Slow-a trai viata pe viteza intai

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adi2003 spune:

Da...mai am un perus in momentul de fata.
Insa in ultimii 10 ani am avut mai multi. Hai ca pun niste poze.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ML spune:

Ce dragalas este cel din brad! Ce-i cu ouale din castron?

Am fost plecati in vacanta.... un amestec de viteze si experiente. Revin cu cateva povesti legate de downshifting, asa... nu chiar la alegere, mai mult dictat de imprejurari. Pana una, alta voi imbina chiar acum (in mod armonios si relaxant ) spalatul asternuturilor (la masina) cu intinsul lor pe sfoara (imi plac de nu mai pot cum miros, in special iarna. Plus mutritele si bucuria din ochii copiilor cand le dau la "troznit" si adulmecat). Apropo, am vazut cateva filmulete cu masini de spalat (fixe sau nu) actionate de pedalele biciletei. Poseseoarea pedala, spala si tricota in acelasi timp. La fel, doi studenti, danezi parca, au inventat un balansoar care tricoteaza caciuli si fulare in timp ce te legeni.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adi2003 spune:

Sunt oua de perus.
Pacaleala a fost ca in loc de o pereche de perusi, m-am trezit cu doua papagalite (asta in conditiile in care ultimul perus achizitionat l-am luat drept mascul/de pui dintr-un pet-shop.) Nu mi-am pus intrebarea ca nu e perus-mascul, pana in momentul in care am vazut ca face oua.

Si a facut si una si cealalta papagalita oua in acelasi timp, in acelasi cuib...doar ca ouale nu erau fertile.
Si culmea...se comportau ca o pereche...mai rar sa vezi asa ceva. Ca se pupaceau era una...dar mai faceau si altceva. Uff...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns glimmer spune:

Pentru ca am vazut lume interesata, va dau doua surse unde se gasesc cartile despre care s-a vorbit la subiect: www.scribd.com/doc/63397693/In-Praise-of-Slowness-Challenging-the-Cult-of-Speed-Plus" target="_blank">aici si aici.
Lectura placuta.

Mergi la inceput