Nervi de primavara (saradele ghetarilor)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns a_alinta spune:

kariguld , ce inseamna behindert?

alinuk, vrei sa fii prietena mea? eu platesc de doi ani de zile aproape abonament la fittness, sala e in capul strazii si zici ca sunt nebuna... n-as calca pe acolo, de parca m-ar musca careva ma uit doar pe geam in trecere.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JuliaSM spune:

Citat:
citat din mesajul lui a_alinta

kariguld , ce inseamna behindert?

Cu dizabilitati, handicapat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a_alinta spune:

julia, mersic ce iti fac comorile?
dar in cazul lui kariguld tot nu am inteles: e de bine sau e de rau?

si ca mi-am adus aminte, sala aia de fitness s-a infiintat acum 2 ani intr-un spatiu care a stat gol de cand ne-am mutat noi. mai mult de atat zau ca nu stiu ce mai astept! poate sa ma ia cineva de mana, please!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Starlet spune:

Michelle , interesant filmul ce l-ai pus. Eu am citit cartea si tin sa spun ca pe mine ma ajutat mult. Eu sunt de principiul ca orice iti doresti in viata poti sa si realizezi. Daca chiar iti doresti cu adevarat. Trebuie doar sa te debarasezi de toate lucrurile negative , si sa privesti inainte cu optimism.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralualexandrei spune:

'neata pe noul ghetar !

E de nervi....e de mine!

Am nervi multi,m-am saturat de raceli ,gripe,tuse,caca moale!!!!!
Il duc o saptamana la gradi pe Edy ,trag doua,ca mereu sunt in grupa copii cu muci,tuse,febra,bube de varicela!!!!N-au cu cine-i lasa acasa,n-au unde-i duce,etc,etc etc.

Acum tuseste de-si da duhu' ,iar.
Am ajuns sa merg la farmacie ca la supermarket,eu ,care atat ma straduiesc sa evit medicamentele.

Nu stiu,cred ca si primavara asta capricioasa ma zapaceste,mi-am luat ieri vitamine si silimarina.Ieri la sala m-au luat niste ameteli ......si fierea facea figuri,asa ca in sfarsit m-am urnit la farmacie si mi-am luat si mie cate ceva.
Robert e nervos,de la primavara,efort,hormoni,un cockteil de nervi si el,mi-a povestit ca la antrenamentul de ieri a facut urat asa ca la pedepsit antrenorul secund cu ture juma' de ora.L-am consolat ca starile astea 'or sa treaca si l-am trecut pe Vitamax,am gasit oferta buna,la doua cutii una redusa cu 75%.
Deci la noi bate un vant de primavara nervoasa.

La anul si Robert vrea sa-si dea examenele la engleza,m-am apucat de pe acum de studiat ce e de facut ca-si doreste tare mult o universitate afara bazandu-se si pe rugby,adica una musai cu rugby in programa.

Maria e flu flu din nou,da rateuri inexplicabile ,m-am pozitionat in coasta ei, in consecinta.

Radu cu piciorele pe pamant si-a depus actele pt diploma de 10 clase si si-a predat referatele ieri.

Michelle
,
Daisy detesta ploaia,cand ploua n-are nevoie de pisu sau altceva,se ascunde sub masa la picioarele mele sa nu care cumva sa o scoata careva afara.

Aqai .Brava!Am incercat si eu cu doamne la curatenie insa vine mister Fita acasa si incepe asta nu-i bine,acolo-i praf,dincolo panze,concluzie:"Nefasta(vorba unui prieten) tot tu faci mai bine!"

Karri doctorul ala nu-i om serios!Cine mai tu,30%dizabilitati,poate 30% abilitati in plus fata de oamenii obisnuiti.

Alinuk bafta!
Eu am inceput sala din noiembrie anul trecut cu mici sau mari intreruperi din cauza de cozonaceala sau raceli,gripe,etc,insa se cunoaste,nu in kg cat in cm si in felul in care arata carnea pe mine,altfel,mult mai bine,zic altii,ca eu tot cu ochi critic ma privesc.

Andra ,mamica de 3+1 album no1 albumul no2

Vreau sa nu mai fiu diferit!!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

neata

ohoho ia uite ce de nervi in jur. aici e de mine

Michelle, tot ziceai ca nu ploua, uite. daca mai ploua o zi deja e eveniment

Alina, ce zici tu acolo frate??? platesti abonament si nu te duci??? nnntzzz! nu se poa' asa ceva!

Alinuko, sper din suflet sa bem si cafea. ca am program in ziua aia in care stau la bucuresii.. din ala crima si pedeapsa. vorbim oricum

Ralu, sanatate multa lui Edy. eurespal si sinupret la tusea aia, plus acc. si lasa-l sa tuseasca, e de bine!

Viviana, suna bine petrecerea gandita de mandra .

ma duc sa ma ingrop cu nasu in niste hartii. sa citesc legislatie e punctul meu.. de isterie. daca vin des sa stiti ca nu citesc nimic si trag chiulu'!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Citat:
citat din mesajul lui buflea

...ce tare e titlul asta ... va spun eu depinde cine face split la subiect :

Viviana - Nervi de primavara pe ghetar
Rufus - Muci si tuse pe ghetar
Michelle - "no more school" pe ghetar
Aqai - "no more mopping" pe ghetar

... si tot asa


...si tot asa:

Buflea: Hockey & soccer (nothing else) pe ghetar

Viviana, cad vrei, mergem la vrabiute. Sa-l iei si pe domnul, are si el nevoie. De vrabiute. Despre FCE...go for it. Desi, la anul (aproape) iti garantez ca, cu pregatire, ia CAE. Pe cat e ziua zuzei? Maaaama...alta berbeaca
Sotia mea e pe picioare in doua zile. De unde era blana, n-a fost la servici, s-a vaietat, etc, acum tuseste discret si...atat. Am aflat si "secretul": doua zile ea s-a tratat cu Ibuprofen 600, ca a crezut ca-i Ibusinus (asemanator cu Nurofen raceala si gripa). Acum rade de aia bolnavi de la servici, si le recomanda tratamentul. O sa-i pun la indemana niste pastile de ciocolax, sa-i treaca si tusea
Eu tusesc inca, dar mai putin. Maine ma duc la doctor, dar a vorbit Tora cu ea si e si aia zob de racita. O sa facem un club

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alizee spune:

'Neatza !

Ibusinus este ca si Nurofenul, numai ca e de doua ori mai ieftin.
Ibuprofen 600. Cate lua pe zi? Ibusinus este de 200.

Ralu, pt dureri de bila se ia Anghirol sau Rowachol, chiar daca iei Silimarina. Asta stiu de la doctora mea.

Si fii-mea a racit anul asta de cateva ori. Este un virus mai nabadaios. Eu am fost racita, cum nu am fost in viata mea : dureri de cap atroce, de nici nu ma puteam misca din pat.

Am inceput sa ii dau fie-mii picaturi de Vitamina C, sa capete mai multa rezistenta la virusii astia agresivi. Stiu, ar trebui sa ii dau fructe, dar e intr-o perioada in care le refuza.

Cat a fost la gradinita, dupa o saptamana de frecventat gradi, avea rosu in gat si otita, in acelasi timp. A fost un copil f sensibil. Acum, Slava Domnului, nu mai raceste prea des.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

Helau,
Deloc, deloc, nu ajuta vremea asta.

De asta am si uitat-o pe Alinuk.

Berbecuta mea e nascuta pe 27.

Da, Rufus, tipam. Il iau si pe domn, ca a terminat munca la maica-mea (ii pusera termopane) si azi s-a trezit ca nu are nimic de facut.
Sau, ne putem urca in masina (ca daca are si Tora concediu, numa bine) si da o fuga pana la Roxana, la catza, sa o invitam la Sabroso.
Ea parca nu a fost racita. Ar cam fi timpul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali spune:

Neata de pranz.

Rufus, ce se mai aude cu proiectul tau cel nou ? Si mai exista ciocolax, asa cum il stiu eu, niste bucatele maro si mai moi ?

Mada, unde ai disparut ?

Viviana, ai uitat cam multa lume, rusinica 5 minute !

ralu, cum mai sa faci tu mai bine curatenie ? Nu ca n-ar fi adevarat , da-i contraproductiv (mai ales in ideea nervilor de primavara) daca-ti permiti pe altcineva.

Eu primavara sunt ca vremea: cand e soare e totul OK, dar dupa doua zile fara, sa zboare toti din calea mea .

Mergi la inceput