Piersicute de iulie august (32)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns letitzias spune:

La Multi Ani AURORA SI ANTONIKA.
Fetelor sa va traiasca puii si sa fie sanatoase si fericite,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns letitzias spune:

LMA Maya,Zachary,Maria si Robert.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Misha80 spune:

Neata, fetelor. Multumesc de primire.
Muraturica multumesc de cafea acum o savurez si eu( tot Dolce Gusto ) si Lml ptr Aurora. Sa fie sanatoasa si fericita!
Lml si celorlalti sarbatoriti Antonia, Zachary,Maya, Maria, Robert. Sper ca nu am uitat pe nimeni.

Vera, ai dreptate am salivat la intanlirea voastra...chiar ma gandeam cat de dubios ar fi parut daca apaream si eu acolo cu Misha al meu :-)

Ioana...offf...cate ai mai tras si tu cu piersicuta ta. Sa stii ca orteza aia suna mai rau decat este in realitate. Am avut o prietena care a pus la baietel la ambele picioruse si a fost ok. Nu l-a deranjat f tare pe cel mic, dar le pus ceva mai devreme.

O zi frumoasa va doresc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns drusu spune:

Buna dimineata!

LML Aurorei!

LML Antonica!

LML Robert!

LML tuturor sarbatoritilor de azi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vera_l spune:

Neata si de la noi,
Lml Anto,Aurora,Robert,Maria,Zachary,Maya,sa cresteti mari,sanatosi si norocosi!
Azi iesim in parc

Zi frumoasa tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Misha80 spune:

Vin si eu cu o intrebare: pediatra mea mi-a zis ca pot sa-i fac legumele la cuptor intr-un vas gen iena si sa pun apa si putin suc de rosii.
Ce parare aveti...nu-i cam devreme ptr suc de rosii? Nu v-am auzit pe niciuna sa puneti suc de rosii la mancarica lui bebe.

Ptr piersicutele mai pretentioase la mancare , eu i-am facut legumele si la cuptor dupa le-am facut un pic la abur( eu am un Babycook de la Beaba si le-am facut la programul scurt) si bebe le-a mancat mult mai bine.

Carmen_80 ai intrebat acum ceva timp de Babycook..e ok..eu ma descurc bine cu el. Probabil raspunsul vine prea tarziu, dar daca te mai intereseaza e ok, dar faci la el portie destul de mica ptr cand mai creste adica portia maxima de piure la mine a fost 200 ml ceea e ok acum ca ii dau de 2 ori, dar mai tarziu trebuie sa faci in fiecare zi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns drusu spune:

Misha, iti urez si eu bun venit, desi eu sunt un fel de intrus in grup, nefiind o mamica de piersicuta, doar matusa.
Sa fie sanatos Mihail, norocos si fericit!
Referitor la vaccinul BCG, nici nepotii mei nu au niciun semn, nu se vede nimic, dar nu cred ca sora mea ii va revaccina.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorenaflore spune:

Multumim pt cafeluta!

Noi am avit o noapte mai agitata, acum cred ca inteleg de la ce, e un pic constipata, ieri nu a facut, iar azi a fost tare. I-am dat si fierul si cerealele cu orez.,.. deci pana la cele cu gluten nu-i mai dau nici o cereala.

La multi ani sarbatoritilor zilei: Antonia, Aurora, Maya, Maria si Zachary! Doamne ce trece timpul!

Ioana, imi paree rau pentru Anuta, dar mai cere si alta parere!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura32 spune:

Buna dimineata !

LML sarbatoritilor !!!!

Leti , Adriana , trebuie sa va activati PM-ul ca sa va trimitem parolele .

Andrei este ft agitat , cred ca de la puseu . Nu mai sta 2 min fara mine , ma epuizeaza la maxim . Sper sa treaca repede perioada asta .

Azi o sa fie ft frumos afara , o sa stam mai mult la soare .

Va pup !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Porumbita spune:

salutare si de la noi!

am o per tare aglomerata dar am zis sa nu ne dati la dispartuti!

la multi ani sarbatoritilor !

ioana ortezele cu cat le pui mai din timp cu atat scapi mai repede de ele!

Mergi la inceput