FIV cu ovocite donate Cap. 42

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Sandy2707 spune:

Needa pai la tine cauza problemelor pare endometrioza as aca pe tine sigur te va ajuta dypherelinele care il dau ei de regula, ca iti blocheaza si endometrioza.

O luptatoare
sunt mai mult clinici unde se pate face in Buc de ex Medlife, Promed, Regina Maria, Medicover...
Trombofiliile eu le-am facut la Regina Mraia dar stiu ca se fac si la Synevo, Matei Basarab (sper ca nu gresesc ca eu acolo nu am fost)

Eu o astept cu drag

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sandy2707 spune:

Wish
Mergi pe mana ginecologului tau cu o reducere; vezi ca asa zice si medicul Amaliei; totusi tinand cont de Utrogestan si faptul ca ai gemenuti nu il scoate de tot. Doamne ajuta!

Cehii ce zic?

Eu o astept cu drag

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns needa spune:

Sandy
Da,endometrioza e buba mea cea mare.Referitor la Diphereline pe care-l dau cei din Brno, eu iau din Romania Diphereline 3,75 care se face im. Asta e ok, nu?Si Cycloproginova-pastilutele albe in loc de Estrofem.
Vai, ma agit de parca maine ma apuc de schema de tratament.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Wish42 spune:

sandy,
cehii zic sa merg pe 0.4 in continuare.
Dar nici dr nu este specializat pe hematologie,la fel mi-a spus.



8+
ITI MULTUMESC DOAMNE !


MTHFR ambele gene pozitive heterozigote,ATPO pozitivi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sandy2707 spune:

Wish ai deja 3 pareri aproape identice...cred ca tb sa mergi pe mana lor
Stai cumintica in pat si vei vedea ca va fi bine; Cred ca dr Avram ti-ar spune sa faci Clexanele pe din 2 adica sa iei dimineata si seara 0,2.

Eu o astept cu drag

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sandy2707 spune:

Needa da sunt bune, stai linistita

Eu o astept cu drag

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Wish42 spune:

amaliaro acum sun la med meu hematolog.
Sunt in saptamana 9

8+
ITI MULTUMESC DOAMNE !


MTHFR ambele gene pozitive heterozigote,ATPO pozitivi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns O_luptatoare spune:

Fetele!!!!!!!
Eu vara nu dorm, intru in focuri!!
O_luptatoare/31.07.2013/ 03/05.08.2013/Reprofit /fiv cu ovo donate


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns speranta2 spune:

O-luptatoare,

neaparat sa faci histeroscopie si analizele de trombo.
Eu cred ca am pierdut 2 FIV-uri din aceste cauze. Daca faceam histeroscopie, vedeam din timp ca in uterul meu era padurea Letea, numai sinechii si asta se pare ca din cauza miomectomiei pe care am facut-o. Uterul a suferit si ca urmare s-au format aceste sinechii care nu permiteau implantarea.
Dr meu nu imi daduse sa fac nici histero, nici analizele de trombo, pt ca nu ramasesem niciodata gravida, nu avusesem avorturi si ca urmare nu era cazul.
Se pare ca nu e chiar asa.
Acum, acel dr. face obligatoriu inainte de FIV si histero si analizele de trombo, pt ca au fost multe cazuri in care s-a dovedit ca trebuiau facute.
Wish, deci, e clar, trebuie miscorata doza de Clexan, nu trebuie scosa definitiv, sau periodic.
Ce ti-a zis hematologul?!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sandy2707 spune:

O luptatoare Doamne ajuta sa fie vara cu bebelasi pentru tine!

Speranta si eu am patit-o cu histeroscopia; diferenta e ca doctorita mea gineco mi-a zis dar eu am asculatt de cei cu FIV-ul care au zis ca daca eco e ok nu are rost histero si vorba ta aveam o ditamai hiperplazia si 3 polipi de toata frumusetea. Pacat ca am aflat asta dupa primul meu FIV, care teoretic ar fi trebuit sa fie cel cu sansele cele mai mari ca am avut embrioni ffb.

Cat priveste trombofiliile si tiroida mi le-am descoperit singura ca dr mi-au dat sa fac testele de coagulare si daca erau OK nu mi-au mai dat si trombofilia;

Acum ma intreb oare ce ar mai trebui sa imi mai fac dar nu mai stiu si toata lumea imi zice ca nu mai am ce sa mai fac...

Eu o astept cu drag

Mergi la inceput