Program redus imparit in 2

Program redus imparit in 2 | Autor: Puppa

Link direct la acest mesaj

Buna ziua,

Stiu ca s-a mai discutat despre programul redus al gravidelor, dar am o problema un pic diferita. Sunt insarcinata in 12 saptamani. Am anuntat angajatorul, care m-a felicitat intrebandu-ma daca nu imi dau demisia. Au continuat sicanele. Din cauza unor probleme de sanatate si a stressului zilnic, medicul de familie mi-a dat o recomandare pentru program redus cu 1/4. Domnul director este de acord cu acest program, numai sa il impartim in 2: de la 8.30-11.30 si apoi 13.30-16.30. In aceste doua ore de pauza, cica or sa imi puna la dispozitie o camera unde sa ma misc si unde sa ma relaxez. Ceilalti colegi au program de la 8 la 16.30. Am citit si codul muncii si legea mamelor si legea protectiei sociale si nu se specifica nicaieri daca este legal sau nu sa faca asta. Daca este printre voi cineva care a mai intalnit asa o interpretare, poate imi spune cum s-a rezolvat. Va multumesc!




Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns marius spune:

1. Nu este ilegal
2. Scoate te rog linkul de la semnatura catre alt website.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nadaflorilor spune:

am intalnit, s-a "rezolvat" ca i s-a aratat gravidutei care este incaperea pe care s-au gandit sa i-o aloce pentru refacere/recreere si au sfatuit-o sa isi aleaga mobila, dotarile dorite, ceea ce a si facut...si s-a declarat foarte multumita si fericita


camera a folosit-o si dupa reluarea activitatii, i s-a cerut sa reia munca dupa un an si a acceptat cu conditia unui an de program redus pentru ca ea vrea sa alapteze copilul pana la 2 ani, folosea camera sa se mulga si sa se odihneasca....iar s-a declarat multumita de aranjament



ps. a fost prima graviduta din firma respectiva

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miriama spune:

Citat:
citat din mesajul lui nadaflorilor

am intalnit, s-a "rezolvat" ca i s-a aratat gravidutei care este incaperea pe care s-au gandit sa i-o aloce pentru refacere/recreere si au sfatuit-o sa isi aleaga mobila, dotarile dorite, ceea ce a si facut...si s-a declarat foarte multumita si fericita


camera a folosit-o si dupa reluarea activitatii, i s-a cerut sa reia munca dupa un an si a acceptat cu conditia unui an de program redus pentru ca ea vrea sa alapteze copilul pana la 2 ani, folosea camera sa se mulga si sa se odihneasca....iar s-a declarat multumita de aranjament



ps. a fost prima graviduta din firma respectiva

Nina,mami de,






... in Romania sau in Botswana?

...sau poate era nevasta sefului?




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nadaflorilor spune:

Citat:
citat din mesajul lui miriama

Citat:
citat din mesajul lui nadaflorilor

am intalnit, s-a "rezolvat" ca i s-a aratat gravidutei care este in..................

ps. a fost prima graviduta din firma respectiva





... in Romania sau in Botswana?

...sau poate era nevasta sefului?




VICTORIA este arta de a continua!


in romania, ca despre asta era intrebarea, nu despre alte tari si nu avea nici o legatura de natura personala cu nimeni din firma

greu de crezut dar unii romani chiar sunt apreciati la locul de munca si se intampla chiar in romania

ps. am botswana la tara pentru ca atunci cand am incercat sa setez numele tarii site-ul m-aomorat cu erori peste erori, a fost singurul nume de tara pe care l-a acceptat la momentul ala

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Puppa spune:

Eu nu am sa vad asa ceva. Mi s-a adus la cunostinta ca "societatea va acorda posibilitatea unui pause de repaos pentru miscare.". Evident, de miscare chiar am nevoie. Poate imi amenajeaza o sala de fitness sa imi pastrez silueta pe parcursul sarcinii. ...

www....





Vad ca nu ne intelegem sa scoti linkul WEB de la semnatura.


Mergi la inceput