Nervi de primavara (saradele ghetarilor)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Sunny71 spune:

Vreau si eu va rog reteta de "cartofi armonica", acum ceva timp parca am vazut pe aici o reteta cu o poza atasata care mi-a facut o pofta...De atunci tot incerc sa o gasesc si nu am reusit.Acum am vazut ca Rufus a pregatit-o.Ce am gasit eu pe internet nu seamana cu ce am vazut eu in poza atasata mesajului de atunci.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali spune:

Citat:
citat din mesajul lui eimotto

Cred ca asta vi se potriveste fain

http://www.youtube.com/watch?v=oEFXj00Gou4

Si daca nu, oricum cred ca ati zambit macar odata

Mamica de Iulia Eleni(06.02.2004) si Yannis Victor (09.04.2007)






Suuuper !

Rufus, cand vin, vin toate. Las' ca le descurci tu, ca e de bine oricum.

Mada, eu folosesc peria rotativa de ani buni. Daca vrei sa obtii volum care sa tina mai mult iti dau un pont: incepe cu suvitele din crestetul capului si dupa ce termni de uscat o suvita, cat e inca fierbinte pune-o pe un bigudiu scai cam de aceeasi marime cu peria (ma rog, daca ai parul mediu sau lung si vrei doar volum, nu bucle, foloseste scaiuri mari, daca ai parul mai scurt sau vrei bucle, foloseste mai mici). Tot asa, suvita dupa suvita, de sus in jos, si mai lasa-le cat timp mai ai dupa cev termini tot, vreo 10-15 minute sa zic. Volumul si forma vor tine mult mai mult.

Michelle, hilara faza voastra cu Pepper. Mai ales ca daca spunea William asta ca scuza la scoala nu cred ca il credea cineva .

Viviana, deschisei subiectul cu bentita si fugii la spa, ai ?
Sa-ti fie de bine !



HAI ROMANIA !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle-usa spune:

rufus,felicitari pt job!
si de mult ma tzin sa te felicit pt ajutorul dat prietenei la proces...si pt ca atunci cand ai fost in situatia sa mintzi/sau sa ascunzi adevarul(nu mai tin minte situatia), ca bun crestin ai refuzat.

apropo de afumatori...ca ai vazut poza cu afumatoareamea...in Romania nu se gasesc de loc? am cautat pe net...la siturile romanesti...sa recomand cuiva si nu am gasit...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle-usa spune:

cartofi cu sunca...
nu stiu retzeta dar parca asa arata...si daca nu ma insel era o felie de sunca, una de cascaval...

http://www.cevabun.ro/cartof-cu-bacon-si-parmezan/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali spune:

Moaaamaaa ce bine arata cartofii aia ! Mi-ati facut o pofta ...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Aia sunt Michelle....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Citat:
citat din mesajul lui Rufus

In sfarsit pe ghetar! Maaama, ce va mai faceti de cap...
Eu pe mama aia (Mom's song) o vad ca shefa Buflea Nu aspectul...ci tot restul. buflea...nu ma da afara de pe ghetar...


In sfarsit si eu, am fix 2 min pana plec acasa si vreau sa va spun Weekend placut !!!

Rufus si pinguinul care a pus clipul ala cu Mom's song ... ... am ras cu lacrimi si l-am aratat la tot serviciul. Este absolu BESTIAL ...si da, cred ca dama aia m-a auzit pe mine pe undeva, prin parc, sau pe la patinuar vorbind si tot ce a facut, mi-a pus cuvintele pe muzica si a imprumutat ansamblului vocea aceea de soprana.

That clip made my day ... daca nu stiti, va spun eu ...dama asta care canta arata EXACT, dar EXACT ca o mama americana ...la greutate, la cum e imbracata, la cum vorbeste, la cum e tunsa, la cum ii stau ochelarii aia pe ochi . Va duceti in parc, vedeti aceasta aparitie la tot pasul, eu printre ele fireste, cu singura deosebire ca sunt roscata si nu port ochelari ... ah, si am parul mai lung

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sunny71 spune:

Citat:
citat din mesajul lui michelle-usa

cartofi cu sunca...
nu stiu retzeta dar parca asa arata...si daca nu ma insel era o felie de sunca, una de cascaval...

http://www.cevabun.ro/cartof-cu-bacon-si-parmezan/

michelle
"Fear less, hope more; Whine less, breathe more; Talk less, say more; Hate less, love more; And all good things are yours"


Daaaaaaaaa, multumesc !
Vreau sa ii prepar si eu , dar am sa pun alternativ cascaval si bacon,.De la cartofii astia sunt sigura ca am sa slabesc instantaneu![:D

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Buna dimineata...azi e program de masini inservice.Bate ceva cand merg cu aia mare...cred ca sunt descentrate rotile,de cand am mers pe spinarile de gheata de prin oras...parca eram pe vapor asa de mari erau.Sper sa fie asta,nu am chef sa bag acum cateva zeci de milioane in reparatii.Sau sa pun primaria sa-mi repare masina ca si-au facut treaba din parti...
Iar aia mica are nevoie de discuri de frane...cred ca asta e termenul...
Abia am scapat de poprire pe cont,adica am achitat datoriile si acu` roata la masina....mama ei de treaba...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralualexandrei spune:

Mada o sa-ti dea tie primaria bani cand o slabi Sunny de la cartofi cu bacon si cascaval.

In cele din urma am trimis-o pe Maria in excursie,Edy a bocit evident insa asta e.

Rufus legile lui Murphy,ai uitat?

Michelle asta da scuza si unde mai pui ca e si adevarata.

Viviana mie imi dau astia SMS cu notele bune,p-alea proaste mi le comunica cu fix 5 minute inainte de a iesi pe usa si a ma duce la sedinta.In general sunt mai multe,adica e oferta pe principul unde a mers mia merge si suta Nu s-a mai intamplat demult si sper sa ramana asa.

Andra ,mamica de 3+1 album no1 albumul no2

Vreau sa nu mai fiu diferit!!!!


Mergi la inceput