Minuni de Noiembrie-Decembrie 2012 #7#

Raspunsuri - Pagina 21

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bioana spune:

ANGIUTA felicitari pentru masuratori la fetita!! si mie imi cade parul...ceva de o groaza.daca nu ai ramas cheala m-am linistit.
Suntem in parc...e soare,sunt 21de grade.BUBU,PYA ne gandim la voi.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cellena spune:

Bioana, gandeste-te si la noi, ca nici noi nu putem iesi pt ca ploua si e vant

Mami de strumf Ema (14.12.12)
www.facebook.com/VandaDesigns" target="_blank">Creatiile mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mena1906 spune:

Mami eu merg la dentist. Ii las lm sa pape cu lingurita(nu suporta bibe) si lipsesc o jumatate de ora, o ora maxim. Il las cu buni. Mi s-au facut praf 2 masel in timpul sarcinii si trebuia sa le ajut cumva ca nu aveam cum sa mai mananc nimic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bioana spune:

ANGIUTA felicitari pt.masuratori! Daca nu ai chelit,m-am mai linistit,caci imi cade si mie parul foarte tare.
CELLENA s-a facut.am iesit din nou afara.de data asta ne gandim la voi.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns S.ellena spune:

Salutare fetelor! Bubu, aici sunt . Abia am reusit sa va citesc din urma. Am avut si noi botezul pe 16, a iesit totul bine. Eva a plans de mama focului in biserica atunci cand au bagat-o in cristelnita apoi la local a dormit. Am trezit-o inainte de sosirea ursitoarelor, a papat 150 ml de laptic din biberon, in 5 min l-a dat gata. Bineinteles ca am pus-o pe mama sa i-l dea, ca daca ma mirosea pe mine se punea pe urlat. Manuta e ok, i-am scos bandajul cu 5 zile inainte de botez. Pana acum am stat linistita dar parca incep sa ma stresez cu luatul in greutate. Are 5900 gr si 67 cm, de o luna ia cate 100 gr pe sapt si chestia asta ma dispera!!!! Abia astept diversificarea, eu chiar i-as dea cereale sa se mai ingrase si ea un pic. De intors inca nu se intoarce dar cred ca va fi in curand, apuca jucariile si de cateva ori a ras in hohote. M-am topit toata, am si filmat-o. Fetelor, daca i-am intarzaiat cu o luna vaccinul de 2 luni, asa trebuie sa merg cu toate celelalte, decalate cu o luna sau se pot regla?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ipraty spune:

Sellena, eu nu m-as grabi sa ii reglez vaccinurile, i le-as face asa decalat. Sunt de parere ca cu cat mai tarziu cu atat mai bine ca oricum nu are de unde sa ia bolile astea acum. Pediatra noua ne-a recomandat la cel mare sa ii facem vaccinurile de 1 an la 1 an si 3 luni si la 1 an si 6 luni. Adica sa nu le facem deodata si sa le facem mai tarziu, cu explicatia ca infarixul facut la 2,4, 6 luni da imunitate de durata mai lunga decat ce se facea atunci la medicul de familie dupa care s-a facut schema nationala de vaccinari. Si asa am facut.
Acum si la medicul de familie se face infarixul (pe care acum 3 ani l-am cumparat de la farmacie).
Deci eu nu vad niciun motiv sa te grabesti cu ele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cellena spune:

S.Ellena - eu n-am vrut sa-i fac vaccinul la 2 luni si i l-am facut la 3. Intre vaccinuri trebuie sa treaca cel putin o luna, deci ai putea sa i-l faci pe la 4 luni si ceva, dar eu nu m-as grabi. Noi o sa-l facem pe cel de 4 luni la 5 luni.

Mami de strumf Ema (14.12.12)
www.facebook.com/VandaDesigns" target="_blank">Creatiile mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NovDec2012 spune:


CAPITOL NOU

Mergi la inceput