sa fac curs de achizitii publice?

sa fac curs de achizitii publice? | Autor: karina_t

Link direct la acest mesaj

Buna tuturor!
Nu stiu ce sa fac sa obtin un job, in orasul de bastina nu se misca mai nimic (Botosani)...credeti ca ar fi oportun sa fac un curs de achizitii publice? Imi cresc sansele sa obtin un job?
Multumesc anticipat!

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns xxxwoman spune:

Esti constienta ca e o intrebare la care numai tu iti poti raspunde....

Teoretic da, iti cresc sansele - dar depinde foarte mult de experienta anterioara, de ce stii sa faci efectiv si de hora in care te-ai invartit pana acum.

O luuunga perioada de timp am considerat ca tot ce e extra in masura de pregatire e binevenit... Apoi am observat ca altii isi fac facultati, mastere si cursuri din mers, ca sa-si pastreze niste functii... Si pare ca lor le merge mai bine decat noua, astora doxa de teorie.

Din pacate stiu ce saracie lucie e in Botosani, si ma-nfior cand aud salariile vehiculate acolo de majoritatea (angajati, nu sefi).
Noi am rupt randurile odata cu facultatea si sincer, sfatuiesc pe oricine poate sa plece de=acolo :).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luisa1983 spune:

Citat:
citat din mesajul lui karina_t

Buna tuturor!
Nu stiu ce sa fac sa obtin un job, in orasul de bastina nu se misca mai nimic (Botosani)...credeti ca ar fi oportun sa fac un curs de achizitii publice? Imi cresc sansele sa obtin un job?
Multumesc anticipat!


xxxwoman are foarte multa dreptate! Insa, eu zic sa-l faci, nu se stie cand iti trebuie (banuiesc ca lucrezi/ai lucrat in domeniu)!
Majoritatea celor scoliti din mers (exista, la nivel de ministere tot felul de Programe din fonduri UE de formare/perfectionare profesionala) intr-adevar, ocupa deja niste posturi ,care au sau nu nevoie de acele perfectionari/specializari. Este mult de comentat pe aceasta tema.

Problema este daca iti ocupa timp valoros (ma refer la situatia ta) sau reprezinta o cheltuiala in plus (pe care tu acum n-ai cum sa o vezi ca pe o investitie) pentru tine.

Este foarte adevarat ca un CV mai stufos are sanse sa fie mai ,,bine" studiat (ma refer la firmele serioase) si daca mai ai si ceva practica...poti sa obtii, desigur daca insisti sa cauti si sa gasesti ceea ce-ti doresti.

Mergi la inceput