Juniori de Iulie - August 2004 (112)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cristalina spune:

Nu cred ca e o problema cu inscrierea la scoala, ei au 100 de locuri care oricum nu se ocupa, numai ca as vrea la o anumita invatatoare...Aici ar putea sa fie o problema daca o lasa pentru etapa a doua de inscriere...

Iaca si cercetarea pe intelesul tuturor
http://www.facebook.com/monica.enculescu.7#!/photo.php?fbid=236545539823172&set=a.236545223156537.1073741826.200742623403464&type=3&theater

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

vaaai ce actiune super!!!
si eu am vizite in fabrica, dar la noi se preteaza doar pentru copiii de liceu, astia mai mici nu pricep mare lucru...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alice2004 spune:

Pasta de dinti pentru elefanti ???? Ce tareee !
Si la Andrei astazi a fost ziua "Profesorului traznit", au facut experiente, s-au distrat si au primit fiecare cite o diploma de asistent!!
Miine avem zi de spectacol la teatru cu Opera Comica !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dorsilia spune:

hello

la noi ieri vizita la un laborator din cadrul facultatii de fizica, azi vizita la o universitate privata, adica bla-bla-bla, astia mici nici nu-s macar liceeni, cine crede ca i preocupa deja universitatile? mai ales cand afara s 2 grade, ploua cu galeata si ingheata pe tramvai 5 statii ingramaditi printre oameni intr-un vagon, tramvai dupa care au stat 20 de minute in vant, frig si ploaie, dp care marsaluiesc 20 de minute pe jos de la statia unde au coborat pana la locatia cu pricina. Dan a fost incantat doar de faptul ca a mancat covrig cu susan din centru, in rest....nimic notabil, cand l-am intrebat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

ce zi mohorata este azi...taman buna pentru excursia copilului!

Monica f tare ideea!!! Lia cam nepotrivite activitatile..dar voi nu ati avut sedinta? Pe noi ne-a intrebat ce propuneri avem..ne-a povestit ce propuneri are ea..si am ales.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

neata
Kim, poate nu mai ploua! Patrick e la ISU azi, pompieri si nebunii, iar Eva cu autocarul la teatru. sper sa se distreze.
Lia, imi pare rau ca nu le-a organizat transport, cred ca era mai usor asa...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Mneatza. Si la noi ploua dar asta n a deranjat pe nimeni, ca doar sunt umbrele, capisoane :-) Azi se merge la o fabrica mica de detergenti si sapunuri cica :D Copiii erau tare incantati.


Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati,
empatici, inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi
ca restul copiilor de pe Terra obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati,
nascuti natural sau prin operatie de cezariana, botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.
_

Au nevoie de noi:
Copiii Monicai Olivia Ionela


Participa si TU la actiunea de Paste

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amironeanu spune:

Buna dimineata!

Noi avem concurs de matematica azi :-))))

Dar dupa amiaza se duc la un centru unde sunt organizate tot felul de ateliere, au fost si luni si Stefi a venit tare incantata. Maine se duc la teatru, vineri au liber. La Matei azi vin cercetasi, maine au activitati cu parintii, vineri vine o doamna care a fost la Masterchef (Matei abia asteapta, are sort si boneta de bucatar proaspat aduse de bica, la comanda speciala a lui Matei)

Cristalina super idee! Am vazut si pozele, se vede ca au fost incantati.
Kim, super plimbare pe malul marii! Eu cred ca am pierdut ceva, nu stiam ca Luca face baschet.
Daria, au venit luni baietii la stropit la Gulia? Sau pe la voi nu este obiceiul acesta. Mie tare imi placea cand stateam la Odorhei, si acum tin minte in a doua zi de Paste cum miroseam la scoala (de obicei aveam scoala, nu prea prindeam vacanta).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Andrea, am adus o la servici si a fost stropita aici.
Oricum este in criza mistica pt ca unele colege i au spus sa nu mai vina la orele lor de religie, iar a mea e atat de incantata si a apucat o criza :D i am spus sa nu se preocupe prea mult, ca va merge din toamna si la orele de catehism catolic, dar daca vrea la scoala, nu e nicio problema sa ramana la clasa ei :-)


Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati,
empatici, inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi
ca restul copiilor de pe Terra obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati,
nascuti natural sau prin operatie de cezariana, botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.
_

Au nevoie de noi:
Copiii Monicai Olivia Ionela


Participa si TU la actiunea de Paste

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Andrea face baschet de vreo 2 luni..
io-s putin agitata azi ar trebui sa aflam pe cina dau afara..cui i se restrange activitatea..basca ca ne obliga pe toti medicii sa devenim PFI...modificarea majora fiind faptul ca nu voi mai avea concediu platit o data pe an..oribil!

Mergi la inceput