Fibrom uterin (32)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

pretty Doamne sa fie intr-un ceas bun , bine ca a reusit sotul tau sa treca de blocaj , tinem punii . este un pas inainte ma rog pentru voi..

da Ilinca are deja 27 de saptamani + , am intrat in utimul trimestru si mie cateodata imi vine greu sa cred dar ma rog si m-am rugat la DD in fiecare zi sa fie bine...

vio
ca si locatie unde se fac injectiile , si eu la inceputul sarcinii le faceam in jurul buricului , pe masura ce a crescut burta acum le fac mai in lateral dar tot pe burtica...

e bine sa incepi clexanele de la ovulatie ...




XIII Val34 Leu - heterozigot , PAI-1 -heterozigot , MTHFR C677T - heterozigot
2010 ian. sarcina oprita din ev la 8 sapt ,april embolizare fibrom ,2011 vara -3 IUI , april 2012 fibrom uterin operat
2012.sept. sarcina oprita din ev. la 5 saptamani

27 + Ilinca
Ilinca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ninia81 spune:

Buna, dragelor!

Pretty, Doamne ajuta sa ne dai o veste buna!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Violeta_ND spune:

Buna dimineata
Am inceput de ieri sa fac Clexane 0.4. Sunt in ziua 12. Fac in fiecare zi si la confirmarea sarcinii iau Prednison pana la aparitia batailor inimii. Sper sa aud si eu din burtica mea batai de inima.
Azi cred ca am ovulat pt ca am brusc o gramada de mucus si am avut o durere mai acuta in burtica. Sotul este de aseara cu mine. Am facut pauza sexuala. As fi vrut sa fie maine ovulatie.
Pretty te rog sa ai o atitudine pozitiva. Recunosc si eu ca mi se intampla de multe ori sa cred ca nu mai sunt posibile sarcini normale, vad peste tot pericole. Am sa ma duc sa ma caut la cap.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

vio Doamne sa fie cu noroc , tinem pumnii...stransi de tot...




XIII Val34 Leu - heterozigot , PAI-1 -heterozigot , MTHFR C677T - heterozigot
2010 ian. sarcina oprita din ev la 8 sapt ,april embolizare fibrom ,2011 vara -3 IUI , april 2012 fibrom uterin operat
2012.sept. sarcina oprita din ev. la 5 saptamani

27 + Ilinca
Ilinca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

ninia




XIII Val34 Leu - heterozigot , PAI-1 -heterozigot , MTHFR C677T - heterozigot
2010 ian. sarcina oprita din ev la 8 sapt ,april embolizare fibrom ,2011 vara -3 IUI , april 2012 fibrom uterin operat
2012.sept. sarcina oprita din ev. la 5 saptamani

27 + Ilinca
Ilinca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Floren_ spune:

Vio, Prednisonul pentru ce este?





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Violeta_ND spune:

Predisonul in caz ca am anticorpi antispermatici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

violeta dar tu ai anticorpi antispermatici ?




XIII Val34 Leu - heterozigot , PAI-1 -heterozigot , MTHFR C677T - heterozigot
2010 ian. sarcina oprita din ev la 8 sapt ,april embolizare fibrom ,2011 vara -3 IUI , april 2012 fibrom uterin operat
2012.sept. sarcina oprita din ev. la 5 saptamani

27 + Ilinca
Ilinca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Violeta_ND spune:

Nu stiu daca am. Dar dr Uscatescu a spus ca ar fi o explicatie la pierderile de sarcina in cazul meu. Pe site-ul pe care vi l-am recomandat era si tratamentul cu Predinson. Sunt cercetari noi in domeniu. Bine ca se studiaza si unii medici din tara noastra tin pasul cu progresul. Cred ca am citit pe un alt site ca de ex. ACC ajuta la fertilitate daca e luat inainte de ovulatie etc.
Eu acum am alta problema. Am inceput de ieri sa caut Clexane in Bucuresti si inca nu am gasit. Mai am doar 3 doze.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Floren_ spune:

Clexane se gaseste f. greu si in Constanta, mai ales daca le iei compensate.

Incearca sa cauti in farmaciile din retelele mari gen Sensiblu sau Catena. Eu a trebuit sa fac comanda.

Mergi la inceput