Piersicute de iulie august (32)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ioana3110 spune:

Balanta, eu i-am dat si la ora 9 jumate cereale cu iaurt cand nu a vrut sa le manance mai devreme

Beaaaaaa, bine ai revenit! Sa iti traiasca BB ca a implinit 8 luni!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns drusu spune:

Balanta, in Austria am avut nevoie de credit card pt inchiriere, in Germania am inchiriat doar cu debit card.Acum depinde si de firma de inchirieri.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilenutza spune:

Balanta cu drag -m-am inspirat de pe net

bucataria irinei . ro

eu am facut cu lapte de vacutza

daca iti place mai sarat cascavalul poti pune o lingurita de sare

daca iti place mai putin sarata branza topita poti pune mai putina sare



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Porumbita spune:

Citat:
citat din mesajul lui ilenutza

Porumbitza mi-a placut biroul vostru verde!!Sunt in cautari de birou pentru V, imi poti spune de unde l-ai luat?




l-am facut acum 3 ani cand am facut si corpurile de mobila din sufragerie; dar e gandit pt noi cand lucram de acasa, adica nu are niciun fel de sertare etc..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ali24 spune:

Ioana mersi frumos.un pupic cantaretei tale.deci Nu e numai fotomodeala
Fleur si noi avem de ceva vreme 3 mese plus nelipsitul laptic cand vrea el.sa Sti ca ai nostri se aseamana cu mancatul.de mult tot vroiam sa zic dar acum mi am amintit cand am vazut ca si Eric se ineaca cu apa ca denis
Bea bine ai revenit.te asteptam mai des.
despre ora de somn ce sa zic...inainte se culca pe la 11 -12 si se trezea pe la 9 10.acum cu greu le am schimbat Prog si se culca pe la 10 11 dar se trezeste la 7 8. Sincer preferam prima varianta...a si el doarme si de amiaza.de cand suntem aici a mai tras chiulul dar acasa dormea zilnic.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Porumbita spune:

Citat:
citat din mesajul lui balanta_tm

porumbita, multumesc de lamuriri. masa de iaurt la ce ora (aprox) se poate da cel mai tarziu? la 9 seara ar fi prea tarziu oare pt pancreas sa digere iaurtul eventual cu niste cereale in el?


n-am idee dc e ok iaurtul asa tarziu; eu il dau in jur de 5; dc trece de 6.30 din diverse motive pe la 7.30-8 ii dau borcanel de seara de la hipp

Citat:

strict din curiozitate as vrea sa te intreb de ce vrei sa reduci laptele dupa 10-11 luni la o masa pe zi iar dupa un an sa lasi doar suptul de noapte?

pentru ca dupa un an (cu plus minus o luna) depaseste faza de sugar si mi se pare normal sa ii ajunga peste zi mic dejun, fruct, pranz, iaurt, cina - chiar nu vad unde as mai puteam baga in el lapte peste zi
ideal dupa un an ar tr sa ramana doar laptele de seara si de dimineata - in total cam 500 ml; dar probabil V va mai suge si noaptea;
dc pot vreau sa il alaptez pana la un an jumate si apoi pana la 2 ani sa ii dau lapte praf sau parmalat de crestere; dupa 2 ani lapte normal doar la mic dejun;

Citat:

ca tot esti in zona: cand ai fost prin europa de vest si ai inchiriat masina, de fiecare data ti s-a cerut credit card? ca noi am vrut sa prenotam o masina si ni s-a spus sa ducem cu noi credit card, nu debit car. sotul mei spune ca in caz ca fugi cu masina sau o lovesti sa aiba ei o acoperire.

nu, mai sunt firme unde merge si cu card de debit;
in genere insa da, cer de credit

[/quote]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns muraturica spune:

Buna dimineata. Va servesc cu cafeluta si ceai.
Azi imi vine sotul acasa si abia astept. Asta mica mi-a facut o surpriza placuta si a dormit neintoarsa azi noapte, fara fataieli si maraieli.
Bea, bine ai revenit si intra mai des daca poti.
Chiar asa, ne-am mai pierdut pe drum. A facut Ile recensamantul. Nu stiam ca se poate face branza topita de casa. Mersi Ile.
Fleur, ce bine papa Eric.
Porumbita, ce contin borcanelele de seara de la Hipp?
Aurora pana acum se culca pe la 22-22.30 si am lasat-o asa sa nu se mai trezeasca peste noapte pt papa, dar incet incet am ajuns acum de se culca la 21. Sincer as vrea sa o duc pe la 20. Asta ca vorbeati de culcare prin alte tari. Cred ca tine de obiceiurile ficarei familii. Si eu sunt pasare de noapte, dar cand voi merge si eu si sotul la serviciu as prefera sa se culce asta mica mai devreme sa ne mai ramana seara cateva ore "libere",
Fleur, parca tu ziceai ca la voi prima carne recomandata e de miel. I-ai dat lui Eric?
Va pup.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Misha80 spune:

Neata, fetelor.
Muraturica, multumesc de cafea. Te invidiez ptr programul Aurorei
.
Porumbita, ai dreptate...am zis multe inainte de sarcina, multe in sarcina si multe in primele luni de viata a le lui Misha si nu am respectat tot ce am zis...probabil prima regula care cade o sa fie aia cu dulciurile din comert :-).

Ile, am ales Hipp ptr ca zic ei ca se da de la 1 saptamana de viata, nu contine zahar, a fost singurul pe care l-a acceptat si ptr ca spune exact cat sa pui la 100ml. Mi-a fost frica, ca daca il fac eu din plante sa nu il fac prea concentrat sau sa nu il bea. Oricum e provizoriu treaba cu ceaiul pana gasesc o solutie alternativa si ajung la pediatra.

Fleur, mersi de ideea cu suc de fructe diluat..eu nu m-am gandit.

O zi frumoasa


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns balanta_tm spune:

muraturica, merci de cafea!
ce bine ca e vineri, ca in weekend sta mai mult sotul cu copiii si pot sa ma mai odihnesc.

multumec, fetelor, pt raspunsuri. ma seaca faza aia cu cardul de credit, ca n-am asa ceva...
porumbita, zi-mi te rog cam din ce este compus micul dejun al unui copil de 1 an, ca sa imi fac si eu o idee. merci.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Misha80 spune:

Balanta, nici noi nu avem carti de credit, avem doar carduri de debit si cand mergem afara de exemplu la hotel cand ne cere carte de credit le spunem ca nu avem si ca le lasam cash si copie dupa pasaport si a fost ok....comenteaza, dar cerem sa vb cu un manager si accepta pana la urma...pana si la New York au acceptat unde initial se uitau la noi crucis cand au auzit ca nu avem asa ceva.
Lasam in general cam 500 euro. Nu stiu exact daca functioneaza si la inchiriat masini peste tot, dar la nou in Rodos Grecia a functionat si la masina.


Mergi la inceput