FIV cu ovocite donate Cap. 42

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns irilac31 spune:

Buna dragelor, n am ma scris de ceva vreme, scuzati va rog, parca nu mai ajnge timpul asta, acum ma trezesc ma invart de 2 ori si e noapte. Plus ca a fost si putin mai cald si am stat cu micutul mai mult pe afara, cu ocazia asta mi-am mai facut si eu ceva prin gradina .
N am apucat nici macar sa va citesc....speram sa o fac acum dar tocmai s a trezit..offff fug si sper sa revin sa vad ce ati mai facut pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniela74 spune:

Wish,Amalia nu pot sa va ajut cu nimic,n-am fost acolo deci nu dau sfaturi,va doresc insa din suflet sa va fie bine,stati la pat daca trebuie si noi va tinem companie
Sandy daca tin minte tu ai avut trat.asemanator cu mine,doar injectia de depot D. fara ac-uri,spune-mi te rog in ce zi a c.m erai tu in ziua punctiei donatoarei.Oare ele in ce zi fac punctia,12,14?


dar voi fetelor,in ce zi erati la punctie?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amaliaro spune:

Daniela eu eram in z 15 si donatoarea la fel

Iri si printul tau mic

amalia tsakoniati
24+ Maria-Anastasia Irini-Ioanna
DOAMNE ITI MULTUMESC!
FactotII in stare heterozigota Pai1 4g/4g homozigot glicoproteina IA C807T in stare heterozigota .











Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirivili spune:

Citat:
citat din mesajul lui Sandy2707

O luptatoare Doamne ajuta sa fie vara cu bebelasi pentru tine!

Speranta si eu am patit-o cu histeroscopia; diferenta e ca doctorita mea gineco mi-a zis dar eu am asculatt de cei cu FIV-ul care au zis ca daca eco e ok nu are rost histero si vorba ta aveam o ditamai hiperplazia si 3 polipi de toata frumusetea. Pacat ca am aflat asta dupa primul meu FIV, care teoretic ar fi trebuit sa fie cel cu sansele cele mai mari ca am avut embrioni ffb.

Cat priveste trombofiliile si tiroida mi le-am descoperit singura ca dr mi-au dat sa fac testele de coagulare si daca erau OK nu mi-au mai dat si trombofilia;

Acum ma intreb oare ce ar mai trebui sa imi mai fac dar nu mai stiu si toata lumea imi zice ca nu mai am ce sa mai fac...

Eu o astept cu drag

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirivili spune:

Citat:
citat din mesajul lui Sandy2707

Acum ma intreb oare ce ar mai trebui sa imi mai fac dar nu mai stiu si toata lumea imi zice ca nu mai am ce sa mai fac...

Eu o astept cu drag


Apropo de din semnatura ta, de ce nu astepti si ? Poate el dragutul e pregatit sa vina si iti tot da tarcoale dar daca tu nu il astepti....

Analize se tot inventeaza. Ai facut fenotiparea limfocitara, KIR-genotype (Killercell-Immunoglobulin-like-Receptor), IgE, formula leucocitara, complexele imune circulante, anticorpii antinucleari? Mai am o lista cu diverse altele de genul asta, daca te intereseaza. Din formula leucocitara, de exemplu, care pare o analiza de 2 bani, am inteles in final (dupa ce multi dr. mi-au ziceau ca e normal si toata lumea are la fel) ca trebuie sa inteleg de ce eozinofilele si neutrofilele nu sunt in limite normale. Asa am aflat ca sunt alergica la acarieni (fara simtome) si ca am anticorpi IgG anti toxocara canis (un parazit foarte usor de luat). Astea imi stimulau permanent imunitatea, pe langa tiroidita autoimuna. Pai cum sa nu fie sistemul meu imun hiperactiv si sa respinga embrionii?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirivili spune:

Citat:
citat din mesajul lui speranta2
Pana la urma am zis hai sa incercam si cu donate.


Draga mea, acum nu incerci si cu donate, ci reusesti cu donate. Ca sa reusesti trebuie sa crezi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirivili spune:

Citat:
citat din mesajul lui enique

Mirivili eu iau utrogestan in doua transe, prima inainte de CM si a doua, incepand din ziua punctiei donatoarei, dar nu stiu pana cand pentru ca nu am inca acea schema. Doar estrofem iau in prima sau a doua zi a CM.

Am inteles. E Ok asa. Ma gandeam ca ti-a dat Utrogestan si inainte de punctie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirivili spune:

Amaliaro La patut cu tine. Poate te agiti prea mult incercand sa ne sfatuiesti pe noi. Hai odihneste-te.

Fetitele-dragutele or fi vrut sa spuna sa le ceri si lor parerea inainte sa le iei hainite. Sunteti bine acum, da?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirivili spune:

Eu azi mi-am inceput achizitia de estradiol si progesteron. Cand a auzit farmacista ca vreau 17 cutii de Cyclo-progynova a dat ochii peste cap. Si ce-o sa mai cumpar dupa ce ma gravidesc...

daniela74 Dupa schema pe care o am, si eu si donatoarea vom fi in ziua 12 la punctie.

irilac Pentru noi e foarte important ca mai intri pe la noi si ne scrii cate ceva din cand in cand. E un exempu si o incurajare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amaliaro spune:

Mirivili suntem bine ne a vorbit dr Mamas

amalia tsakoniati
24+ Maria-Anastasia Irini-Ioanna
DOAMNE ITI MULTUMESC!
FactotII in stare heterozigota Pai1 4g/4g homozigot glicoproteina IA C807T in stare heterozigota .











Mergi la inceput