Fibrom uterin (32)

Fibrom uterin (32) | Autor: Floren_

Link direct la acest mesaj

Va invit sa incepem un capitol nou, cu speranta ca ne va purta noroc tuturor.


Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

aici sunt am gasit capitolul , multumim...



vio chear daca ai mai multe mutatii tretamentul este acelasi , eu nu m-am mai sinchist sa le fac pe celeleate pe care ar fi trebuit , oricum doza de clexane se da in functei de kg pe care le ai si binenteles de valorile Ddimerilor care se fac in sarcina, deci nu mai arunca cu banii pe alte investigatii.

la toate




XIII Val34 Leu - heterozigot , PAI-1 -heterozigot , MTHFR C677T - heterozigot
2010 ian. sarcina oprita din ev la 8 sapt ,april embolizare fibrom ,2011 vara -3 IUI , april 2012 fibrom uterin operat
2012.sept. sarcina oprita din ev. la 5 saptamani

24 + Ilinca
Ilinca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Violeta_ND spune:

Floren, felicitari! Ai reusit sa deschizi cap nou.
Olimp, nu eu am vrut sa fac si Fact XIII. De la Fundeni mi s-a spus in noiembrie sa nu-l mai fac, iar dupa ultima pierdere dr. Uscatescu m-a trimis la Medsana sa-l fac. Oricum, atunci cand am fost la ea cand pierdeam sarcina, a fost bulversata.A zis ca asa nu se mai poate , trebuie schimbat tratamentul, nu mai are incredere in analize etc. Inca mai astept rezultatul. Luni se fac 3 saptamani. Cred ca oriunde in alta parte aveam deja rezultatul de o saptamana, in conditiile in care sunt mai scumpi decat alte clinici.
Deocamdata am ceva economii, fac orice sa fie bine.
Site-ul este https://sites.google.com/site/miscarriageresearch/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

oh doamne VIO prin cate mai treci si tu , ma rog la DD sa va ajute pe toate sa va realizati visurile... multi multi , sa reusesti sa dai peste tratamenul adecvat si potrivit pentru tine...




XIII Val34 Leu - heterozigot , PAI-1 -heterozigot , MTHFR C677T - heterozigot
2010 ian. sarcina oprita din ev la 8 sapt ,april embolizare fibrom ,2011 vara -3 IUI , april 2012 fibrom uterin operat
2012.sept. sarcina oprita din ev. la 5 saptamani

24 + Ilinca
Ilinca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dragalasa28 spune:

Salutare si Doamne ajuta in noua casuta!
Am fost ieri la dr....ceea ce ziceam mi-a dat duphaston 5 zile pt a-mi provoca menstra ca nu e normala la 39 zile si in rest sa ma apuc de treaba. Sa imi urmaresc perioada fertila. Zicea ca dupa aceste operatii mereu se intampla lungirea sau scurtarea cm, dar o rezolvam.
Totul arata bine, iar daca nu ma grabesc ar fi bine sa mai astept 3 luni ca asa zice si la carte, cu toate ca la mine nu se mai vede nimic pe uter, doar pe exterior (burtica).
pupici.
Olimp nu stiu cum ajung la bai ca la ce vreme este...uf!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

dragalasa si menstruatia mea a fost o totala enigma dupa operatie , ba venea mai repede ba prea tarziu , ca sa stiu cam pe unde se afla ovulatia mi-am luat teste de ovulatie si...noroc de la DD..

la Felix e ok si acum , sunt si piscine acoperite ...




XIII Val34 Leu - heterozigot , PAI-1 -heterozigot , MTHFR C677T - heterozigot
2010 ian. sarcina oprita din ev la 8 sapt ,april embolizare fibrom ,2011 vara -3 IUI , april 2012 fibrom uterin operat
2012.sept. sarcina oprita din ev. la 5 saptamani

25 + Ilinca
Ilinca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dragalasa28 spune:

Buna fetelor!
Beau un ceai si ma uit ce vreme de caca este afara.Noi in seara asta am fi vrut sa plecam dar ne este cam frica. Ar trebui sa merg pe la Vatra Dornei si e jale . Sper sa reusim maine dimineata sa plecam. Oricum mai mult de 4 zile nu stam deci pot sa ma intorc si Duminica pt ca am doar o saptamana liber de la munca.
Olimp si tu cum ai reusit sa iti reglezi cm. Am sa imi fac si eu un stoc de teste de ovulatie chiar daca nu ma impac cu ele.
Va pup si va doresc o seara calduroasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

dragalasa eu mi-am luat inima in dinti cu tot fibroamele cele mici si mi-am luat ceai de zmeur si am luat branca ursului 3 luni...si s-a rezolvat problema...




XIII Val34 Leu - heterozigot , PAI-1 -heterozigot , MTHFR C677T - heterozigot
2010 ian. sarcina oprita din ev la 8 sapt ,april embolizare fibrom ,2011 vara -3 IUI , april 2012 fibrom uterin operat
2012.sept. sarcina oprita din ev. la 5 saptamani

25 + Ilinca
Ilinca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicole.37 spune:

Buna!facand consultatia FIV,am fost diagnosticata cu uter fibromatos,dupa inca alte 3 consultatii mi sa recomandat mioctomie laparascopica si histeroscopie,abia apoi voi putea face multdoritul Fiv,rugamintea mea ar fi sa imi comunicati ceva clinici specializate si doctori mai performanti,chiar si din strainatate,multumesc anticipat!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

nicole exact aceeasi situatie am avut-o si eu , m-am dus pentru FIV in ungaria si m-au refuzat pana nu mi-am operat fibromul , dupa operatie care precizez ca a fost calsica ( la mine fibromul era embolozat anterior si nu putea scoate laparoscopic) la 6 luni am ramas insarcinata natural , nu a mai fost nevoie de FIV.

operatia am facut-o la Debrecen ,m-a opearat dr Torok Peter ,la spitalul de stat , initaial a dorit sa imi scoata fibromul lapoaroscpoic dat datorita marimii lui si la cum se prezenta postembolizare nu s-a putut decat miomectomie calsica.

cu mana pe inima pot spune ca este un adevarat om si chirurg.daca te intereseaza pot sa-ti dau mai multe detalii , vad ca esti din Constanta eu am avut avantajul ca sunt aporoape de Debrecen. Multa bafta.




XIII Val34 Leu - heterozigot , PAI-1 -heterozigot , MTHFR C677T - heterozigot
2010 ian. sarcina oprita din ev la 8 sapt ,april embolizare fibrom ,2011 vara -3 IUI , april 2012 fibrom uterin operat
2012.sept. sarcina oprita din ev. la 5 saptamani

25 + Ilinca
Ilinca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Violeta_ND spune:

salutare fetelor!
Mi-a venit rezultatul la mutatia Fact XIII Leu, e ok.
Astept sa/mi vina ciclul dupa pierderea sarcinii.Ma duc apoi la Fundeni sa-mi dea tratament. Ma cam doare burta de vineri.
Azi m-am operat la dinti.Am zis sa rezolv problemele cu dantura inainte de a ramane insarcinata.
Nicole eu sper sa gasesti medic bun. Eu il recomand pe dr. Ion Ionut de la Giulesti.

Mergi la inceput