Buburuze!Bravo IoanaNae,Rossane,Felicitas,liza79!

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns felicitas spune:

Gata am schimbat semnatura!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tusferi spune:

Liza, felicitari!!!

Recuperare rapida si bebelina sa fie sanatoasa, mancacioasa si cumintica!

Ma bucur ca ne-am intalnit si personal!
Noroc cu Picassa, ca ne-am recunoscut pe holurile Medlife-ului

Mutatie 677 C>T in gena MTHFR in stare heterozigota, Mutatie -675 4G in gena PAI- I A in stare heterozigota, Mutatie fact. XIII - genotip heterozigot

35+ cu si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ANDREEA84 spune:

Buna si multe felicitari proaspetelor mamici,recuperari rapide din toate pct de vedere si bebei sanatosi si voiosi:)fara colici in primul rand ca este f greu...celorlalte gravidute va doresc nasteri usoare si rapide ca la multe mamici de buburuzi sau ca a mea desii contractii nesistematizatizate aveam de cateva zile,va rog sa ma scz daca ma bag fara sa-mi fiarba oala:)dar la bebei pt colici recomand coli b,un produs100%natural si o sticluta tine2luni garantat,poate si mai mult...f bun,am crescut 2copiii cu el si n-am avut probleme cu burtica,prima fetita am incercato cu majoritatea produselor si degeaba,chiar am intarcato fara rezultate si la a2fetita mi-a recomandat o dr san zym si coli b,chiar fac minuni,dovedit si la prietene care au incercat,akm sunt la bebe3:-Dla mamicile care alapteaza recomand nutrinatal si ceaiul de fenicul,chimen si anason,sfat:cumparati pe toate-n parte de la un plafar si le amestecati intr-un borcanel,iasa mai ieftin si cantitativ,aprox7-8ron pe 60cani,consumati 2-3cani pe zii+2pastilute nutrinatal,eu folosesc mai ales la puseu de cre#351;tere ca ma tine toata ziua cu tzatzii-n gura care si acesta ajuta enorm(cererea si oferta)sper ca va sunt de ajutor informatiile!Cosmi sa ai grija de baiat ca-mi trebuie ginere la Daria sau cine stie?!are si Katy un print frumos:-)toti bebei sunt frumosi...va pup dulce pe toate!

FERICITA DE MARA 8-07-10 SIALEXANDRA 1-02-07


ANDREsiALEX

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arianna05 spune:

Ola burticute si proaspete mamici,
Felicitari Liza,sa fie sanatoasa micuta si sa va bucurati de ea!!!

Felicitari mamicilor care au poze pe Picasa(dupa nume nu mai retin :)),aveti niste bebelusi minunati,grasuni si frumosi :)
Noi am inceput sa ne mai miscam putin,sa ne mai plimbam si sa mai facem un pic de mancare :)Odata cu miscarea s-au mai intetit si contractiile in special noaptea dar de acum nu mai avem stres cu bebelina :)
Ce este ciudat e ca ma trezesc sa mananc si noaptea mai nou si asta nu prea imi place,am luat doar 9kg pana acum si nu as vrea ca de acum sa pun inca pe atata :))
Au inceput deja si gandurile referitoare la cum va incepe marele eveniment la cum va fi travaliul,apoi nasterea si cum voi reactiona cand imi voi tine prima data puiul in brate.De abia astept sa traiesc si eu bucuria de a fi mamica


36+cu Adelina Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pity27 spune:

Avem doar copii frumosi in odiseea noastr#259;, am apucat sa ma uit pe picassa si toti sunt adorabili.
Luni dimineata la 7 semnam si noi condica la spital, sper sa decurga totul bine, iar pana la pranz sa fim deja 2 printese diaconescu.
La capitolul kg...... 30 acum fata de 35 data trecut#259; , dar in 3-4 luni sc#259;pam noi de ele


Aura, mami lui Tudor 09.09.2010 si Ioana AMR 2 zile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danidani74 spune:

Pity succes luni dimineata! Uite si ceva motate de incurajare.
Noi am fost ieri la spital pt pre op assessment si am vb cu anestezistul care mi-a explicat procedura ( facem rahi-) apoi am vb cu moasa care mi-a spus pas cu pas ce se intampla de la intrarea in sectie si pana ce plec acasa. Voi sta 48 ore daca totul decurge fara evenimente neplacute. Mobilizare dupa 6 ore. Dar va voi povesti eu totul dupa.

38+ Edward AMR 3 days

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cos_minutza spune:

Neatza!!!

Felicitari Liza,recuperare usoara si mult laptic!Teodora bine ai venit,sa fii sanatoasa si fericita!!!

pity,dani bafta multa.bagam motatele in actiune

casadralin imi pare rau ca nu mai ai laptic.asta e...se face Raducu mare si cu lapte praf,sanatoi sa fiti

Am cam terminat cu aranjtul lucrurilor.Bagajul tot nu l-am bagat in geanta,astept ziua de joi cand se intoarce doc.Miercuri am luat o tranta frumusica,toata iarna nu am alunecat pe gheata si amu m-am ales cu o glezna umflata(pot sa merg bine cu ea) si cu buba in genunchiBurtica Slava domnului nu am lovit-o ca am picat in genunchi.

Ma duc sa va admir bebelusi

O zi minunata!!!

Cosmi 37+ David Andrei
AMR max. 3sapt!!!
Multmesc Doamne si ajuta-ne in continuare


"Visurile noastre antreneaza simturile si simturile noastre ne conduc din nou catre visuri"
Amos Bronson Alcott

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cos_minutza spune:

Doamne ce buburuzi frumosi avemSa ni-i tina DD sanatosi

Cosmi 37+ David Andrei
AMR max. 3sapt!!!
Multmesc Doamne si ajuta-ne in continuare


"Visurile noastre antreneaza simturile si simturile noastre ne conduc din nou catre visuri"
Amos Bronson Alcott

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara-i spune:

Cosmi multumim de urare
Ai grija de tine, bine ca nu ai lovit burtica.Eu zic sa-ti faci bagajul sa fie facut,eu nu stiu ce m-as fi facut in noaptea aia daca mai trebuia sa-mi fac si geanta.Nu mai stiu, cum ai hotarat sa nasti,natural sau cu cezariana?


Pity , Dani niste motate si de la mine si va asteptam cu vesti bune.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara-i spune:

Am gasit ceva interesant despre calculul indemnizatiei
http://clubulbebelusilor.ro/articol/563/calcul-indemnizatia-de-maternitate-2013.html

Mergi la inceput