Juniori de Iulie - August 2004 (112)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cristalina spune:

Neata!

Maria e in excursie singura! Am morcov maaareee si stufos!
I-a fost rau in autocar, si-a scos frumos pungulita, s-a sters cu servetele umede dupa ce a vomitat un pic, s-a culcat putin ca sa-i treaca...E fetita mare!
Mi-a dat deja de 3 ori telefon, mi-a zis ca "am invatzat despre Goe Basarab!" si ca "a vazut costume de daci!"

La noi la institut este primul an cand se organizeaza, dar ca sa stea astia mici linistiti trebuie ceva pentru varsta lor...Aia mari sunt oricum plictisiti si plini de sictir ...Au intrebat catziva cand mergeau pe la aparate "daca trag de firele astea oare se intampla ceva?!". Le-am zis si noi "nu explodeaza asa ca nu va bucurati"

Ioana se duce in excursie vineri, la biblioteca metropolitana...hmmm....Eu nu cred ca e cea mai potrivita pentru copilasi de la 2 la 6 ani dar lor o sa le placa pen' ca sunt cu gasca...:)

La noi plooo, plooo, cred ca e special pentru gazonul meu, am pus pe sub meri si pruni gazon si nu am cu ce sa-l ud...

O zi excelenta sa avem!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Patrick a venit tare fericit de la ISU, pompierii i-au suit peste tot, le-au pus casti, au dat drumul la girofaruri, le-au facut curcubee cu furtunurile si i-au lasat si pe ei sa stropeasca
deci fun all the way

Cristal, is sigura ca o sa fie ok in excursie Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

Kim, mie mi-a scapat de ce induri tu toate sicanele astea. E chiar singurul loc de munca?

In alta ordine de idei io zic sa va pregatiti de adolescenta , in curand o bat pe fie-mea. Daca imi mai tranteste odata usa in fatza jur ca ii scot usa din tzatzani. S-a schimbat parca de pe o zi pe alta, ne ia la misto orice spunem, ma gandeam ca mai dorm linistita vreo 2-3 ani dar vezi sa nu. Am citit eu multa literatura pe subiect dar parca pana nu traiesti pe pielea ta nu prea pricepi cum vine treaba, mai ales ca eu nu am fost asa un adolescent rebel.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

neata neata
ploua.... sper sa nu se fi stricat prea multe planuri azi. Patrick are concurs de mate azi si "sa aducem cartea preferata la scoala sa ne laudam", Eva petrecere cu clovni. macar au program indoors

Marina, ouch! macar teoretic sa ne pregatim....

sa aveti o zi buna!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roberta04 spune:

Buna dimineata!

Pe mine ma sperie adolescenta pentru ca nu stiu daca am tactul si rabdarea necesara... Deja avem niste manifestari gen intors spatele si fugit pe scari, trantit usa la camera cand nu-i convine ceva...

Dar sa il si laud, desi anul acesta au lucrat mult mai putin in clasa, din anumite motive pe care nu le pot spune in public, si eu am fost extrem de stresata la job, tati plecat zilnic de la 8 la 20, Matei chiar are rezultate surprinzatoare.
Am evitat sa mai scriu despre concursuri, stiu ca e un subiect nu chiar agreat de toata lumea, dar pot sa il laud pe Matei, calificat la etapa II la "Fii inteligent la matematica" si cu locul IV la cel mai greu concurs de mate de pe aici, "Florica T.Campan". A luat 40 de puncte din 45...

O alta noutate este ca s-a integrat rapid la noul after-school, cred ca face echipa buna cu Ilinca :), dar mai comenteaza ca nu-l lasa deloc, lucreaza doamnele cu el..."cam mult"...

Va pup, sper sa reusesc sa recuperez ce ati mai scris...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

bravo lui Matei Robi!! mi se pare super, cred ca are inclinatie reala spre mate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

Felicitari pt Matei!
Apropo de concursuri , nu e vorba ca nu le agreez doar ca mi se pare mult prea multa presiune pt niste copii asa de mici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Buna dimineata si de la noi !
Felicitari lui Matei Si succes azi !
Si la noi ploua si azi e ceva concurs si pe aici. Apoi maine cica s liberi :-)


Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati,
empatici, inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi
ca restul copiilor de pe Terra obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati,
nascuti natural sau prin operatie de cezariana, botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.
_

Au nevoie de noi:
Copiii Monicai Olivia Ionela


Participa si TU la actiunea de Paste

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Bravo Matei!!!!!!!!
Marina ai sa fi suprinsa dar ca medic de familie..da este cam cel mai bun loc aici...adica conditii excelente, nu sunt presata sa prescriu tratament perfuzabil cand nu est enevoie doar ca sa-mi iau comision...salariu este cu cateva milioane mai mult decat in oricare loc din acest oras...Clinica similara din Buc a schimbat si ea pt toti medicii incadrarea...asta este ultima moda..sa nu mai ai contract de munca ci PFI
Am fost intrebata azi daca sunt de acord..am spus ca da , dar dupa ce discutam anumite conditii ..adica per total sa nu-mi scada salariul..Siti ce mi s-a raspuns?? Pai tu oricum aveai cel mai mare salriu dintre medici..si cu ce ma incalzeste asta??? Daca ei nu au stiu sa negocieze!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amironeanu spune:

Neatza!

Am intrat special sa il felicit pe Matei! Un bravo marede la noi! Iar ca si comparatie, Stefi, care se descurca si ea destul de bine la mate a luat doar 21 de puncte :-(

Kim, sa fi PFA are avantaje si dezavantaje. Pierzi din siguranta, dar castigi independenta.

In alta ordine de idei, am fost cu Stefi la dr. Dupa viroza de saptamana trecuta este extrem de apatica, nu-i trebuie nimic, nu are chef de nimic. Se tot plange ca o doare burtica, este tare plangareata si vrea seara sa stau cu ea pana adoarme (ea care doarme singura din totdeauna). Nu-mi dau seama ce este cu ea, dar am feelingul ca e ceva in neregula. Si cu scaunul iese tare greu (ultimul scaun a fost luni - ne-am apucat sa facem grafic). Dr. a consultat-o, i-am facut si o ecografie, nu i se pare nimic in neregula, avea multe gaze, nu i se pare normal scaunul (ne-a dat lactuloza), el a spus ca probabil este de vina viroza. Am spus ca o mai las o saptamana, vine si vacanta si se mai odihneste si daca e tot asa ii fac niste analize de sange. Si cred ca ii voi face si programarea aceea la endocrinolog pe care inca nu i-am facut-o.

Matei e ok, luni avem evaluare pentru clasa 0, azi mergem sa vedem clasa. Comparativ cu Stefi e asa de vesel, plin de viata, fericit. Nu sunt obisnuita sa traga Matei de Stefi, de obicei e invers.

Mergi la inceput