FIV Turcia - 6

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns vreau_bebel spune:

Felicitari din suflet Cry. Sa primeasca bebeii de la Dumnezeu putere si sa creasca frumos in burtica! Doamne ajuta sa ai o sarcina usoara si la termen! Sa ai grija de voi!

-------------------------------------------
Un copil exprima parerea lui Dumnezeu ca lumea ar trebui sa continue (Carl Sandburg)
DOAMNE AJUTA-NE!
FIV 2 - februarie 2013 Dr. Tayfun Istanbul-Acibadem -ou clar
DOAMNE AJUTA-NE!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Michelle_S spune:

Ma bucur foarte mult pentru tine Cristina!!

Iti doresc o sarcina usoara si multa, multa fericire alaturi de bebelusii tai!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns turqoise spune:


Buna seara, doamnelor

Cristina, felicitari pentru inimioare, sa fiti sanatosi, sa cresteti frumos si o sarcina cat mai usoara pana la marea intalnire

Nelay, te asteptam si pe tine cu vesti minunate

Qiao, multumesc aici vremea e di merda, ploua aproape in fiecare zi si bate vantu ca de la Polu'Nord hainute groase nu prea avem dar improvizam noi un cojoc care sa tina de cald la bebici

Hatice, da, pana la urma costul procedurii a fost cu acei 950 euro in plus dar nu ne mai gandim la asta acum iar daca am fost sau nu inspirata in alegerea clinicii numai Dumnezeu stie, dar ani la rand am frunzarit forumurile in cautarea celor mai buni, iar muzele mele au fost Lorelei si Tamys
Cand am inceput demersurile pentru fiv am trimis email la doua clinici, prima optiune fiind Acibadem , de unde am primit raspuns in aprox.o saptamana, iar cea de a 2a optiune fiind Kaali, Budapesta , de la care nu am primit raspuns nici pana azi

Suntem bine, niciun simptom dar nici nu caut caci stim ca e mult prea devreme, sotul are grija de mine ca de closca cu puii de aur, ne gateste, ne rasfata mult si intre timp si- a descoperit o noua pasiune, shopping-ul online

Multumim nespus pentru gandurile frumoase, maine ne intoarcem acasa si vinerea viitoare facem beta

fetele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorelei78 spune:

Turqoise,ma bucur daca am reusit sa contribui la decizia ta de a lua drumul Turciei,caci vei vedea ca vei reusi acolo.Anul trecut pe vremea aceasta bebelina mea era un embrionas de 24 de ore .Pe 27 martie am facut punctia si pe 30 transferul.
Cristina,felicitari [pentru inimioare!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nanne16 spune:

Cristina, felicitari!!! Sa ai parte de o sarcina usoara!
Turquoise, sa fie intr-un ceas bun! No Spa de 40 mg am luat la nevoie. Acum nu prea simt nevoia...

A, mi-am adus aminte, pentru ca am si din asta in casa... in caz de dureri, supozitoare Uscosin, asa cum am auzit de la fete mai experimentate mai mult pentru Cristina

Va si o zi buna!

Nanne
_
Factor XIII V34L - pozitiv heterozigot; PAI 4G/4G homozigot; EPCR haplotipuri - A2/A3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hatice spune:

turqoise Dr Albu recomanda o reducere a activitatii fizice intre a 6 si a 8 zi de la ET, atunci se produce implantarea.Asa ca ai grija de tine si de bebei, relaxeaza-te, iutate-te la comedii, citeste.

Te asteptam cu vesti bune!
Nelay sper ca totul e bine.Ma gandesc mereu la tine.

Ciuripica si de tine mi-e dor.
Vreo veste despre rezultatele testelor.
Pe 15 aprilie m-am programat si eu la o eco la DR Albu.Pentru monitorizare ovulatie la ce interval mergeai la eco?

toate turcoicele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nanne16 spune:

Apropo, Cristina, cand te duci la Uscatescu, sa pui si ecografia in dosar sa se "oglindeasca" pe ea!
Neuronii mei sunt inca in vacanta...

Nanne
_
Factor XIII V34L - pozitiv heterozigot; PAI 4G/4G homozigot; EPCR haplotipuri - A2/A3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hatice spune:

Ciuripica .. era si un semn de intrebare..Vreo veste despre rezultatele testelor?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nelay_star spune:

Hatice , esti atat de draguta ! Cred ca esti o persoana ft buna
Iti urez succes ! Si sa dea D-zeu sa fie bine la eco, la analize, la fiv.
Cat despre mine , tu roaga-te sa fie bine si o sa anunt eu exact ce si cum
Va pup
Ps: turqoise , felicitari !! Sa stea bebeii cu tine pana la 9 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carla_cluj spune:

Cristina felicitari pentru cele doua inimioare, imi inchipui ce fericiti ati fost cand le-ati auzit!
Sarcina usoara si bebei cat mai aproape de termen


PAI-1: 4G/5G-heterozigot + MTHFR A1298C-heterozigot, 7 IA nereusite, nici o sarcina, FIV1 la Polisano Sibiu - tratament oprit din cauza raspunsului slab, FIV2 tot la Polisano - nereusit, urmeaza FET cu embrionul ramas

Mergi la inceput