Buburuze!Bravo IoanaNae,Rossane,Felicitas,liza79!

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns felicitas spune:

Multumesc fete de motate!

Mamica fericita de Miriam 01.03.2011
38 saptamani+ AMR 2 s

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liza79 spune:

Am vazut si eu pozele cu bebelusii dragalasi Sa fie sanatosi si mancaciosi!

ambele MTHFR heterozigote, ambele PAI-1 heterozigote, trompe infundate, Graves-Basedow, FIV1 in iunie, 39+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuliajurdi spune:

Felicitari Rosanne,multa fericire alaturi de bebele vostru!

Octavian 09/12/1995
Sarah 33+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arianna05 spune:

Ola burtici,
Felicitari noilor mamici

La multi ani sanatosi sarbatoritelor si petrecere frumoasa!

Noi am schimbat semnatura,am intrat in sapt 35 si incepe sa domneasa linistea la mine in suflet,dc vrea bebelina sa vina de acu e mai sigur pt ea.
Am fost azi la alt pneumolog,acelasi diagnostic:astm bronsic usor,alt tratament si alta speranta ca scap de tuse.Sper ca de data asta sa fie cu noroc ca deja ma lasa nervii :)
Duminica mergem si noi sa vd cat a mai crescut micuta noastra care deja imi intinde pielea ca pe elastic(se intinde de parca toata burta e a ei :))
burticile

35+cu Adelina Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuliajurdi spune:

Mult succes cu noile medicamente Arianna,probabil ca ti-a spus deja medicul dar in general medicamentele pentru astm ca si cele pentru rinita nu-si fac efectul pe loc ci in decurs de cateva zile. Concluzia? Nu le arunca prea repede. :-)
Acum sa speram ca dupa nastere iti vei reveni la normal. Doamne ajuta!

Octavian 09/12/1995
Sarah 34+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piscotel2011 spune:

Felicitari Rosanne! Refacere rapida si bebe sanatos!

Noi pe langa casa dupa joaca de dimineata...fata doarme, io ma hodin; e din ce in ce mai grea burta :(

Dana, Mami de Piscotel, Ioana-Alessia (11.01.2011) si36+ Radu Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicitas spune:

M-am trezit la 3 de la contractii. Nu am mai putut dormi. Am fost dimineata la control. Bebe sta bine, col intredeschis, caputul jos, dar nu exagerat de jos. A zis doctorul ca mai putem sta bine asa, si daca nu nasc intre timp sa vin saptamana viitoare tot sambata la control. I-am zis de contractii, si a zis ca astea nu sunt chiar asa relevante si ca se pregateste organismul, si ca daca data trecuta m-a apucat instant asta nu inseamna ca va fi la fel .A spus ca fiecare nastere e diferita.
Am venit acasa ,am dormit o ora ca nu mai puteam si acuma fac mancare si curat. Va pup pe toate si un sfarsit de saptamana placut!

Mamica fericita de Miriam 01.03.2011
38 saptamani+ AMR 2 s

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liza79 spune:

Felicia, stai bine A mea n-a coborat nici acum, si-a infasurat si cordonul de gat - asta pt ca are loc, la cat e de mare (vreo 3700), lichid suficient, placenta arata bine, col inchis si lung. Deci mai stam, ce ne grabim atata

ambele MTHFR heterozigote, ambele PAI-1 heterozigote, trompe infundate, Graves-Basedow, FIV1 in iunie, 39+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cos_minutza spune:

Neatza!!!!!

Ziua buna se cunoaste de dimineata

Mesaj de lw felicitas:
"Azi la ora 3.04 a venit pe lume Anastasia, o fetita lunga de 57 cm si 4 kg. Doamne ajuta!"
Felicitari,recuperare usoara si laptic mult pt grasunica

Liza smecherasa buburuza ta,te tine in suspans


O zi minunata!!!!

Cosmi 36+ David Andrei
AMR max. 4sapt!!!
Multmesc Doamne si ajuta-ne in continuare


"Visurile noastre antreneaza simturile si simturile noastre ne conduc din nou catre visuri"
Amos Bronson Alcott

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anka80ank spune:

Wooow felicitari felicitas
Ce tare a fost faza...ieri scria ca mai sta o saptamana...iar azi noapte !
Sa-ti traiasca bebe sa fie sanatos si mancacios !!!
Eu am avut o noapte grea...m-a durut si burtica si bebe s-a miscat in continuu....trebuie sa stam cuminti pana maine cand mergem la control si la internare....

Mergi la inceput