Juniori de Iulie - August 2004 (112)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns carmenp spune:

si ilinca s-a calificat la romana, la mate nu. era super bucuroasa, ca lucreaza de vreo luna pt asta.
cristal, n-am inteles exact ce probleme ai, merg sa citesc din urma. sanataturi la tine, ma strange-n spate. ieri am sunat sa vad cit mai costa itepeul la gineco si ma duc in 4 milioane. am reusit sa ma programez pe 30.
corina a mai intrat p`aci? vad ca lista e din ce in ce mai scurta;))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenp spune:

participarea la evaluarile si concursurie scolare (de genul evaluari nationale, smart, winers, cangurul) nu presupune o pregatire speciala, pregatirea se face la scoala, in cadrul orelor. pt aceste olimpiade da, s-au pregatit in mod special in sensul ca li s-a dat sa lucreze din doua carti, ca tema de la scoala. scoala ilincai este una din scolile in care se organizeaza astfel de concursuri si copiii se inscriu cu clasa si nu presupune un efort special din partea lor (la asta ma refeeream cand am zis de "normalitate". de ce crezi ca sunt capiati?

Citat:
citat din mesajul lui Andries

Carmencita & Ioana o sa iasa bietii copii deja capiati de atatea cncursuri la nici 11 ani cand termina scoala primara!! Dar va inteleg ca asta-i moda acolo, de fapt si in Bucuresti se poarta pe la anumite scoli.

Rox daca o sterg, o sterg la vest de Viena.

Andries

mami!! uite avioanele, avioanele, sunt multe mami, multe!!
uite si unul mic mami, e puiul lor, e puiul lor!!!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

neata
nu vreau decat sa vina caldura, zau.
Cristal, n-am inteles ce vina avea asistenta mai? te puse sa nasti natural?
Ioana, felicitari Mariei, tare frumos trebuie sa fie!
succes la analize tuturor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

o zi buna fetele! tot concursuri, tot concursuri ?:)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristalina spune:

Neata!

Felicitari Mariuca de a Ieshi! Bafta vineri!

Succes tuturor celor care participa la concursuri. A mea nu pune la inima "aaa, cred ca iar am luat 80 de puncte...stii ca asta e punctajul meu" . E drept ca nici nu se agita pentru ele, nu se agita ea prea tare nici pentru temele normale darmite pentru astea
Ieri cand am ajuns acasa anu avea temele facute decat pe jumate, asa ca am taiat dansurile (nu am dus-o decat pe Ioana). A fost tragedie!. Sper sa nu fie degeaba, ca pe mine ma intepa inima (dar m-am tinut tare pe pozitii!

Roxi, cred ca voia sa-mi vada omusorul...eu cel putin cam asa am simtit...

Carmen, PAP cu lama si ecografie bilaterala la sani 400. Plus 150 vizita la doctor (care a crescut tariful, cred ca se facu prof )...'Eftin ca braga!
Am decis sa ma duc sa-mi iau hartie pentru analizele uzuale de sange si pentru un control la cardiologie de la doftorul de familie, ca daca imi mai dau doctorii sa fac ceva analize suplimentare imi da cu minus

O zi minunata sa avem!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenp spune:

iost numa` pe minus, nush cum sa le mai sucesc intre ele;))ma cacai acu sa aduc doo masini de pamant sa-mi pot pune si io o floricica pin gradina da`i scump cu draci si asta
salutam luanda;))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dorsilia spune:

hello

felicitari tuturor copilutilor isteti !

Dani nu e concursoman, a participat la smart din proprie initiativa si fara sa vrea a fost selectionat si la micul matematician. Nu stia ca evaluarea e pt concurs ca dupa el, daca stia, baga ceva greseli, cel putin asa mi-a spus.

Luna viitoare o inscriu pe Dea la clasa zero. Mergem sa o cunoastem pe doamna sapt viitoare.


Olivia, m-am gandit la ce mi-ai spus, si despre Sorin, si nu am vrut sa fiu mai catolica decat Papa, asa ca nu mi-am mai facut NICI o analiza de scaun, de cand am discutat, nada.

Bafta cu analizele tuturor si sanatati ! noi suntem in recuperari dupa cea mai naspeta viroza din ultimii 5 ani experimentata, eu si dea inca behaim in draci si suflam nasul cand si cand. Tot cand si cand ea da-ntr-o raguseala enervanta. Eu ma dreg tusind cand ma apuca raguseala.

desi vremea nu arata, de ieri a venit oficial primavara...ieri a fost cald si frumos, 15 grade, soare, azi ploua ca-n noiembrie

sa dea Dumnezeu sa vina primavara si-n trupurile si sufletele noastre si ale celor dragi noua

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

ai ai cat am sapat cu manutele astea doua la gradina mea din bucuresti de care s-a ales praful....si aici am cele mai tari flori din parcare :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenp spune:

ce preferi, concursuri sau analize?;))

Citat:
citat din mesajul lui Marina

o zi buna fetele! tot concursuri, tot concursuri ?:)

Marina


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

400 ron..hmm..inseamna ca am facut ceva paguba clinicii...ca nici prin cap nu mi-a trecut sa le platesc ceva ..ar fi chiar culmea!
Lia deci acum esti ok????

eu sunt surescitata de o veste din sanatate..nu va zic pana nu este cazul sa ma bucur pe deplin

Mergi la inceput