Nervi de primavara (saradele ghetarilor)

Raspunsuri - Pagina 33

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Viv ....

Viv, avantajul tau in cazul nashparliei este ca nu o sa mai fie viscol in Europa si nashparlia stie engleza, intelege ce se intampla in jurul ei, daca o doare ceva stie sa ceara ...

Dezavantajul tau va fi ca e tanara si nelinistita si va trebui sa iti pui increderea in ea la incercare.

Oricum vreau sa o pun si eu pe mama mea la gazeta de perete e ghetarului - deci si-a pus roamnig la telefon cu 1 ora inainte de a pleca spre aeroport si a reusit sa ma si sune din Germania ...chestie care mie mi-a luat ieri ceva timp si cateva intrebari pe aici si pe la fetele din Germania, ca ma incurcasem in cifre. Deci poate nu sunt ai mei asa de ingramaditi pe cat ii cred eu ...


E minunat locul asta ... sa stiti ca sunt sunt multe posturi la care rad, doar ca mi-e greu sa caut emoticonul asta care se rostogoleste.

Kari, eu sapt trecuta am facut supa crema de ciuperci si ca sa o ingrosh, am pisat cartofi in loc sa pun faina ... a fost un succes nebun. Nici eu nu ma asteptam sa iasa asa de buna ...

Denisam, puah, n-am stiut ca i-ai executat pe amandoi ... pe langa faptul ca vei fi sanatoasa de acum inainte, ai si sanii ca la 20 de ani ...macar atat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Citat:
citat din mesajul lui a_alinta

sefa, eu te inteleg! trebuie sa mai fie si persoane asa ca tine care isi creaza probleme fara a fi nici una! sunt curioasa ce o sa mai apara dupa ce ajung cu bine in living room, ca o sa fiti mai multi ! eu nu iti mai spun sa rasufli adanc ca vad ca nu poti , macar de ai pierde si kilograme odata cu neuroni! ( pe la ce ora ar trebui sa aterizeze ?, sa stim sa iti tinem pumnii cu totii ca sa te linistesti macar pana maine!)

Alino, mie incepe sa nu imi mai placa de tine ... ca prea ma citesti bine, mi le servesti asa in fata si imi strici reputatia ...

Aterizeaza la 7:35 P.M si cred ca termin cu vena asta inceputa, daca nu ies mai repede de 1 ora ... ca inseamna ca ii tine in vama.

Din pacate kg mele nu s-au potrivit cu neuronii ...banuiesc ca sunt prea multe si mai mult de jumatate nu si-au gasit un neuron pereche ... de aia au ramas in plus, imi atarna pe burta. Stiu, e vina mea, caci eu mi-am omorat neuronii singura si kg astea mereu le-am protejat ...lasa ca pun eu Zumba pe ele.

Promit, PROMIT, PROMIT ca daca ies ai mei fara probleme din vama, intru pe Rina si incep opturile de la Zumba.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Bufleo asteptam vesti despre ai tai.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

Denisam, nu am stiut ca treci prin asa ceva. Te imbratisez mult.

Te rog Buflea sa-ti lasi venele acasa, pe masa din bucatarie, langa satar.
O data, am iesit dupa aproape 2 ore. Am aterizat in acelasi timp cu multe avioane din America de Sud si China. Am stat la o coada imensa. Cand am ajuns la ofiterul cu stampila si amprentele nu completasem ceva bine. M-am dus la alt ghiseu, am completat alt formular, am mai stat o data la coada.
Intre timp caruselul se oprise si mi-au luat bagajele si mi le-au dus la depozit...
Sa mai continui?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Helau dragi pingu
Cineva mai trebuie sa si munceasca pe lumea asta, nu?
Ieri am fost si am venit de la Severin. Lumea se plange ca n-are ce manca acolo, dar se construiesc malluri. In fine, destul de pretentios spus mall, dar ceva asemanator. De dus m-am dus bine, dar la intoarcere m-a cam fugarit ninsoarea. Venea dupa mine, m-a prins de cateva ori dar am fost mai iute. In Bucuresti nu ningea. Am ajuns tarziu, dar ma asteptau fetele mele cu pizza si voie buna. Si...a trecut ziua mea. Oricum, dupa 50 de ani comemoram, nu mai sarbatorim, ca nici nu ne aducem aminte varsta
Profit de ocazie sa va multumesc pentru urari, mi-au mers la suflet. Si s-o pup pe Rox, tot cu ocazia zilei de ieri
Azi am stat printre planuri la biroul meu personal, in fata calculatoarelor care la mine nu merg ca nu-s bagat in sistem si cu cartela in buzunar, ca oriunde te duci (si la pipi) usa se deschide doar cu cartela.
Iar maine plec la Tg. Mures. Alt mallisor. Sper sa nu mai ninga, sa nu fie polei.
Am citit tot ce s-a scris, dar aici daca nu citesti o zi-doua, esti ramas in urma rau...
Vreau doar sa-i zic lui sefa ca mi-a crescut pulsul cu aventurile (anticipate de ea) parintilor printre avioane. Sper sa treaca si de vamesi...si apoi sa sara cu berea, nene, sa chefuim si noi, nu numai ea...Si sa se apuce sa creada in energii, ca astea conduc lumea, nu niste personaje oarecare.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmaw spune:

Denisan...zau pacat de tine ca a trebuit sa treci prin toate aceste incercari:(
Curaj in continuare!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Ok ... aplicatia mea de pe telefon care sta cu satelitul pe avionul cu pricina, spune deja 60 min intarziere ... plus inca 2 ore (zice Viviana) ca sa iasa vii din aeroport, asta inseamna in jur de 22:30 la mine ...

Si voi ziceti sa nu imi iau si vena de sacrificiu cu mine in aeroport ? S-o las acasa dupa ce am pieptanat-o, am aranjat-o, am relaxat-o ... e numai buna de taiat ?

Bine, uite ... incerc sa fiu calma ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Denisam spune:

Sefa Pai Nu tb sa fie 2h sa treaca de vama- that was worse scenario and tu Esti Optimista Da????
Hello si sa spui Cand sa pun sampanie la rece ca vinul e de mult:)- xoxo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

Marea aterizare aici

Mergi la inceput