazia asta cer ajutorul unui moderator sa imi faca al doilea topic la subiectul "biblie" de la paranormale, ca eu nu ma pricep si am trecut de 30 de pagini deja.

alina


Vivi, Laura sau Rox, ca vad ca eu nu pot...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sunnyday07 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Sunny71

Citat:
citat din mesajul lui buflea

Sunnyday, tu esti userul ala cu avatarul cu 2 craci, care ne citea la serviciu, in birou ?

Kari, nici eu nu am inteles ce e cu tine ... tu te simti bine ? De ca sa ai 30% handicap ...ce termen, ce e aia 30% ? Nu ne parasi, mie imi lipsesti ...

Carma, tie pe unde iti mai bate inima ?

Viv, ce frumoase sunt costumele aleaaa, frumoase rau de tot ...dar unde sa le poarte ?

Ralu, imi pare rau de Edy ...dar trece repede, macar nu e ceva grav. Pe Maria eu as lasa-o, e doar un weekend, poate nu face nimic.




Rox, iesi din contractele alea si zi-mi si mie ce medicament sa ii spun maica-mii sa-si ia de dureri de oase, nu stiu, ceva calmante pt reumatism ?


Nu....aia cu cracii sunt eu...si nu sunt ai mei (din pacate) i-am "imprumutat" sa ma dau silfida. Si in continuare va citesc din umbra si rad.D-aia nu am eu cracii ca aia din poza ca "cica" rasul ingrasa.Voi pinguinii de pe ghetar sunteti singurii vinovati ai siluetei mele rubensiene, ca eu ma hranesc numai cu boabe ca randunelele.


N-am avut si eu parte de craci lungi macar doua pagini

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sunnyday07 spune:

Citat:
citat din mesajul lui michelle-usa

Citat:
citat din mesajul lui sunnyday07

Michelle, vin si io, dar nu te deranja pentru mine, nu beau cafea

Buflea, cine-i Pocahontas la tine la job?


poate ceai? am toate aromele...

de azi a inceput carnavalul in oras...abia astept sa merg cu william in weekend.


michelle
"Fear less, hope more; Whine less, breathe more; Talk less, say more; Hate less, love more; And all good things are yours"


lasa ceaiul, vin la carnaval

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Denisam spune:

Buflea- mama mea cand vine aici ma pune sa ii iau over the counter of course-urmatoarele medicamente de oase de care e f happy si isi ia provizii si cand merge acasa-mai duce si la 2 prietene, of course ca acuma is happy si alea cica cu combinatia asta, dar treb sa faci cure de 3 luni at least.
-cartilagiu de rechin-JOINT RELIEF from Bell(Iti dau banii inapoi dc nu functioneaza,serios),in combinatie cu calciu si magneziu;
-glucosamine de 500mg concentrtaie-f eficient si ieftin la costco si walmart.
Daca nu le gasesti, ti le trimit eu.
Sanatate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle-usa spune:

Citat:
citat din mesajul lui Rufus

michelle, poate ploua si nu vrea baiatul sa iasa...



"EXPERIENTA este numele pe care-l dam greselilor noastre" Oscar Wilde


rufus chiar m-ai facut sa verific forecastul pe 5 zile...o sa fie intre 19-22'C...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

Buflea, vorbeste cu Roxana.
Eu cand am dureri de oase iau Tador.
Mama mea ia pentru asta asa: Xefo rapid (8 mg) + 1 pastila de paracetamol (de 2 ori/zi nu mai mult de 10 zile) + mydocalm de 150 mg de 2 ori/zi.
Si iau si eu Xefo pentru ale mele si este foarte bun.

In ceea ce priveste Ibuprofenul. Daca nu exista probleme de tensiune se pot lua pana la 1200-3200 mg/zi. In afectiuni grave se merge pana la 3200 mg/zi. Maximul pentru o doza este de 800 a cate 4 doze/zi. Asta a fost recomandarea pe care am primit-o de la medici in America. In america Ibuprofenul forte are 800 mg.

Mergi la inceput