Nervi de primavara (saradele ghetarilor)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Lali spune:

Al meu copil a intrat in zodia nepasarii iar combinatia cu astenia mea de primavara e cam .

Dupa doua saptamani de stat acasa (cu ceea ce el numeste Windpockenferien adica "vacanta de varicela" si declara ca a fost super) nu-si intra in ritm la scoala. Si asta n-ar fi nimic grav, ca rabdare am, dar lui nici macar nu-i pasa. Are teme neterminate de la after-school, nici macar nu si-a adus caietele acasa decat ieri, dupa doua zile. Acasa a facut orice altceva decat temele, cu toate insistentele mele, ca sa se trezeasca pe la 9 seara ca el are de facut matematica. In ultima vreme a lasat balta si cititul, de facut ceva extra nici nu mai poate fi vorba. In schimb a luat in brate televizorul.

Si week-end-ul trecut cand am avut cateva zile multi musafiri din alta localitate plus o inmormantare in familie l-am rugat sa-si faca singur temele, vezi sa nu. Pana nu am terminat eu cu toate, duminica nu s-a apucat de ele.

Asa m-am enervat aseara ca l-am pedepsit tot week-end-ul care vine, fara TV, tableta sau wii si i-am spus ca nici nu merge azi la ziua unui prieten de-al lui. Ca temele sunt prioritare si pana nu face tot ce are de facut si ceva pe deasupra nu mai are acces la distractii. Acum imi pare rau ca m-a luat gura pe dinainte cu ziua baietelului, pentru ca eu sunt (in general) de parere ca pedeapsa cu zilele de nastere nu e OK, e o invitatie confirmata care trebuie onorata, ca sarbatoritul nu are nici o vina.

Offff... ma enerveaza ca o tema de maxim o ora ajunge sa fie subiect de suparare cu zilele...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alizee spune:

Salutare, tuturor !
Va las o melodie :

Coji de portocale - Simona Nae & Cristi Nistor

http://www.youtube.com/watch?v=bVwgeurde5U



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alizee spune:

Insanatosire grabnica tuturor bolnaviorilor.
Nervi de fier le urez nervosilor.
Eu deja am baut cafeaua, dar la cat de mohorata e vremea, de ma trage la somn, o sa mai beau una pe la 3 pm.
Lali, nervi de fier iti doresc si tie. Copiii isi ies usor din ritm, da' cu putina consecventa din partea ta, o sa-si revina el.





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kariguld spune:

Citat:
citat din mesajul lui viviana

Kariguld,
Am nevoie de ajutorul si sfatul tau intr-o problema arzatoare.

Copila asta a mea isi doreste foarte mult "ein dirndl".
Ar vrea sa fie mai mult casual decat "costum popular"
Ma poti indruma in vreun fel?

Cam asa ar vrea sa arate:


morgen randunicilor


asa ceva costa, dar pot sa ma uit la magazine si iti spun de preturi. daca vrei pot cumpara si trimit cumva.

ma duc sa citesc mai departe.


edit, terminat de citit.

bufleo, las-o jos ca macane, esti plina de calitati.

multumesc de incurajari, nu ma dau batuta, nu ma las invinsa cu una cu doua. tre sa va explic cum e cu behindertul asta, dar acum nu am vreme.
slava domnului ca vreme s-a mai schimbat, sper sa vina primavara.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mickyyy spune:

Neata buna pe la pranz.

Eu's prinsa de vreo 2 zile in niste seminarii, asa ca v-am citit doar e diagonala. Am intrat doar sa va salut, sa nu ma dati disparuta cu totul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eimotto spune:

Cred ca asta vi se potriveste fain

http://www.youtube.com/watch?v=oEFXj00Gou4

Si daca nu, oricum cred ca ati zambit macar odata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralualexandrei spune:

Citat:
citat din mesajul lui eimotto

Cred ca asta vi se potriveste fain

http://www.youtube.com/watch?v=oEFXj00Gou4

Si daca nu, oricum cred ca ati zambit macar odata

Mamica de Iulia Eleni(06.02.2004) si Yannis Victor (09.04.2007)






Eu nu recunosc nimic!



Andra ,mamica de 3+1 album no1 albumul no2

Vreau sa nu mai fiu diferit!!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

eimotto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle-usa spune:

Citat:
citat din mesajul lui Lali

Citat:
citat din mesajul lui michelle-usa

need help!!!
caut...si nu mai gasesc postul ala unde era trecomandat un medicament naturist pt colesterol.
frate-mio are colesterol mare si are nevoie si de dieta.
binentzeles ca dr. nu i-a dat absolut nimic...si ma intreaba pe mine...eu habar nu am ca noi stam inca bine cu colesterolul...asa ca nu sunt documetnata.

nu stiu ce sa-i spun si cu dieta, ca ce e bun pt/impotriva la colesterol ...nu e bun pt burta ca e balonat mai tot timpul...

ma poate ajuta cineva cu sfaturi de dieta si cu medicamentul ala naturist?





Si eu scrisesem de Normocolesterol:

http://www.daciaplant.ro/products/view/30-normocolesterol




asta era,imi amintesc numele...si cat am mai cautat dupa el. mii de multumiri!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Am descoperit secretul volumul cu peria rotativaaaaaaaaaaa

Deci,cand pui peria pe suvita,tragi in sus,nu in jos.Cand ai terminat are volum.Si se da in prealabil cu o solutie spray pentru volum si protectia firului de par.

Si mergeeeeee....

Mergi la inceput