Nervi de primavara (saradele ghetarilor)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

Kariguld,
Am nevoie de ajutorul si sfatul tau intr-o problema arzatoare.

Copila asta a mea isi doreste foarte mult "ein dirndl".
Ar vrea sa fie mai mult casual decat "costum popular"
Ma poti indruma in vreun fel?

Cam asa ar vrea sa arate:

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

Lali,


Am fost cam asa
Stiam io ca am uitat persoane importante.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rall spune:

Buflea, dar nu e prea mica fiica ta ca sa te pregatesti sa o "faci" tu 'femeie de casa' sau sa spui ca nu e buna la nimic? La varsta ei tu stiai deja ce vrei sa te faci, aveai talente speciale? Eu pana la 22 - 24 de ani am studiat fara tinta, doar pentru ca imi placea. Apoi mi-am gasit domeniul de activitate actual, pentru care nu am facut nici macar o ora in scoala. Nici macar una!

Michelle, eu l-as fi lasat pe William acasa, cred ca ar fi fost tare tare fericit. Nimic nu se compara cu o zi chiulita Eu stiu, ca sunt mama chiulangiilor Ca tot vorbeati de sala, mi-am propus sa merg de 3 / saptamana. As fi in stare uneori sa merg de trei ori intr-o zi numai ca sa chiulesc intreaga saptamana dupa aia

Kariguld
, multa sanatate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralualexandrei spune:

Roxanaaaaa mersi pt urare si pt recomandare,la Eurespal ma gandeam si eu in schimb ma duc sa cumpar mixtura mentolata ,e plin de bube si mai ies,are varicela.La ora 10 am observat ceva suspect,la ora 12 e deja cu bube si la subtiori.

Alizee cunosteam combinatia,saru-mana ca mi-ai amintit,iau acum ca am in dulapul de medicamente,insa cand e vorba de mine mi se lasa o ceata londoneza pe creier.
Pt intarirea imunitatii eu le-am dat catina cu miere de salcam,am cumparat catina din piata,se gaseste si gata curatata,am dat-o prin robot,apoi am amestecat-o cu miere,se pastreaza la frigider si se ia dimineata pe stomacul gol cate o lingurita.
Le-am dat asta toamna,insa din primavara a inceput valsul.

Lali ai dreptate,total contraproductiv,insa n-am cu cine ma intelege ,plus ca nici mie nu-mi prea place sa-si bage careva nasul in lucrurile mele,asa ca am lasat-o cum zice el.



Andra ,mamica de 3+1 album no1 albumul no2

Vreau sa nu mai fiu diferit!!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Citat:
citat din mesajul lui viviana
Sau, ne putem urca in masina (ca daca are si Tora concediu, numa bine) si da o fuga pana la Roxana, la catza, sa o invitam la Sabroso.
Ea parca nu a fost racita. Ar cam fi timpul.



pai hai! ce mai asteptati? facem ziua mandrei si a mea la un loc
va duc io la Merlin, unde-i pizza siiii mai misto!

Ralu, aaah! ce ghinion. imi pare tare rau. mixtura mentolata si calamina, ia ambele, sa mai alternezi. cunoscatorii zic ca catina aia in miere e vax albina, ca se oxideaza tot ce e bun in ea. io nu ma bag, raportez doar. pe mine de droguri sa ma intrebati

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Lali, proiectul meu sta sa inceapa.
Pentru o perioada ma fac (cum zicea buflea?) corporatist
Cum naiba s-o impaca asta cu lucrarile de care o sa ma ocup...inca nu stiu. Functia mea se numeste pompos project manager, de fapt trebuie sa stiu tot ce misca-pisca si sa le dau la toti raportul, cred ca si la femeile de servici. Trebuie sa leg telefonul de mana (inca nu m-am hotarat de care) si sa-mi schimb perna cu un laptop. Asta printre deplasari, ca acum sunt doua proiecte, nu mai e unul. Unul la Tg. Mures si altul la Severin. Aseara am stat in conferinta doua ore jumate, si numai in engleza. Sunt praf. Atata vorbarie concentrata n-am auzit de cand vorbeam cu Tora la telefon cu orele, s-o vrajesc sa se marite cu minedar macar stiam pentru ce. Dupa parerea mea (de inginer) totul putea dura cel mult 30 minute si un mail. Dar trebuie sa-mi creasca coada, musai, ca sa am dupa ce ma invarti. Norocul (sau ginionul? Sa vedem...)este ca-i cunosc pe oamenii astia (de decizie), suntem si neamuri. Sunt oameni deosebiti, insa sistemul de lucru mi-e necunoscut si nesuferit.
Dar n-am ce face. Sunt recunoscator ca am o ocazie reala. Si apoi da bine in cv, ca e ditai compania...
Si probabil ca n-o sa mai patinez asa des pe ghetar...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali spune:

Deci am mirosit bine, Rufus. Bafta multa si nervi tari pentru vorbarie. Chiar daca e inutila, cateodata pare necesara.
Project manager, zici ? Suna bine. Cat despre patinatul pe ghetar, stai linistit, esti atat de unic in peisaj incat nu te uitam repede.

viviana, mi-am amintit cum imi curgeau si mie ochii in Munchen dupa rochii din astea nemtesti bej cu dantelute, o frumusete.
Da' ce-i veni ?
Uite aici trendurile 2013 pentru dansele:
http://www.wiesntrachten.de/wiesn-trachten_trends_dirndl-trends_oktoberfest.htm

Pun o poza care-mi place mult.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Hop si eu...de doua zile ca a fost frumos afara am stat cu fiica-mea pana pe la 7 seara..apoi cu treburile de seara....si-mi cedeaza bateriile...am avut tensiunea 8 doua zile la rand,nu vedeam...acu` ploua...ploua....vreme de...stiti voi cum zice Bacovia.E favoritul meu.

Buflea,lasa copilul in pace.Sigur ii place ei cev...intreab-o ce vrea sa faca.Uite fiica-mea e asezata ca tac`su`,calca de doua ori intr-un loc.Ea nu alearga,ea merge,se opreste,analizeaza o piatra si vorvbeste....vorbeste...vorbeste.Eu sunt genul zbuciumat,sportiv,ager.Ea nu.Insa are multe alte calitati fata de altii.
Aveti tot timpul din lume.

Am citit pe fuga...sper sa am timp deseara sa iau pe indelete.Rufus,bafta la ale tale.Iesi din cotidian.

Nu am nervi,sunt bleaga de nu mai pot.Atipic...dar....
A.copchila mea a inceput sa riposteze.Are un baietel care o iubeste,dar o trage de par.Si alaltaieri l-a pocnit pe ala.I-A dat o palma ..Acum Luca o mangaie si o pupa,n-o mai targe de cap.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Si ultima noutate.De saptamana viitoare merg la electrostimulare...adica voi incepe un program de electro,tunel,vacuum.In doua abonamente,24 de sedinte dau si ce a mai ramas....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Denisam spune:

Hello si de la mine,
kari-nu pune la inima prea mult ce a zis medicu'-tu mergi si pe intuitia ta.
Vivi-am si eu una bucata copil cam ca a ta, doar ca are 7 ani si are texte din alea uneori-cum e asta cu cititul, totusi ieri si-a luat alte carti de la scoala-prostia aia cu dump diary si parca e mai ok,sper sa o tina...
Oricum imi place mult rochita care si-o doreste, mai ca imi vine sa port si eu una
Roxana-mi-ai facut pofta cu pizza-sa aveti fun dc va intalniti.
Ai vreun sfat pt mine ca maine merg cu fii-miu sa il intep sa ii fac testele de gluten si lactate-sa vad dc e alergic la ele-la gluten sigur e ca am facut proba si abia astept de maine sa ii scot iarasi astea din meniu,dar cu lactatele am un dubiu-cum sa il tin mai bien sa nu il doaraMersi
Rufus-felicitari pt job si la mai mare, exact asta trebuie sa imi caut si eu din nou dar eu mai bag un ochi si pe marketing.
Mada-bafta cu slabitul, eu is ok acuma, nu stiu cum sa fac sa nu mai dau jos-de fapt stiu, sa revin la inghetata mea zilnica
Raluca-sanatate multa si tie sa iti treaca starea proasta.
Sefa buflea- pe unde esti?

Merg sa vad dc reusesc sa pun gartiile fe taxe in ordine poate luam si noi ceva bani inapoi.

Mergi la inceput