Nervi de primavara (saradele ghetarilor)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Denisam spune:

Sefa-sa te distrezi bine, si la noi a fost la fel cu raceala, nu au avut nimic toata iarna si acuma de cateva zile sunt cu muci,bine ca nu e mai rau, bag aricola si vit C ca trece..
Ieri a fost tragedie cu fii-miu care ar fi stat frumos la intepat, dar nu l-a lasat aia sa se uite pe iphone la thomas, atuncia explodat,in final a fost ok dar tare mila mi-a fost de el...si l-am chinuit cand stiu clar ca are intoleranta, doar sa fim siguri....medicii astia..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Denisa, VW Ilie este diesel, nu e Sharan cum as fi vrut, doar Touran. Chestie de bani.
Da, e bun leasing-ul. La noi nu echiar asa de utilizat, suntem neam de proprietari Doar firmele il folosesc cum trebuie, dupa ce hartanesc masina 3 ani (ca nu-i a lor...) o returneaza si aia mi-o vand mie de fata mare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Oh, Touranul e foarte, foarte frumos. Am vrut si eu Touran dar era mai scump decat Honda ...
Eu nu am o parerebuna de Hyundai ... Aici nu are reputatie buna. Daca ar trebui sa vand, as vinde H si as tine VW ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmaw spune:

Buna ...v zm citit asa repede....eu is ...ca de obicei cu treburi de facut...adicatelea...am cumparat ceva mobila dar trebuie schimbat parchetul si dau si o zugraveala plus ca mama lor de proprietarii nu au inzestrat bucataria
Dupa lupte ...de interior omu a renuntat sa ia garsoneria aia de 116000 pt 28mp...ce naiba???
Deci vineri semnez pt una bucata garsoniera et 1 intr un parc amenajat....rideti va rog...Chateau residence...
Si inca o tura de risete...imobilul ATLANTA
Deci se cere 440e lunar fara curent si alte alea
Am negociat prima luna ca fac transformari.....deci ieri am comandat mobila de la Ikea si o aduc vinerea pe 29
Deci eu joi alerg ca descreerata...fac inventarul cu nenea agentu,apoi banca sa mi deschid cont si apoi ora 15 spital
Vineri vine mobila si apoisa vedem de unde fac rost de mesteri
Azi ....am un chef:(.....invitam pe cineva la circiuma
Miercurea trecuta am fost in Bruxelles sa vedem cum cinta un frumos si hot hot sexy...cintaret grec...adica o voce exceptionaka, frumos de pica sala(barbati inclusiv)...afost delir toti cintam ca nebunii s a dansatsiftiteli si sirtaki si alea alea in sala
Deci iata raportul...
Deci acum sunt corijenta deci in urma cu cititul...azi mi am facut temele pt IERURILAdin pacate...nu prea pot corela datele caci sunt in B
Va pup .......mama YANNY ce tip .....#9825;#9825;#9825;#9825;#9825;
Rufus te rog sa nu citesti....e pt fetite!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

Ha! La mine azi a fost Ziua Matriarhatului.
Cu alte cuvinte am fost servite, s-a dat cu aspiratorul in sufragerie, s-a spalat si s-au intins rufe, masa a fost pusa (e drept ca am avut meniu Subway), farfuriile aruncate si pentru ca simtea nevoia sa se relaxeze a iesit cu copilul la badmington.

Eu, cautand poze pentru Bu Chief, am dat peste toate hartiile, pozele, pozulucile, desenele facute de fii-mea pentru 8 martie sau ziua mea.

Si pentru ca este timpul sa ne cunoastem mai bine am sa atasez desenul "familia mea". Unul din ele. Cel mai semnificativ.

Ghiciti personajele. Is fara masca.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmaw spune:

Desenu ii de coma...talent in iarba...da ce vad o coditza????
:-):-):-):-)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali spune:

Ioi (ardelenesc, a nu se confunda cu lol), eu nu pot ghici nimic concret si corect. Nu are o legenda, ceva ?

Ferice de tine, matriarho (sa nu ma spui la "nu se spune decat si doctora") ! La noi e patriarhat total, tata la munte la o conferinta iar eu cu o mana am facut mancare, cu alta lectii cu copilul si cu alta am scris pe DC.

Ma duc sa pun haine la spalat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle-usa spune:

Citat:
citat din mesajul lui Rufus


michelle, aici nu-i afumatoare d-aia, sau eu n-am gasit. Pentru ca am un jaf de calculator, n-am putut sa descarc cartea de utilizare din linkul tau, asa ca nu-s clar; insa dupa mine, in "bidonul" ala de jos faci focul, carnea sta in partea aia mai mare care-i mai sus, iar fumul iese pe cosul ala mic. Asa e?

"EXPERIENTA este numele pe care-l dam greselilor noastre" Oscar Wilde


da asa e...dar sotul vrea sa o modifice (desigur, nu se stie cand si daca va avea timp verodata pt asta). dar vrea sa mai adauge o tzeava intre cele doua, incat la carne sa vina doar fumul...fara caldura...sa fie afumat la rece.
habar nu am...mie deja imi place cum a iesit tot ce a facut.

nu pot sa inteleg cum de nu sunt in Rom. multi cred ca si-ar cumpara...

uite Rufus, idee de afacere...daca nu sutn in ROmania poate le gasesti in germania...ori in alta tara si le aduci si le vinzi in Romania.
aici sutn f. ieftine. a mea e mai mare si a costat 168 dollari dar eu un pic mai mici la $70.
si bbq am vazut ca in Rom. nu prea sunt...sau care sunt ...costa f. mult. tzin minte ca am vrut noi sa luam unul din inox si costa 10,000 dollari...am crezut ca s-au incurcat aia in zerouri...cum sa dai pe un bbq mai mult ca pe o masina!?



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle-usa spune:

Citat:
citat din mesajul lui eumada

Deci sunt necajita rau de tot.Cea mica,care e din 2006,are nevoie de tabla schimbata..ma costa 25 de milioane...ca motor e buna,e ok,a facut la bani masinuta asta.....multi,plus ca e prima mea masina luata din banii mei....valoare sentimentala mare,consum mic....
Pai daca o vand nu iau atata pe ea....si musai trebuie doua masini la noi.Pe asta mare sunt dispusa sa pun ce trebuie..dar nci nu vreausa bag alti bani intr-o masina second din 95` fie ea si bmw(asta am gasit mai ieftin)....m-a necajit chestia asta..tare.

Madalina





Copiii gasesc de toate în nimic. Adultii, nimic în toate."

masina din 2006 sa-i schimbi tabla pt cateva pete de rugina?! asa ceva nu am mai auzit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kariguld spune:

seara buna pinguinilor

na, va era dor de mine?

sa incep prin al felicita pe DL pinguin, Rufus. bafta cu jobul. si asculta de Tora, ca stie ea ce spune. dl V obisnuieste sa spuna cunoscutilor sau prietenilor 'nevasta are intotdeauna dreptate'

carmaw, spor de casa noua

Lali, ai gasit a treia mana?

azi am crosetat supa cu ghiulele. nu chiar ca ale lui buflea, pe aproape. si o tocana de vitel plus pilaf. maine o salata langa si aleluia.
l-am auzit azi pe barbat vaitandu-se in baie ca cineva il violeaza. ma dau mai aproape de usa, comenta ca in bucatica de care beneficiaza in dulapior , era pus deasupra aparatului sau de ras un pachetel de servetele. 'iara imi violeaza astia spatiul meu privat, bucatica mea minuscula, nu le ajunge ca au ocupat tot dulapul cu milioane de cutiute si cremulete.' 'vrei sa chemam pompierii, sau....?'


la doctor.... m-am saturat de doctori ca de soacra. ah, ca mi-am amintit de soacra. Denisa, a mea e numarul unu. stii ce ia spus nepoatei ei, acum trei ani cand avea doar 12 ani? profitand ca eu nu eram acasa a inceput sa-i explice cum si ce sa faca ca sa ajunga 'bine' in viata. cum sa se duca cu seful, si cum sa accepte orice favor. 'sa te duci sa te tragi pe os' incheiat citatul. copila o intreaba ce inseamna aia.... si baba nebuna ii explica, dar nu ma pot exprima, va imaginati voi. 'mamaie esti complet nebuna, cum vorbesti asa? vrei sa te dau afara?' si s-au cerat rau. marele noroc al socroseniei a fost ca am gasit-o dormind, altfel o spanzuram la geam. a doua zi am plecat de acasa sa no vad, iar barbatul a dus-o la autocar, suparat foarte tare pe ea. de atunci nu i-am ami vorbit. cateva zile am avut ganduri criminale, nu puteam sa pricep cum de poate o bunica sa-si invete propria nepoata, sange din sangele ei, asemenea dracovenie. intre timp mi-a trecut, am inteles ptr a nu stiu cata oara ca e dusa.... asta ca sa ma exprim frumos.

asa, sa revin la doctor. nemtii astia au un sistem medical bine pus la punct. cand cineva are o boala cronica, pe masura ce boala avanseaza se primeste grad de handicap. caci bine a explicat draga mea Julia , behindert inseamna persoana cu handicap.
dimineata cand m-am urcat in masina mi-am spus cu voce tare 'eu astazi am o zi minunata, o zi binecuvantata, o zi fara pronosticuri sumbre'. si chiar am avut o zi minunata, in ciuda faptului ca i-am spus medicului sa-si bage hartiile alea undeva. dl V ia spus ca se poate si mai rau, adika as putea sa-i ard vre-o cateva.
una peste alta am ajuns acasa cu bine si fericita. si mi-am propus sa nu accept nici macar 10% behindert.
constat ca se poate totusi profita de sistemul medical destul de usor. cand le-am povestit la colegi mi-au spus ca sunt destui care merg la medic si se dau depresivi sau stresati de munca si stau bine mersi acasa in concediu de boala psihica. aici depresivi sunt considerati bolnavi si tratati foarte serios.

duminica minunata va doresc.

Mergi la inceput