Spatiu deschis ptr 2000 persoane - unde?

Spatiu deschis ptr 2000 persoane - unde? | Autor: Ioana_Pos

Link direct la acest mesaj

Dragilor,

Trebuie sa gasesc repejor un spatiu deschis pentru un eveniment de aproximativ 2000 de persoane. Doua mii, sa nu credeti ca am gresit cu un 0 in plus.

Trebuie sa fie in aer liber, in Bucuresti, daca se poate verde (nu o curte cu betoane) si preferabil gratis.
M-am gandit la un parc sau un stadion mic, gen cel de langa Casin. Alte idei mai aveti?

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dicirstea spune:

Depinde ce vrei sa faca oamenii aia pe terenul respectiv, daca ai nevoie de dotari sau nu...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anya spune:

La terenul de la Casin m-am gandit prima data - a fost Sports Day (stii tu ) si a mers. Cand a tras o ploaie...am mancat salata muiata. Ar mai fi la Buftea de inchiriat pe la studiouri, la Mogosoaia...
La 2000 de oameni trebuie sa fie cat de cat organizat ca vine altfel politia sa va intrebe ce faceti acolo. Am patit-o cand ane-a dus un trainer in parcul Herastrau si au venit jandarmii sa vada ce fac 20 de bezmetici legati la ochi, legati cu sfoara, care bantuie printre copaci.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nadaflorilor spune:

pustnicu, baneasa...eroilor(dar nu cred ca merge gratis)/...snagov parc, care e abandonat si neamenajat...parcul tei...plumbuita-cred ca ar merge

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana_Pos spune:

E un fel de picnic. Nu ne trebuie amenajari si in mod cert avem nevoie de aprobari. Ideea e ca trebuie sa fie in Bucuresti, ca nu putem asigura transportul pentru atatia oameni in afara lui, chiar si aproape (Buftea).

Pentru parcurile din capitala cu cine trebuie sa discut? Cu primaria genarala/ de sector/ cu cei de la spatii verzi?

Nu stiu de unde sa abordez problema asta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana_Pos spune:

Anya, traiasca ORO ca de acolo mi-a venit si mie ideea cu stadionul ala. S-a mai organizat sports day si in alta parte? Ceva idei?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dicirstea spune:

Ar mai fi niste terenuri de sport. Ma gandesc ca acolo se rezolva mai repede...fara aprobari pe la cine stie cate birouri.
Ar mai fi stadionul Olimpia, de pe langa Real.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana_Pos spune:

Multumesc mult DI. In afara de Olimpia mai ai si alte stadioane in minte? Macar sa am mai multe oferte de prezentat...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns megbeng spune:

Padurea Baneasa ?

Mergi la inceput