Fibrom uterin (32)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

dragalasa ma bucur ca ti-a priit concediul si te-ai relaxat , cat despre Cluj eu locuind acolo ..nu mai vad toate detaliile

banuiesc ca ai fost super la piscine...si eu vreu...dar acum imi sare randul...vine pitica...




XIII Val34 Leu - heterozigot , PAI-1 -heterozigot , MTHFR C677T - heterozigot
2010 ian. sarcina oprita din ev la 8 sapt ,april embolizare fibrom ,2011 vara -3 IUI , april 2012 fibrom uterin operat
2012.sept. sarcina oprita din ev. la 5 saptamani

26 + Ilinca
Ilinca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Floren_ spune:

Eu nu am nici o noutate... am intrat doar sa va salut si sa va urez un sfarsit de saptamana minunat!




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

multumin floren weekwnd placut si tie si la toate fetele

noi noutati ...nu avem fff importente , crestem , si eu si Ilinca , eu am ajuns sa ma crucesc si sa nu ma recunosc in oglinda..dar trec toate ...Ilinca e bine tot mai activa s-a pozitionat cu caputul in jos si ma loveste cu piciorusele in diafragma de-mi ia aerul cate o data..sau ma apuca sughitul...


va si va doresc cat mai repede sa aveti si voi parte de bebei in burtica...




XIII Val34 Leu - heterozigot , PAI-1 -heterozigot , MTHFR C677T - heterozigot
2010 ian. sarcina oprita din ev la 8 sapt ,april embolizare fibrom ,2011 vara -3 IUI , april 2012 fibrom uterin operat
2012.sept. sarcina oprita din ev. la 5 saptamani

27 + Ilinca
Ilinca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Floren_ spune:

Olimp, nu-mi vine sa cred cat de repede a trecut timpul! 27 saptamani !!! Inca putin si vine Ilincuta. Abia astept sa ne povestesti.

In alta ordine de idei, mi-am facut o vanataie maaare si urata de la clexane, ca m-am si speriat cand am vazut-o... Am mai avut dar erau mici si treceau repede, asta insa este oribila.
S-a mai intamplat cuiva? Fac eu ceva gresit?





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

floren nu te speria se mai intampla , eu nu am patit dar stiu fere ca ai facut vanatai mari , posibil sa fi atins un vas de sange , ai grija sa nu masezi zona dupa ce faci injectia , pune o compresa rece , o sa treaca mai greu dar va trece.




XIII Val34 Leu - heterozigot , PAI-1 -heterozigot , MTHFR C677T - heterozigot
2010 ian. sarcina oprita din ev la 8 sapt ,april embolizare fibrom ,2011 vara -3 IUI , april 2012 fibrom uterin operat
2012.sept. sarcina oprita din ev. la 5 saptamani

27 + Ilinca
Ilinca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carin1974 spune:

Floren, si eu am patit sa fac vanatai mari. Se mai intampla cateodata sa spargi un vas de sange si atunci se face vanataia urata. Evita zona cand faci urmatoarele injectii si o sa se vindece in timp. Eu m-am agitat putin la inceput, iar cand mi s-a spus ca se mai intampla, am tratat vanataile cu indiferenta si m-au tratat si ele la fel (adica nu au durut). Nu te speria ca nu faci nimic gresit, asa suntem unele dintre noi, mai "norocoase" .


-------------------------------------------------
AMH=0.02
PAI-1 heterozigot, MTHFR C677T heterozigot, MTHFR A1298C heterozigot
FIV1 septembrie 2012 Athena Timisoara- reusit dar sarcina oprita in evolutie la 8 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Violeta_ND spune:

Salut
Floren, tu ce doza de Clexane faci? Si cum le iei? Adica, din ce zi aCM? Sau, faci test de ovulatie si atunci incepi sa faci injectii?
Pretty ce mai faci? A iesit soarele in Belgia?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Floren_ spune:

Vio, eu fac clexane 0,4 din ziua 1 dupa ovulatie, una pe zi, seara in jurul orei 21, pana in ziua in care apare menstruatia. Recomandarea doctoritei a fost de monitorizare ecografica a ovulatiei, ca sa nu ma injectez degeaba. Testele de ovulatie zice ca nu sunt concludente intotdeauna. Eu m-am bazat totusi pe ele si pe semnele si simptomele deja cunoscute. Injectiile le fac in burtica, subcutanat, cand pe stanga cand pe dreapta, cam la 10 cm distanta de buric - am gasit pe yuotube mai multe filmulete demonstrative.
Tu te apropii de ovulatie? Incepi tratamentul?

Fetelor, multumesc pentru lamuriri. M-am mai linistit acum, iar vanataia incepe sa se reduca. Sper sa nu mai apara altele.






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns prettysunshine spune:

Buna,fetele!Violeta,intr-un fel a iesit soarele,nu afara,ca acolo e inca iarna,nu stiu cand s-o termina,nu-mi vine sa cred ca acusi e mijlocul lui aprilie si eu tot in cizme.Se pare ca ovulatia a fost mai tarziu luna asta,banuiesc ca de la anticonceptionalele de luna trecuta,asa ca ieri am reusit in sfarsit sa fac inseminare,ieri a fost ziua 21.Ciclul meu e de obicei scurt,maxim 28 de zile,de obicei 26-27,deci cred ca e de la anticonceptionale.S-ar parea ca erau doi foliculi,nu unul,dar eu sunt circumspecta,fiindca la o eco s-a vazut unul,la alta doi.Eu n-am facut nicio stimulare a ovarelor,nici macar injectia de declansare a ovulatiei n-am facut-o ca au zis ca ovulez spontan.Deci de asta imi vine greu sa cred ca erau doi foliculi,doar daca nu erau doi fiindca luna trecuta nu am ovulat fiind pe anticonceptionale.Nu-mi pun mari sperante,e prima inseminare,dar macar am ajuns s-o fac,ca pana acum n-am reusit nici asta.Teoretic,ar fi fost bine sa am si raport sexual in primele 24 de ore dupa inseminare,dar eu sunt racita bocna si nu-mi arde de asa ceva.In plus,trebuie sa pun ovule cu progesteron de 3 ori pe zi,iar asta nu-l face pe sot sa vrea sex
Fetele,voi ce stiti,parca pana nu se fixeaza embrionul nu exista schimb de substante cu mama,nu?Ca medicamente nu iau,dar picaturi de nas trebuie sa folosesc ca altfel nu pot respira.
Peste doua saptamani trebuie sa ma prezint la test de sange,pana atunci nu stiu daca s-a prins ceva.Dar cum am zis,nu ma astept sa fie pozitiv,ar fi prea frumos sa iasa din prima.
Olimp, nici nu-mi vine sa cred ca au trecut deja 27 de saptamani.Pupici pe burtica miscatoare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Floren_ spune:

Pretty, sa fie cu noroc!
Poate spargi tu gheata anul asta.




Mergi la inceput