Piersicute de iulie august (32)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns vera_l spune:

Buna dimineata dragelor,
Dau si eu un ceai.Copilul doarme langa mine iar eu nu sunt in stare ca deh,mi s-a obisnuit organismul sa ma trezesc la ora asta.
Ma bucur ca a iesit soarele deci azi avem program de plimbari
Gata,s-a trezit
Va pup,zi frumoasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana3110 spune:

Mneatza! Dam si noi azi Baclavale daca tot a deschis Ada vorba :).

Lml si pentru Ana Grace si Andrei!

Leti, nu stiu daca abdomenul se poate retrage fara sport... Nici mie nu mi s-a retras complet.
Oricum eu am ramas cu 5 kg dupa sarcina pe care tot imi propun sa le dau jos cu forta cand nu oi mai alpta. Dar la mine e si din cauza dereglarii de tiroida si dau jos mult mai greu...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ali24 spune:

Buna dimi .multumim de cafea ,ceai,baclavale...
Ada trebuia sa intru azi noapte sa iti tin Companie...
S a trezit Denis si s a invartit vreo ora in pat.nu stiu de ce....si tot incerca sa il trezeasca pe rafi.ce scumpic e nectarel cu ochelari.si lasa pe Ochi?nu trage de ei?
Valy scrie incontinuare aici sa te descarci.si EU zic sa incerci sa ii Dai bucatele (poate ai incercat,nu stiu)eventual un biscuite,o coaja de Paine sa vezi daca asa ii place.asa nu prea refuza nici unul.
Leti in tot raul e si un bine...poate slabesti cu toxiinfectia ca laura.glumesc...iti doresc sa te faci bine repede ca stiu ca e nasol.cum e cu problemele celelalte?parca . Ai asteptai ceva rezultate.le ai primit?
Vera plimbareala placuta.ce bunatati ai mai facut?
La multi ani sarbatoritilor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxypuy spune:

LML FERICITE ANA, GRACE, MARIA SI ANDREI! Sa cresteti mari, sanatosi si sa fiti cuminti :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns balanta_tm spune:

multumesc de cafea!

ada si eu m-am trezit la 3 si un sfert azi noapte, ca unul din pc-uri si-a dat drumul la update-uri la ora aia si cum ecranul e mare, s-a facut lumina in toata camera si m-am trezit atat eu si cat si eric . el a mai adormit pe la 4 jumate iar eu la 6, doar ca la 7 si un sfert ma striga "ma-ma ma-ma" si s-a dus somnul meu. asa ca sunt cam zombie, eu fiind invata ca ei sa doarma toata noaptea.
misha, in germania vad ca nu ne accepta nicicum card de debit sau garantie cash pt inchiriat masina...
leti, sanatate multa!

fetelor, cum fac sa nu stric un avocado intreg cand le dau la bb-i pt prima data? nu de alta, dar am facut comanda de pe biomania de mai multe fructe si legume si cum e tare scump acolo, as vrea, daca se poate, sa il "conserv" de pe o zi pe alta.

referitor la dulciuri, eu vreau sa procedez cum a vazut fleur la mamica aceea cu cornetul de inghetata. adica vreau sa perceapa dulcele ca pe ceva festiv si ocazional. fara torturi si minuni de ziua lor. mai degraba ceva de genul cupcake-uri cum are aruba la cofetarie.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilenutza spune:

Neata fetelor

Ce zi insorita

Azi ma duc la manichiura, ma chinui de o saptamana sa ajung, sapt viitoare vreau sa ma tund si sa imi fac un tratament cosmetic, poate si un masaj
Sa vad aici in Zona, nu imi vine sa o chem pe maseuza ta ioana doar pt o persoana

Lml sarbatoritilor, acus incep moturile, Vera cred ca e prima



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Inaf78 spune:

Buna dimineata!
LML COLEGILOR DE ZI :)

va servim si noi numai cu ceva facut in casa: pateuri cu branza si negresa in forma de tort :)
eu, conform dietei pe care am inceput o, voi sarbatori cu branzeturi, ou fiert si salata (muuuulta...)

noi am luat o iarasi cu racelile, cel mare sapt trecuta, acum vreo 3 zile bebelul si de aseara eu.

si cum facem azi 8 lunite, am incercat de cateva zile sa i introduc banana (cateva lingurite) si nu i a priit deloc... asa ca la asta spunem pas vreo luna.
iaurtul insa l a acceptat cu placere.
noi nu avem decat 2 mese de solide/zi, adica gustarea de fructe sau iaurt de la ora 9,30 si pranzul de la 12-12,30 de piure de legume cu carnita (bio, din borcanele hipp), in rest de vreo 2 ori lp si apoi supt la cerere.
INCA se mai trezeste noaptea...

i am luat masuta cu activitati, aceasta:
http://www.argos.co.uk/static/Product/partNumber/9044414.htm
dar activitatile le a invatat repede, iar acum preocuparea nr 1 este sa sara si sa impinga si sa lupte pana face ca masuta sa inainteze. as putea spune ca numai asta il pasioneaza... bine, are si o tinta deja... din pacate ptr noi...
ideea e ca i am luat o ca sa stea locului, nu sa inainteze. si este ridicata la treapta cea mai inalta.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns balanta_tm spune:

LML sarbatoritilor zile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Porumbita spune:

la multi ani sarbatoritilor!

ina cum merge dieta?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana3110 spune:

multumim de urari.
noi tocmai am venit de afara de la o plimbare superba. Adevarul e ca suntem noi in camp oarecum dar pentru BB e tare bine. E un aer tare curat si bun!

Balanta, ai grija sa nu perceapa treaba aia festiva ca pe o chestie pe care o sa si-o serveasca de relaxare zilnica la maturitate. Zic asta ca am auzit teoria similara cu McDonalds si era comentata de un psiholog de copii american care spunea ca asta e greseala mare pe care parintii au facut-o cu copiii vis a vis de fast food, ca au facut sa le perceapa ca pe ceva festiv si la maturitate au ajuns sa faca asta ca si un fel de reward pe care si-l aduceau in conditiile stresului zilnic...

Ilenutzo, nici eu nu m-am mai masajuit demult. Trebe neaparat sa o chem ca ma cam resimt mai ales la coloana.

Am vrut sa va zic ca am vb aseara cu o tanti experta in problema vaccinuri (cu asta se ocupa) f interesanta povestea
revin cu info ca acusica ma striga...
si sa nu uit mai era ceva interesant si de lactatie la varsta asta

Mergi la inceput