Juniori de Iulie - August 2004 (112)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Sanatati Stefaniei

Ref pubertate si eu sper sa fim ok, sa supravietuim, sper sa nu fie asa oribila perioada cum le am facut o eu alor mei :D


Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati,
empatici, inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi
ca restul copiilor de pe Terra obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati,
nascuti natural sau prin operatie de cezariana, botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.
_

Au nevoie de noi:
Copiii Monicai Olivia Ionela


Participa si TU la actiunea de Paste

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Andreia castigi independenta pe hratie..ca tot clinica imi face programul si am sefi in continuare...deci nu-i chiar bine.. Deobicei in viroze apare diareea!..da-i pe stomacul gol 1 kiwi/zi pana se regleaza problema si daca nu merge adauga si Debridatul.PT gaze..Finocarbo este bun si au si un laxativ natural...daca vrei iti spun.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andries spune:

Kim atentie mare la PFI, daca te platesc la consult si ai sa spunem mai putine consulturi pe zi, vei lua bani mai putini.

Sanatate bolnaviorilor ... si al meu e virusat vad, abia mai vorbeste.

Felicitari Matei! Poate ca i-a fost chiar mai bine cu mai putina pregatire suplimentara, poate creierasul lui a avut timp de "asezare" si a profitat. Progresul in matematica si in stiinte exacte nu e liniar chiar daca aparent ar parea normal sa fie liniar.

Eu nu am nimic impotriva concursurilor in sine, doar ca la fel ca si Marina consider ca e prea devreme pentru ei.

Si in general consider ca la noi in scoala se face un abuz de matematica (culmea, eu , o iubitoare a matematicii). O carte pe tema asta, o carte fabuloasa care-mi scrie gandurile parca e asta http://www.publica.ro/ken-robinson-o-lume-iesita-din-minti.html
Autorul e genial si de altfel recunoscut pentru opiniile sale in educatie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Fi`mea care nu e deloc matematica, a facut mai bine la mate decat la romana, spre dezamagirea doamnei :D
Iar ieri a incasat o la kumite sau cum s o scrie de numa` numa`. Insa spre surprinderea mea a iesit mai indarjita :D Am zis ca o voi chema G I Jane :-)))

Sanatati lui Victor !!! Merg sa citesc linkul.


Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati,
empatici, inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi
ca restul copiilor de pe Terra obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati,
nascuti natural sau prin operatie de cezariana, botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.
_

Au nevoie de noi:
Copiii Monicai Olivia Ionela


Participa si TU la actiunea de Paste

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

Kim, ma bucur ca sunt si avantaje, ca din ce povestesti nu pare asa roz, ma gandesc numai cum iti asteptai salariul de acum 3 luni. Mie intarzierile la salariu mi se par cea mai mare magarie. Daca tu ai intarzia cu munca cum ar fi?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenp spune:

ci faci, colega? un schimb de iesperienta iti pot oferi ca retete n`am;))

Citat:
citat din mesajul lui Marina
In alta ordine de idei io zic sa va pregatiti de adolescenta , in curand o bat pe fie-mea. Daca imi mai tranteste odata usa in fatza jur ca ii scot usa din tzatzani. S-a schimbat parca de pe o zi pe alta, ne ia la misto orice spunem, ma gandeam ca mai dorm linistita vreo 2-3 ani dar vezi sa nu. Am citit eu multa literatura pe subiect dar parca pana nu traiesti pe pielea ta nu prea pricepi cum vine treaba, mai ales ca eu nu am fost asa un adolescent rebel.

Marina


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenp spune:

gabi, matei e pe maini bune cat despre adaptare nu`mi fac probleme cu el. poate stam pe`ndelete de vorba, la o cafea
altfel sanatosi voinici, az`noapte mi`am lasat cizmele cu blanita afara si s-o pisat motanu` pe ele;)) dimineata in masina nu stiam ce dreaqu` pute asa, fara sa ma prind ca`i vorba de cizmele mele, abia cand am ajuns la servici m`am prins asa ca am facut cale`ntoarsa si m`am schimbat;))
olivia, spor la baschetarit, frumoase poze, c`un asa antrenor m`as apuca si io de dat la cos:d
geoana, maria mai face baschet? chiar ma gandeam la ea intr`o zi...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Carmen

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

neata doamnelor
se pare ca va fi un week end frumooos si cald.
la noi toate bune, numa' ca pretenul si colegul lui Patrick are varicela... asa ca acu astept bubele. in vacanta poate o scapa.....
sa aveti o zi buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roberta04 spune:

Sanatate la bolnaviori!

Multumesc pentru felicitari :)

Carmen, multumesc de incurajari, sunt sigura ca va fi totul bine, de asta l-am mutat. Problema e ca e diferenta mare intre cerintele de aici cu cele de la celalt centru, unde era o mare distractie si libertate.
Scuze daca eram cu capul in nori cand ne-am intalnit, aveam eu niste motive de la job. Chiar poate ne vedem la o cafea, deocamdata sunt cam prinsa timp de o saptamana, particip de azi la un targ de cariere, duminica am o inmormantare...



Mergi la inceput