Piersicute de iulie august (31)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Porumbita spune:

ile ai mare grija cu colecistul.eu am facut tratament acum 2 ani. aveam dureri crunte de cap.stari de oboeala.greata
socramiu de la colecist nescos a facut pancreatita.


astept raspuns cu puiu.ms

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns muraturica spune:

Buna dimineata. Ada, multumim de cafea. Petrecere frumoasa pe 18 mai. E ziua sotului meu atunci.
Ioana, urat cu masina. Mai ales ca aveau de unde alege si au luat-o fix pe a ta cu scaun de copil. Si la Sibiu se ridica. Noi am patit-o o data ca am parcat din greseala pe loc de handicapat. Au luat-o pe a noastra si altele din afara parcarii le-au lasat. Mai eram si gravida atunci si se pare ca daca lasam carnetul de gravida pe bord scapam ca aveam voie pe locurile alea. Oricum, noi nici nu am vazut ce fel de loc e.
Lore, multumesc de raspuns. Stiu si eu mamici care au incercat fel de fel de combinatii, chiar ii spuneam lui Fleur mai demult. Eu pana acum nu am fost nevoita ca mananca, zic eu, acceptabil.
Vad ca v-ati innoit pe la targ si ma bucur. La noi nu se fac targuri baby si mi-ar placea.
Fleur, sunteti bine? Bafta cu intoarcerea la serviciu.
Va pup si va doresc weekend frumos.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana3110 spune:

Fetelor, stiti cumva pana la ce ora e deschis la BE?
ca vad ca fii-mea iar s-a zapacit cu programul. Sper sa ajungem macar azi...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxypuy spune:

Yellow yellow!
Baby Expo report: am stat vreo 2 ore jumate si am cumparat o gramada de chestii:)) am dat intai o tura pe la.standurile cu hainutze k.sa prospectez preturile, apoi m-am intors si am cumparat de unde mi-a convenit. Am luat body m lunga de la Kara baby (12 ron), am mai luat de fiec dt de la ei.chestii si sunt f ok, la Danina erau scumpe(16-18 ron) si materialul slabutz. Am mai luat niste colanti, 3 bluze cu m lunga, palarie de soare, caciulita de bbc pt primavara, body gen maieu cu 8 ron (de la matusa, avea reduceri la o gramada de chestii), o pereche de balerini, una de adidasi, un set de bavete, olita, inca 2 seturi de body de la Hopababy, tetine, biscuiti, rondele, borcanele de la Organix, Hero si Hamanek Bio, sucuri de fructe bio, cosmetice Bioderma, jucarii inteligente...si nu mai stiu...am luat cam juma de targ :)) si nici n-am chelt f mult!
Chitz a fost in mare forma, a zambit la tt lumea, s-a conversat cu vanzatoarele, a primit o gramada de cadouri, a gustat tot felul de biscuiti, rondele, sucuri si piureuri...raflsfatz maxim!
K tot a fost ziua pataniilor ieri, am avut si noi 2...una la targ cd s-a dezechilibrat carutul si a cazut pe spate, noroc k s-a ales doar cu o sperietura k au tinut-o strans centurile k latfel dadea cu capul de podea. Si inca una aseara cd s-a ridicat in picioare pe canapea si s-a dezechilibrat de era sa cad fix in cap pe parchet...a sarit tac-su si a prins-o. Asa k mi-a stat inima de 2 ori dar a foat ok!
Fleur - e ultimul w-e de stay at home mom :( profita!!!
Balanta - spanac am luat din hyper qdus din Italia, dar Antoniei nu i-am dat inca.Am inteles k a aparut si cel romanesc in piete dar n-am ajuns inca sa iau.
Apropo de combinatii de papa si bebei mofturosi - de vreo 3 zile si Anto e ingreva la legumw :(( ia 2-3 lgrt si gata...n schimb bea cu mare pofta zeama de la supa! Ieri nu a vrut deloc legume, asa k a treb sa-i dau banana cu branzik la masa depranz...sa vdm azi...oricum e cam maraita...se tot freaca lagingie jos dar nu se vd nimik...or iesi si dintii astia odata...
Va poop si w-e plkt!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxypuy spune:

Citat:
citat din mesajul lui ioana3110

Fetelor, stiti cumva pana la ce ora e deschis la BE?
ca vad ca fii-mea iar s-a zapacit cu programul. Sper sa ajungem macar azi...

Mami de Ana Ecaterina cu ajutorul lui dr Peter Kovacs, Budapesta, FIV 2

PAI 4G/5G homozigot, FXIII heterozigot, Tiroidita hashimoto


Azi pana la 19, maine pn la16. Pup!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorenaflore spune:

Neata fetelor! Multumim Ada pt cafeluta, ff buna! Acum ca te mariti, ai insomnii?

Ile, sanatate!

Noi ne pregatim pt programul artistic de sambata, curatenie!

Onuta a dormit de la 12 noaptea pana la 9 dim, cu o singura trezire!

O zi buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorenaflore spune:

Ma scuzati fetelor, nu stiu ce manevre fac de imi mai psteaza mesajul din nou....

Ada, Ioana ce ati luat de la targ?

Onuta mananca ca la carte, masa sa dureze 2 ore.... si uite ass am reusit sa mancam 80 ml de piure de legume cu carnita de pui.....

Azi am papat si iaurt... cateva lingurite, nu am insistat tinand cont ca era prima oara cand ii dadeam.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fleurdelise spune:

Buna,

Transmitem de pe covor, ca azi era sa aterizeze de pe canapea exact in cap, in cosul de gunoi!l-am prins de brat in ultimul moment.
Ce simplu era cand erau mititei!

Fetelor, multumim de urari. Eu sunt trista ca incep serviciul, mi-e mila de pici, ma bufneste plansul una doua.
Plus mai am si niste intarzieri in primirea banilor si nu am facut cumparaturile pt saptamana care vine, mai ales ca, Eric fiind la cresa trebuie sa ii duc eu de mancare pe toata ziua (desi de acum cam ar trebui sa pape si de pe acolo ce se poate, pasat). in fine, nu sunt intr-o pasa prea buna. Voi primi banii, mai multi deodata, mai incolo, deci ar trebui sa fie ok, dar in mom. de fata sunt f suparata.Nu vreau sa ma cufund prea mult in starea asta, cred ca ies la plimbare cu E., desi e cam frig si imi flutura vantul prin buzunare...

Ada, LML lui Nectarel cu muuulta intarziere si tie, spor la pregatiri, wow ce evenimente te asteapta!

Din aventurile nazdravanului meu: merge de-a busilea doar cand vrea el (de ex., pe patul mare, spre imaginea lui in oglinda, spre calculator etc), ma urmareste prin toata casa in premergator oprindu-se doar in puncte precum: cosuri de gunoi (tre sa le ascund pe toate), boxe, telefoane, etc...In picioare la patut se tine nonsalant doar cu o manutza, si, bineinteles, cade la un moment dat. Am 2 randuri de aparatori si deocamdata cazaturile nu au fost naspa.Arunca jucarii din patut inspre mine. Imi baga in gura bucata lui de paine, suzeta, lingurita.
Ce mai papam: supa, lapte de vaca (ii dau un pic in paharut).

Ma duc ca si-a pierdut rabdarea. Un weekend frumos si primavaratic va doresc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana3110 spune:

Salut!
Am fost si noi la BE. Am cumparat o manduca foarte faina (e incredibil ce bine distribuie greutatea comparativ cu kakaoa aia de marsupiu de la chicco a mea.
Insa mi s-a parut ingrozitor de scumpa...

Fleur, te inteleg...eu sper sa nu fiu nevoita sa ma intorc la seviciu mai devreme de 1 an jumate al Anei. Chiar si atunci cred ca va fi ingrozitor de greu. Partea buna e ca ne obisnuim si cu asta

La noi a inceput sa vina o tanti cam 3 ore pe zi sa ma ajute cu Ana. Deocamdata, 3 zile nu au fost suficiente sa o obisnuiesc pe Ana cu ea. O scoate la plimbare si e oarecum ok in timpul plimbarii, dar in casa tot dupa mine tipa. Sta ce sta cu ea, rade, se joaca si daca cumva ma vede, sa te tii nenica urlete!

Ada, de-abia astept sa te vad mireasa. Apropos, daca vrei sa iti dau niste link-uri pt rochii, spune-mi. A avut o pritena o nunta de fitze cu vedete si a iesit de vis. Super rochie by the way...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Porumbita spune:

fleur dc ii dai la 9 luni lapte de vaca? sunt totusi atatea variante de lapte mai ok.

naspa cu banii

Mergi la inceput