Fibrom uterin (32)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

floren trebuie sa fi optimista si sa te gandesti ca nu au mai aparut alte fibroame...

fetelor WE placut cu soare sa aveti




XIII Val34 Leu - heterozigot , PAI-1 -heterozigot , MTHFR C677T - heterozigot
2010 ian. sarcina oprita din ev la 8 sapt ,april embolizare fibrom ,2011 vara -3 IUI , april 2012 fibrom uterin operat
2012.sept. sarcina oprita din ev. la 5 saptamani

29 + Ilinca
Ilinca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Violeta_ND spune:

fetelor e grea asteptarea. Tot cantaresc cand sa-mi fac primul test de sange. Azi era cat pe ce sa ma duc la laborator, dar m-am hotarat sa aman pana luni pentru ca nu credeam ca o sa am rezultatul pana luni si nu stiu daca nu cumva e prea devreme.
Din proprie initiativa azi am inceput sa iau prednison. Medicul mi-a spus sa-l iau dupa confirmarea sarcinii.
Pretty cum mai esti?
Floren poate incerci niste Maca ciclul urmator atat tu cat si partenerul. Imbunatateste fertilitatea si vitalitatea.
Dana ai disparut din peisaj. Sper ca esti prea ocupata cu activitati extracuriculare.
Weekend placut!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

vio hai ca trece repede weekendul si luni poti face analiza...tinem pumnii sa fie cu ochisori...

eu am fost ieri la eco , Ilinca are deja 1523 gr si e tare activa , este viabila , sanatoasa i-a monitorizat inimuta bate bine si regulat...

la toate fetele




XIII Val34 Leu - heterozigot , PAI-1 -heterozigot , MTHFR C677T - heterozigot
2010 ian. sarcina oprita din ev la 8 sapt ,april embolizare fibrom ,2011 vara -3 IUI , april 2012 fibrom uterin operat
2012.sept. sarcina oprita din ev. la 5 saptamani

29 + Ilinca
Ilinca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns prettysunshine spune:

Buna,fetele!In mode normal un fibrom pediculat nu interfereaza cu o sarcina,cel putin asa mi-au zis mie cand am insarcinata,insa pana la urma au ajuns sa-l considere o posibila cauza a faptului ca am nascut prematur.A crescut rapid in sarcina de la 9 cm la 13 cm pana la 12 saptamani.Se pare ca nu mai era alimentat bine cu sange,deci incepuse sa se necrozeze,asa ca mi-a dat de cateva ori niste dureri groaznice.Dupa nastere s-a micsorat la 8 cm.Au considerat ca cel mai bine e sa fie scos pt a da cat mai multe sanse unei viitoare sarcini.
Violeta,si eu exact ca tine,simt ca nu mai rezist pana marti,intai am crezut ca e luni,dar am numarat ovulele de progesteron pe care le mai am ,am exact pentru 15 zile,deci e marti,nu luni,inca o zi in plus de asteptat.Nu mai pot suporta asteptarea,sunt plina de nervi,nu pot sa dorm ca lumea.Si nici nu cred ca s-a intamplat ceva,sanii nu sunt tari absolut deloc.ma chinui sa-mi aduc aminte cand au aparut semne anul trecut,dar imi amintesc doar de durerile puternice ca de menstruatie,insa pe astea le-am avut dupa doua saptamani,deci ar fi prea devreme si oricum cu progesteronul pe care il iau nu stiu daca le-as avea.Va zic sincer ca nu stiu cum o sa suport asteptarea asta in fiecare luna,e parca mai rau decat atunci cand incercam natural.
Olimp,ma bucur ca Ilincuta e bine!

va si va doresc un weekend minunat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

pretty draga mea si tu cu emotii , hai ca vine WE-endul nu ma mai ganditi ca nu va ajuta si nu va face bine stresul...

eu nu am avut simptome de sarcina deloc pana pe la 6-7 saptamani , abia apoi sanii si greturile...

va tin pumnii la amandoua sa fie cu lipici...

multumesc pt urari ...




XIII Val34 Leu - heterozigot , PAI-1 -heterozigot , MTHFR C677T - heterozigot
2010 ian. sarcina oprita din ev la 8 sapt ,april embolizare fibrom ,2011 vara -3 IUI , april 2012 fibrom uterin operat
2012.sept. sarcina oprita din ev. la 5 saptamani

29 + Ilinca
Ilinca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Violeta_ND spune:

Buna fetelor
Am fost dimineata la test de sange. Am rezultatele:47.31 mUI/mL corespunzator la sapt 3-4 sarcina.
Sunt in ziua 24 a ciclului.
Deocamdata sunt bucuroasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

doamne vio cat ma bucur sa fie totul ok...

nu ai facut injectie cu pregnil sau brevactid ? ai utilizat ovulatia ta spontana ? nu-i asa ?




XIII Val34 Leu - heterozigot , PAI-1 -heterozigot , MTHFR C677T - heterozigot
2010 ian. sarcina oprita din ev la 8 sapt ,april embolizare fibrom ,2011 vara -3 IUI , april 2012 fibrom uterin operat
2012.sept. sarcina oprita din ev. la 5 saptamani

29 + Ilinca
Ilinca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carin1974 spune:

Bravo Violeta_ND
Tinem pumnii sa fie cu noroc de data asta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Violeta_ND spune:

Multumesc fetelor
Am fost si la ginecolog.Mi-a dat Arefam (progesteron ovule). A zis ca No-spa nu ajuta, dar pot sa iau.
Maine ma duc la Fundeni pentru analize de sange.
Luna asta am luat cateva pastile de Maca si eu si sotul. Iar ovulatia a fost foarte expresiva.
Iau in continuare prednison pana pe 10 mai. Asta inseamna regim fara sare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Floren_ spune:

vio, felicitari!!! Ne bucuram pentru tine si tinem pumnii sa fie totul bine, sa fie bebe sanatos si sa ramana in burtica pana la 9 luni.
Tu cum te simti? Ai ceva simptome?

pretty, azi e marti... nu ne tine in suspans! Mai vrem un test cu doua liniute!!!

dragalasa, presimt ca primavara asta va fi plina de berze... sigur va nimeri una si la noi.

olimp, tu mai iei aspenter sau l-ai scos din tratament?



Mergi la inceput