Juniori de Iulie - August 2004 (112)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Aoleu, aia da atitudine de parinte


Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati,
empatici, inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi
ca restul copiilor de pe Terra obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati,
nascuti natural sau prin operatie de cezariana, botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.
_

Au nevoie de noi:
Copiii Monicai Olivia Ionela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenp spune:

ilinca de vreo saptamina maninca de sparge, face a saracie;))
dimineata - sandwish+lapte sau
- paiine cu unt si dulceata+ lapte sau
- lapte cu cereale (nestle)
parnz - ciorba/supa si felu` 2 (orice:D: cartofi, fasole, varza,mazare, la pastai mai strang din nas)

16-17 - banana/mar su vreun corn cu iaurt danone:D
seara - depinde ce am, spaghete, omleta, paine cu ceva si de regula lapte

acu, ca tot vorbiti de mancare,urgent, am un pui taranesc si nush ce combinatii sa mai fac poate ma ajutati voi cu cateva idei
marina, cine stie ce zace in ei, io zic sa-i pui la incercare, daca-mi amintesc bine parca pe el il vazusem in poze bucatarind sau ma insel? cum fu ieri?;)
cristal,


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

supa pe pui, in oala sub presiune, apoi servita carnita cu legumele fierte din supa, yummy, noua ne place; sau o tocanita cu smantana langa care poti face 2-3 garnituri la alegere :D io as alege ori mazare ori varza rosie calita, fi`mea orez sau cartofi ... dar merg paste, ciuperci, mix de legume congelate, galusti de faina. astea merg prin zona me`. :-)


Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati,
empatici, inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi
ca restul copiilor de pe Terra obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati,
nascuti natural sau prin operatie de cezariana, botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.
_

Au nevoie de noi:
Copiii Monicai Olivia Ionela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amironeanu spune:

Si eu as face tot supa in primul rand si apoi din carnea fiarta (depinde cat e de atoasa) ori snitele ori paste cu sos de rosii (tai marunt carnea si o pun in sos).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dorsilia spune:

supa, fara doar si poate. apoi ori ciulama cu mamaliguta/orez ori paste cu sos bolognez+ carnita tocata marunt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns g_ioana spune:

Neatza.....Marina n-ai nevoie de ajutoare prin bucatarie si pe langa casa??deci io m-am suprasaturat de frigul astavreau soare,vreau caldura
Si a mea mananca orice,in afara de lapteda' compenseaza cu iaurturi si tot felul de branzeturi,este fan salate de cruditati si peste,creveti si alte nebunii eu sunt multumita
Carmencita io din legumele din supa fac un fel de salata,le tai cubulete si mai pun castraveti murati sau gogosari tot taiati marunt,branza de capra si fac un dressing din iaurt,mustar,ulei de masline si lamaie....pieptul de pui sau chiar si pulpele dezosate le poti pune la cuptor pe un pat de mere si deasupra invelestelele cu cascaval si ies nebunie si se fac si rapid...
Cristalinasora mea se confrunta cu genul asta de probleme...din cate stiu se fac dozari hormonale, ei i-a iesit prolactina marita,a facut si un rmn si din fericire a iesit ok....acum din 6 in 6 luni merge la control la Bucuresti.
hai pupicei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristalina spune:

Ioana, multumesc. Multa sanatate surarii tale.
Poti sa-mi spui si mie numele doctorului la care se duce?!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

si al meu mananca cereale cu lapte..dimineata daca ar fi dupa el ar fi 5 mese pe zi asa ..in rest mananca multe..legumele goale,fasole uscata, sarmale..spanac, mancare de praz fortat (ca fac rar deci nu crapa )..la noi merge asa..manci ai desert..nu mananci..asta este nici desert nu-i!..si rest muuuult lapte (si-n loc de apa!)...paine doar la sandwichuri..la mancare nu!

Monica pt tiroida tb TSH, Ft4,Ft3 si ATPO..asa profil hormonal..este ceva vast nu stiu ce probleme ai..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dorsilia spune:

Monica, eu am fost la eco mamar la o dr endocrinolog, ai fost la eco mamar? In rest, Olivia stie mai bine ce si cum cu chestiile astea

Olivia, esti mai bine? nu te-am mai deranjat sa-ti zic de ale mele,pt ca n-am mai facut nimic de atunci, ai zis si tu ca s destule

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Lia, nu ma deranjezi niciodata! Chiar vroiam sa te intreb...cum mai esti? Cum stai cu scaunele? Apetitul a revenit??

io-s ca pe jar...sa dea drumul frate astia la contractul cadru..sa vedem si noi este alba sau neagra...murim de foame sau supravietuim

Mergi la inceput