Toate forumurile Timp liber pentru minte, suflet, trup si ochi  Un ochi rade, unul e vanat & sushi din Madagascar

Nervi de primavara (saradele ghetarilor)

Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Autor Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator
Pag. din 33
michelle-usa
michelle-usa

3224 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luimichelle-usa Adauga semn de carte la raspuns Trimite michelle-usa un Mesaj Privat
Citat:
citat din mesajul lui roxanaz

buna dimineata!
Viviana, hehe, ce de berbeci si in jurul tau! ne-am inghesuit ingrozitor in zilele astea...

Buf, ai inregistrat mesaju' cu antiinflamatoarele...?

Citat:
citat din mesajul lui michelle-usa

need help!!!
caut...si nu mai gasesc postul ala unde era trecomandat un medicament naturist pt colesterol.

http://www.doppelherz.ro/pentru-int-rirea-aparatului-cardiovascular-i-circulatoriu/omega-3-anghinare asta e, Michelle.

Julia, sanatate la iepurasi, si voua!

roxanaz, inca o umila intrebare...daca vrei sa raspunzi:
deci merge ce mi-ai recomandat tu + norm colesterol (recomandat de lali)+ ceaiul naturist Colesterol (recomandat de denisa)...toate in acelasi timp?

michelle
"Fear less, hope more; Whine less, breathe more; Talk less, say more; Hate less, love more; And all good things are yours"
Mergi la inceput

membru veteran roxanaz

18695 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite roxanaz un Mesaj Privat
Merg Michelle. Nu sunt substante active cu efect aditiv. Trebuie controlat si nivelul triglu eridelir, e tot mare?
Mergi la inceput
michelle-usa
michelle-usa

3224 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luimichelle-usa Adauga semn de carte la raspuns Trimite michelle-usa un Mesaj Privat
daca te referi la trigliceride...da, si astea sunt mari.

michelle
"Fear less, hope more; Whine less, breathe more; Talk less, say more; Hate less, love more; And all good things are yours"
Mergi la inceput
michelle-usa
michelle-usa

3224 Mesaje
vai ce am ris la cintecul ala Mom's song.
l-am ascultat prima data de Mothers day la biserica....toata sala era in delir...

va pun replay cu the child song
http://www.youtube.com/watch?v=Ce9b-o8RqOM

nu e tot asa de funny...deh ...incearca si ei...marea cu degetul.

michelle
Mergi la inceput
michelle-usa
michelle-usa

3224 Mesaje
Citat:
citat din mesajul lui roxanaz

Merg Michelle. Nu sunt substante active cu efect aditiv. Trebuie controlat si nivelul triglu eridelir, e tot mare?

multumesc mult pt raspuns...o sa-l sun pe frate-miu sa-i spun si sa alerge la plafar/farmacie...

michelle
Mergi la inceput
michelle-usa
michelle-usa

3224 Mesaje
poate ati auzit expresia " the dog eat my homework!" adica "mi-a mincat cainele tema!"

asta a fost la noi de dimineatza, cand sa-si puna william tema(1 pagina) in ghiozdan...i-a scapat pe jos.
bineinteles, ca Pepper a fost mai iute, aluat-o si a fugit cu ea. noroc ca am fost pe faza si i-am aruncat o minge...si abia a last-o din gura...rupta doar pe jumatate...

culmea, ca tema era sa scrie un paragraf despre "ce talent ti-ai dori sa ai"...si william scrisese ca ar vrea sa aiba talent sa fie "dog trainer"

michelle
Mergi la inceput

Rufus

9327 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite Rufus un Mesaj Privat
In sfarsit pe ghetar! Maaama, ce va mai faceti de cap...
Eu pe mama aia (Mom's song) o vad ca shefa Buflea Nu aspectul...ci tot restul. buflea...nu ma da afara de pe ghetar...
Sunt multi berbeci aici...am constatat ca luni petrec cu Roxana. Acum mi se pare logic, m-am inteles de la inceput cu ea Ce sa zic...e zi mare, Bunavestire!
A plouat...dar n-am avut timp sa vad asta. Incep sa fiu un tip ocupat. Zilele trecute chiar m-am intrebat daca se va respecta traditia: imediat ce imi gasesc un job, apar si alte oferte. Ei bine, astazi a venit oferta extra. Si ar fi fost perfecta, o casuta in Bucuresti, in oras nu pe camp. Imi storc mintea sa gasesc o solutie...s-o iau si pe aia. Inca nu vad cum. Tora zice ca Dumnezeu imi trimite un mesaj...dar eu nu inteleg nimic, n-ar putea sa-mi scrie o scrisoare? Stau aproape un an degeaba...si apoi apar doi, aproape simultan? Si punem pariu ca va mai urma careva? Totusi, prima varianta e de preferat, pentru ca fac ceva nou si am multe de invatat.
Ioana invata olandeza. Suna naspa rau limba aia...cred ca n-as putea s-o invat. Dar ei ii place, cica-i mai misto ca germana. Ei bine, mie imi place germana. Olandeza nici nu stiu de unde s-o apuc. Nu ca imi fac griji...
A, am fost la doctor. E mai bolnava ca mine. E o tipa pe gustul meu, constiincioasa la sange, chiar daca bombane. E clar, ii place ce face, are intuitie la diagnostic...dar e obosita, prost platita si jeleste ca fiu-sau vrea sa plece sa studieze in Anglia (acum e a 10-a). O inteleg, si mie mi se apropie funia de par...

Si, drept sa fiu, eu sunt astazi de partea Laurei. Am facut papa bun (cartofii aia armonica), in casa e cald, incepe Romanii au talent, berea e rece, copiii is acasa...Hai Romaniaaaa! (sper sa-i batem pe unguri, da?)

"EXPERIENTA este numele pe care-l dam greselilor noastre" Oscar Wilde
Mergi la inceput

eumada

5597 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luieumada Adauga semn de carte la raspuns Trimite eumada un Mesaj Privat
Ruf,pinguinii iti poarta noroc...
Bate si aici vantul,e cald,sotu` vroia meci in oras cu gasca si tricoloare,da` doarme de la vreme si eu am o lene.....

Eu as zice sa vezi de la care iti pica bani mai multi.

Si eu sper sa batem Ungaria (la fotbal)..de ...

Madalina

Copiii gasesc de toate Ón nimic. Adultii, nimic Ón toate."
Mergi la inceput

Denisam

6806 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Apasa aici pentru MSN MSG. a lui Denisam Adauga semn de carte la raspuns Trimite Denisam un Mesaj Privat
Rufus-felicitari si eu zic ca sa mergi acolo unde simti tu ca vei fi siimplinit, nu doar banii conteaza,decat dc e un contract scurt de unde pot iesi bani multi
Mada-baga o poza cu parul cu peria magica pls
Sefa-unde esti?
Vivi-tu te-ai distrat si relaxat la spa

Zambeste, si maine e o zi!

Mergi la inceput

viviana

3953 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite viviana un Mesaj Privat
A fost relaxant la SPA.
M-am distrat cand am vazut nota de plata.

Am ajuns acasa hotarata sa ma culc macar o juma de ora.
Nu am avut noroc. A sunat dragutzica sa-mi spuna ca la istorie a luat mareata nota de 6 (ea, ma suna intotdeauna in pauza sa-mi spuna ce note a luat - parol ca nu am invatat-o eu asa). Ar fi luat 8, daca ar fi stiut sa spuna unde sta Papa. Ea a spus ca sta la Roma. Profu a insistat, a ironizat-o fin, ei i-a venit sa-i dea cu adidasu' in cap, ca pana la urma sa-i spuna ca incepe cu V, insa nu-i mai vine in cap. Profu' i-a zis ca se termina in N, ca dupa V e un A. Ea a percutat da' nu a putut scoate un sunet.
Ei, cine mai poate dormi dupa o asemenea conversatie?

6 e bun tinand cont ca lectia a invatat-o in ora de sport.
----------
Mergi la inceput
Pag. din 33 Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator  
Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Subiect inchis
Mergi la:
Forum DC © desprecopii.com - marca inregistrata La inceputul paginii
(c)

DESPRECOPII.COM - NAVIGARE
Preconceptie
Planificarea unui copil
Perioada conceptiei
Infertilitate
Ovulatie
Metode de tratare a infertilitatii
Conceperea unui copil sanatos
Alegerea sexului copilului
Adoptie
Sarcina
Sarcina la inceput
Calculul datei nasterii
Odiseea Sarcinii
Teste in sarcina
Nume de copii
Momente cheie in sarcina
Factori de risc in sarcina
Alimentatia in timpul sarcinii
Frumusete, sport si sex in sarcina
Pierderea sarcinii
Album: Miss Odiseea Sarcinii
Staruri+in+Odisee
Nastere
Pregatirea pentru nastere
Nasterea: modalitati si calmare a durerii
Pregatirea pentru nastere
Starea depresiva postpartum
Recuperarea mamei dupa nastere
Nasterea povestita de mamicile DC
Bebelusul 0-12 luni
Bine ai venit acasa!
Alaptarea bebelusului
Igiena & ingrijirea nou-nascutului
Sanatatea bebelusului
Dezvoltarea in primele 12 luni
Diversificarea si hranirea bebelusului
Bebelusii gemeni
Nou-nascutul: semne de ingrijorare
Copilul 1 - 3 ani
Bolile copilului intre 1-3 ani
Educatia unui copil inca bebelus
1-3 ani, varsta crizelor de independenta
Trecerea de la scutec la olita
Grafice de crestere
Dezvoltarea intelectuala intre 1-3 ani
Alimentatia intre 1-3 ani
Copilul 3 - 6 ani
Inteligenta emotionala a copilului
Educatia copilului intre 3-6 ani
Repere de dezvoltare fizica intre 3-6 ani
Sanatatea copilului intre 3-6 ani
Sportul intre 3-6 ani
Alegerea unui animalut de casa
Alimentatia copilului intre 3-6 ani
Copilul 6 - 10 ani
Repere de dezvoltare intre 6-10 ani
Sanatatea copilului intre 6-10 ani
Copilul de 7 ani
Copilul de 8 ani
Adolescentul
Pubertatea - pe intelesul parintilor
Scoala si notele
Sanatatea adolescentului
Dezvoltarea adolescentului
Siguranta copiilor pe internet
Utilitare: Calculatorul Ovulatiei | Calculul nasterii | Nume de copii | Dosarul bolilor | Doctorii raspund | Top 50 articole | Cele mai noi articole | Actiuni umanitare | Portalul taticilor | Viata de familie | Hai sa ne jucam | Concursuri | Carte de Bucate | Portalul Comunitatii Desprecopii | Galeriile Comunitatii | Toate Forumurile DC | Subiecte active | Mica Publicitate - 20 | Copilul tau pe coperta Revistei Desprecopii.com