Toate forumurile Timp liber pentru minte, suflet, trup si ochi  Un ochi rade, unul e vanat & sushi din Madagascar

Nervi de primavara (saradele ghetarilor)

Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Autor Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator
Pag. din 33

carmaw

1638 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luicarmaw Adauga semn de carte la raspuns Trimite carmaw un Mesaj Privat
Ralu...superba fotografie...cum aratati...wow!!!
Buflea calmos draga mea se va sfirsii cu bine....e esential un telefon portabil...cel mai simplu posibil!
Stresul nu ti face bine.....eu la draci angoase bag in mine multa mincare si apoi...ma i a cu jale cind ma urc pe cintar!
Eu (noi)acum domiciliez in apartamentul si atelierul de pictura al unui pictor din BRUGGE
E frumos,e special degaja locurile astea o admosfera

Joi semnez pt locuinta din franta,vineri vine mobila si de abia mart poate vine cineva pt incastrare placa la bucatarie...am luat doar vitroceramica ca inductia face rau la inima
E rau ca nu cunosc mesteri....da ma descurc eu
Va pup ,imi fac cafeaua si ma plimb prin atelier...ce de picturi!!!
Mergi la inceput

membru veteran roxanaz

18695 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite roxanaz un Mesaj Privat
neata doamnelor si Rufus-cel-lipsa-la-apel

Bufleo si io am mai zis, ma repet: mor dupa fi-tu . si Flavia e o dragutttaaaa si o delicata si o scumpa. calmeaza-te cu ai tai. vor veni foarte bine! la Munchen ai portile una langa alta - am fost si eu asa, am si apucat sa vizitez ceva magazine (era si un sex shop

Ralu, esti super fara masca. si baietu cel mare!!

Viviana io zic ca iti revii pana maine, da?

Editat de - roxanaz on 26/03/2013 09:27:01
Mergi la inceput

eumada

5597 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luieumada Adauga semn de carte la raspuns Trimite eumada un Mesaj Privat
Neata....va dau o negra,mare,tare,fara zahar...eu sunt la a doua...si ma lupt cu niste solduri...si niste reglari....si nu e placut....

Ralu

Buflea,relax,or sa ajunga obligatoriu,sa-si ia o cartela telefonica de mobil si un mobil cu ei.

Rufus,nu te-ai trezit din fericire?Odata implineste omul 27 de ani......

Madalina

Copiii gasesc de toate Ón nimic. Adultii, nimic Ón toate."
Mergi la inceput

viviana

3953 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite viviana un Mesaj Privat
Neata, pinguinilor si randunicilor,

Ce o mai face Buflea? O fi dormit?
Nu de alta, dar toate avioanele au decolat cu intarziere de 30-40 minute.
Eh, sunt convinsa ca or sa se descurce foarte bine.
Cand am schimbat avionul la Munchen, plecasem cu intarziere din Ro, 40 minute. Inainte de aterizare insotitoarele de bord ne-au spus ca s-au oprit avioanele la sol pentru a-i astepta pe cei care au curse de legatura si au citit o lista cu zboruri.

Da, Roxana, sex shopul... eram cu fii-mea si mi-a taiat elanul.
Mergi la inceput

Mickyyy

4925 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui Mickyyy  Trimite mesaj yahoo luiMickyyy Adauga semn de carte la raspuns Trimite Mickyyy un Mesaj Privat
Neata buna pinguini si randunici.

M-am delectat in dimineata asta cu pozele voastre, phiii ce de baieti frumosi pe-aici.....apropos, eu am 3 fete , aveti de unde alege, da' vad ca nimeni nu ma puune la socoteala . Avem si mai timide, si mai tupeiste, si de-alea care au mereu dreptate, si de-alea care lasa de la ele, avem "di toate". Si mai mari, si mai mici, avem pentru toata lumea .
Nu ma lasa astia la munca sa atasez poze sau fisiere undeva (sa nu cumva sa dispara informatii confidentiale cica), da' poate diseara de acasa va pun cateva cu mandrele mele, ce, numai voi sa va laudati ?!

Am fugit sa scotocesc pe "la bucatarie", poate gasesc vreo reteta interesanta de tort. Ca am ajuns la mama in week-end, si am frigiderul plin de oua (nu stiu ce crede ea c-o sa facem cu ele, ne-a dat vreo 100 )....ma gandesc sa nu mai comand tort duminica, si sa pregatesc eu unul acasa. In general imi ies foarte gustoase dulciurile, cu estetica am eu o problema, da' sper sa gasesc vreo idee salvatoare de ornat .
Mergi la inceput

carmaw

1638 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luicarmaw Adauga semn de carte la raspuns Trimite carmaw un Mesaj Privat
Mickyy...ia uita te tu ce face un sifon de facut spume.....dulci sau aperitive
Cel de 1 litru te poate salva poate de la ornat....vezi pe culinar ce a postat iulia13
Mergi la inceput

kariguld

6360 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite kariguld un Mesaj Privat
morgen pinguinilor

de necrezut, e frig si a nins azinoapte dar dimineata pe la 5 cantau grauri la geam. s-a intors lumea pe dos....

Carmenbr, ma bucur sa te 'vad' aici la noi. cum iti merge?

buflea, sper ca ai dormit azinoapte.

Andra, la dans cu feciorul. ah, eu o stiu pe Andra, e mai frumoasa decat in poza. da nu mai spun nimik, ca ma izoleaza buflea la coltul babelor.

Mickyyy, improvizeaza decorul pe tort. sau poti sa cumperi ceva decoruri (floricele, ursuleti, etc) daca sunt pe la magazine.

indata tre sa plec la gimnastica, apoi sa vaz de preturi la rochite.
Viviana, ma faci sa rosesc. te ajut cu placere, daca te hotarasti la ceva. am in plan 'o trimitere' spre Ro in curand, mai exact in capitala.

carmaw, am inteles bine? te plimbi cu pictorul sau doar admiri picturile?

mado, ai fost la medic sa vezi ce-i cu durerile la maini?

Lali, distractie maxima la disney. ai aprobare de la sefa buflea sa te distrezi? sau pleci de capul tau acuma cand toata lumea munceste?

Cei mai fericiti oameni nu au parte de lucrurile cele mai bune, dar obtin totul din cele pe care le au!
Mergi la inceput

alinuk

5647 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luialinuk Adauga semn de carte la raspuns Trimite alinuk un Mesaj Privat
pfoooai
ce mi-a placut aia cu

"performanta pute"

Alinuk
si ostrogotzii din dotare: Andu mik (4 ani) si Teo voinik (6 ani)

Secret Bunny!!
...................................................
Nimic nu-i intamplator!
............................................................................
Mergi la inceput

Sunny71

125 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite Sunny71 un Mesaj Privat
Am si eu o intrebare, poate vreuna dintre voi imi poate raspunde:fata unei prietene pleaca peste cateva zile din Romania catre Anglia , din Bucuresti.Are doar bagaj de mana si a fost rugata de prieteni sa le duca condimente din acela la plic...parca Knorr (?).M-a intrebat daca poate transporta in bagajul de mana asa ceva ( ii este teama sa nu aiba probleme la aeroport) dar eu nu stiu ce sa ii spun.Am inteles ca un plic are in jur de 250 gr si e sigilat.Ma poate ajuta cineva?
Mergi la inceput

viviana

3953 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite viviana un Mesaj Privat
Sunny, barbatu-meu zice ca ar fi ok.
Sa nu aiba spray si lichide mai mari de 100 ml.

Roxanaz, am auzit 2 barfe si poate imi spui tu cat sunt de credibile:
- Mydocalmul - a aparut pe nu stiu ce lista?
- am fost sfatuita sa-mi cumpar compensatele dupa 1 aprilie ca se ieftinesc medicamentele?
Mergi la inceput
Pag. din 33 Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator  
Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Subiect inchis
Mergi la:
Forum DC © desprecopii.com - marca inregistrata La inceputul paginii
(c)

DESPRECOPII.COM - NAVIGARE
Preconceptie
Planificarea unui copil
Perioada conceptiei
Infertilitate
Ovulatie
Metode de tratare a infertilitatii
Conceperea unui copil sanatos
Alegerea sexului copilului
Adoptie
Sarcina
Sarcina la inceput
Calculul datei nasterii
Odiseea Sarcinii
Teste in sarcina
Nume de copii
Momente cheie in sarcina
Factori de risc in sarcina
Alimentatia in timpul sarcinii
Frumusete, sport si sex in sarcina
Pierderea sarcinii
Album: Miss Odiseea Sarcinii
Staruri+in+Odisee
Nastere
Pregatirea pentru nastere
Nasterea: modalitati si calmare a durerii
Pregatirea pentru nastere
Starea depresiva postpartum
Recuperarea mamei dupa nastere
Nasterea povestita de mamicile DC
Bebelusul 0-12 luni
Bine ai venit acasa!
Alaptarea bebelusului
Igiena & ingrijirea nou-nascutului
Sanatatea bebelusului
Dezvoltarea in primele 12 luni
Diversificarea si hranirea bebelusului
Bebelusii gemeni
Nou-nascutul: semne de ingrijorare
Copilul 1 - 3 ani
Bolile copilului intre 1-3 ani
Educatia unui copil inca bebelus
1-3 ani, varsta crizelor de independenta
Trecerea de la scutec la olita
Grafice de crestere
Dezvoltarea intelectuala intre 1-3 ani
Alimentatia intre 1-3 ani
Copilul 3 - 6 ani
Inteligenta emotionala a copilului
Educatia copilului intre 3-6 ani
Repere de dezvoltare fizica intre 3-6 ani
Sanatatea copilului intre 3-6 ani
Sportul intre 3-6 ani
Alegerea unui animalut de casa
Alimentatia copilului intre 3-6 ani
Copilul 6 - 10 ani
Repere de dezvoltare intre 6-10 ani
Sanatatea copilului intre 6-10 ani
Copilul de 7 ani
Copilul de 8 ani
Adolescentul
Pubertatea - pe intelesul parintilor
Scoala si notele
Sanatatea adolescentului
Dezvoltarea adolescentului
Siguranta copiilor pe internet
Utilitare: Calculatorul Ovulatiei | Calculul nasterii | Nume de copii | Dosarul bolilor | Doctorii raspund | Top 50 articole | Cele mai noi articole | Actiuni umanitare | Portalul taticilor | Viata de familie | Hai sa ne jucam | Concursuri | Carte de Bucate | Portalul Comunitatii Desprecopii | Galeriile Comunitatii | Toate Forumurile DC | Subiecte active | Mica Publicitate - 20 | Copilul tau pe coperta Revistei Desprecopii.com