Nervi de primavara (saradele ghetarilor)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Serialbastre spune:

Eu nu-s berbeaca, dar stiu sa ma port cu unul ... saptamana asta am implinit 15 ani de cand convietuiesc cu dansul!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali spune:

Kari, fizioterapie, gimnastica medicala, inot, cam asa ma distram eu anul trecut. Spatele, ceva ?

Rufus, sa va fie de bine, interesanta locatie, de incercat mai ales ca intram in zodia taurului si eu am unul acasa... Am mai fost la un restaurant asemenea in Baia Mare.

Viviana, ne lasi asa, doar cu poza, fara explicatii ?

Serialbastre, felicitari si la mai mare !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

....ma doare capul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralualexandrei spune:

Te servesc cu o cafea ,Mada?

...ma duc sa dau drumul apei in cada,am primit ordin de la Robert,revin,cred ca e rebegit de la antrenament.



Andra ,mamica de 3+1 album no1 albumul no2

Vreau sa nu mai fiu diferit!!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamitzica spune:

Raportez ca am venit din tarile calde acum vreo 3 zile dar nu am ajuns sa scriu.
Fost bine la mine-soare,cald,rom,haleala buna.
Dar m-am enervat inainte de a ateriza cind am vazut o plapuma alba care acoperea tot.Oficial cica a venit primavara.Care primavara ca m-am saturat de haine de iarna si zapada.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralualexandrei spune:

Misiune-ndeplinita.

Rufus interesant localul,n-am mai iesit undeva....de cand eram tanara,o sa-l am in vedere mai ales ca Edy e pasionat de sabii si cavaleri.Nu se joaca cu altceva,nu-l intereseaza masinile,jocurile de constructie,el e cavaler sau Jedi(obsesie mostenita de la tati).
Eu mi-am petrecut seara incercand cartofii armonica,sa nu fie doar Sunny cea care slabeste de la ei,din pacate am mers pe reteta si nu pe mana ta,sa-i pun nitel la fiert inainte,am scos tava dupa timpul regulamentar ,am mancat toti baconul si apoi am taiat altul,am pus o cana de apa si am bagat la cuptor din nou,in final au fost deliciosi si mancati la o ora tarzie.

Maria a aterizat aseara la ora 21 din excursie,murata toata si inghetata,au urcat 2 ore spre cabana si o ora au stationat in zapada din cauza raliului Brasov.Am bagat-o in cada cu apa calda si sare,apoi in pijamale,n-a mai apucat sa-si manance castronul cu cereale ,a adormit in fund .

Am reusit ieri sa-l conving pe Robert sa mearga la cosmetica cu mine,sufera de acnee si are si o gramada de puncte negre,'geaba mi-am batut eu gura cu el in acesti ani,cosmeticiana i-a spus aceleasi lucruri dar cu ea a fost de acord ,mi-a ranit orgoliul,dar rezultatul conteaza.
Dupa sedinta de bibileala ne-am despartit la Pta Unirii,el s-a dus cu baietii de la rugby in Centrul Vechi (s-au stricat si astia ),eu am luat-o spre casa dupa ce am incercat marea cu degetul (am zis ca merg sa beau si eu o bere cu ei )nope,nu-i voie .

Azi suntem consemnati la domiciliu,parcarea e ocupata doar de cei cu VARICELA si nu suntem doar noi :(.
In consecinta o sa-l rog pe urs sa-mi pun a o masca pe par cu ulei de masline,o sa prestez calcat de rufe pana-si face efectul,si la final ca premiu,o sa ma rasfat in cada plina cu ulei de lavanda si poate o sa ma si betivesc cu un pahar de gin tonic.

Multi ani inainte Serialbastre.



Andra ,mamica de 3+1 album no1 albumul no2

Vreau sa nu mai fiu diferit!!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

sa mori de ras si mai multe nu

A postat acu` un amic de-al meu pe facebook,nu ma pot opri din ras.
Edit: Ralu eu sunt fan Star wars,am urmarit absolut tot de sute de ori...il inteleg pe copilul tau,acu` o scolesc pe Eva in ale Star Trek,DS9,si Star Wars ,desigur.Doctor Who e prea complex pentru ea...inca.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmaw spune:

Hellou...va rog puneti va in sir indian sa va trag o tzucatura!
Pt Rufus...maninc un catel de usturoaie inainte na!!!
Mai ce locatie frumoasa prezinti tu.....mincarea era de pe vremea aia:-):-):-):-)??
Zic asa pt ca mie aseara mi a fost rau...am invitat niste cunostinte...ei au ales locatia.(..si cum la naiba cu restaurantele astea...)..mi a fost rau.
Da acus is bine ..privesc viscolul pe fereastra imi e tirseala sa scot capul pe usa
O nota de plata cu chifre multe ...si vaicareala noaptea...
Deci eu ma pregatesc poimiine sa trimit iepurasului meu...un cadoutz....!
Deci la tzucat inainte azi maninc supa de musetel...asa imi trebuie:-):-):-)
Din ciclul ASA NU!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alizee spune:

Salutare, tuturor !

Va las un videoclip, ca tocmai am aflat si inteles cum se face :






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alizee spune:



Mergi la inceput