MONTIGNAC (185)...STIL DE VIATA NU DIETA

Raspunsuri - Pagina 28

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ariel_7000 spune:

aoleu, Brindu! Ce de peripetii pe capul tau! sa treaca supararea!

puisor, eu tot pe vreme dau vina. visez non stop la cartofi si...covrigi?!?!? culmea e ca nici nu-mi plac covrigii, acum parca am luat-o razna.

andanii, zici ca in faza a 2 a e ok sa mancam cartofi???? yupiii! cea mai buna veste pe ziua de azi! :))

eu nu stiu ce greutate mai am, caci s-a dus bateria la cantar si nu gasesc 2 minute sa ma duc sa-mi iau alta...oricum, m-a ofticat in ultimul timp, ca o zi arata 60.4, a 2 a zi 62?!?!, apoi iar 60 si ceva...iar sunt pe post de burete, retin toate lichidele si vad ca nici cu ceai verde nu mai reusesc sa ma dezumflu. cred ca ma duc la plafar sa vad de un ceai diuretic, ca m-am saturat de senzatia asta.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brindusik spune:

roxana definitely ceva amnezie la tine cu frankfurt

puisoaro sa stii ca simteam ca as juca undeva...ma asteptam sa iasa unu si sa spuna...haaa..you are punkeeed!

cat despre crap...nu am mancat niciodata pastrav..dar crapul e cel mai gustos peste ever!! daca e mare crapul nu ai decat sira spinarii...daca e micut are mai multe oase

ariel nu mai sunt supi ca ma trateaza mama ca un ce sunt mananc di tati


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns caress spune:

Neata fetele, cum va impacati cu zapada de afara-cele care va puteti bucura de ea?
Deja toata lumea ma intreaba cat mai am de gand sa slabesc , si cand termin cu dieta asta, ca asa nu se mai poate..Cand le spun ca peste 3 luni , se socheaza.Desi nu am mai slabit, zic eu, cel putin pe cantar, dar mersul la sala clar are rolul lui si scaderea stratului de grasime e concomitenta cresterii masei musculare, care e mai grea, asa ca, asta e explicatia pe care o gasesc eu pentru stagnare.Ieri am refuzat o portie de urzici, desi imi plac la nebunie,pentru ca aveau o lingurita de faina pusa in sos...mi s-a spus ca sunt nebuna si exagerata, ca doar nu ma ingras de la o lingurita de faina, nu???Sunt exagerata, oare? In schimb am avut o cina copioasa si asortata, cu pasta de peste,zacusca, cascaval , masline(cam multe cred, dar nu-i bai) si ceai.

Am incercat chiftelutele cu naut...oribile ! Sper macar ca sunt conforme , sa mi spuneti cand se pot manca, eventual combinate cu ceva- au naut la cutie, ou, ton in suc propriu, ceapa, usturoi, marar.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Somleac spune:

Salut,

pfuai ce de retete pe aici. Abia astept sa treaca postul si fac si eu turtitele alea.

Cares de ce nu or fi bune chiftelele? Cred ca din cauza pestelui.

Brindu bine ca ai ajuns acasa. Rasfat placut.

Eu sunt tot fara cantar, nu stiu cat mai rezist, tot imi caut pantaloni stramti sa vad daca nu m-am ingrasat, dar nu prea mai am decat largi si ultra largi. Gatesc intr-una, abea mai satur ceata de flamanzi, basca le mai fac intr-una biscuti si briose., dar ma abtin cu succes.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns caress spune:

...sau a mararului...?Sunt amare, cumva, au un gust super ciudat...Eu faceam cu soia si fulgi de cartofi, restul ingredientelor sunt aceleasi, si ieseau delicioase.Nu e de la peste.

Turtitele le poti face si fara ou, nu se imprastie, sa stii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorelei_19 spune:

Salut

Ieri am fost superconforma:

MD: branza mozarella (e mai bine stomacul)
P: un ou fiert si mozarella
G: 2-3 bucatele ciocolata 70%
C: friptura de vita la tigaie cu sparanghel si cu sosuri conforme (de maio si sos de smantana, cate o lg din fiecare)

Meniul de azi:
MD: o para, dupa jumatate de ora branza mozarella cu sare doar
P: branza mozarella si un ou fiert
C: merg la restaurant, banuiesc ca peste si legume fierte ceva

Brindu, e ca un vis urat ce povestesti tu. Bine macar ca te rasfata parintii. Ai insa grija cu kg, ca e pacat sa sara inapoi dusmanul de cantar

Puisorule am incercat dar nu m-ajuta foarte mult. Acum e deja mai bine si am renuntat la paine, cand ma doare mananc mozarella. Asa ca am peste tot mozarella-in masina, in birou, in frigider. Insa simt ca e ultima 100 de m.
Dar ce fel de folie de silicon ai cumparat? pentru ce? sunt tare curioasa.

Child, te asteptam sa revii. Ce-i ala lapte covasit?

Andanii, asa mi se intampla si mie, cand mai este numai un pic pe fundul borcanului, il mananc eu
Din pacate nu e tocmai bine pentru greutate

Ninha, m-ai terminat cu inghetata cu fructoza. Din pacate (sau din fericire) nu exista pe-aici, ca as manca zilnic!

Cge, multumesc frumos de reteta. Am o intrebare: in reteta scrie 5 lg de faina. cu ce le inlocuiesti? cu faina de soia sau integrala?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns caress spune:

Citat:
citat din mesajul lui lorelei_19

Salut

Ieri am fost superconforma:


G: 2-3 bucatele ciocolata 70%


Ciocolata e extrem de iritanta gastric, ar fi bine sa o eviti in perioada asta.E considerata excitant gastric, stimuleaza secretia de sucuri gastrice si acid clorhidric si agraveaza simptomele gastritei.

Citat:
citat din mesajul lui lorelei_19

Dar ce fel de folie de silicon ai cumparat? pentru ce? sunt tare curioasa.



E o folie speciala care inlocuieste hartia de copt.Are o prietena de-a mea,adusa din Suedia.Nici nu stiam ca exista si la noi, e foarte buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorelei_19 spune:

Multumesc frumos pentru explicatii, Caress

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns caress spune:

Apropo de deserturi, in we fac clatite, ar fi prima data cand folosesc faina integrala in amestec cu cea de tarate si aveam o intrebare 50:50 se refera la volum sau la cantitate? Ca taratele sunt mult mai usoare decat faina si nu prea sunt sigura cum se face amestecul pentru faina Monti.
In alta ordine de idei, am o gramada de borcane si borcanase noi cu tot felul de ingrediente pe care in veci nu le-am avut in casa-3 feluri de tarate,faina integrala, orez salbatic-il mai lasam sa astepte, inca nu mi s-a facut atat de pofta, fructoza,faina de migdale etc.Si cate imi lipsesc inca...

Mi-am cumparat si ciocolata neagra, acum mai bine de o saptamana.E neatinsa, nici nu stiu de ce am luat-o, eu care oricum nu puneam gura pe ciocolata de felul meu.Poate sa fac vreo ciocolata de casa, la un moment dat, ca asa cum e nu ma inspira deloc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns child spune:

PUISORUL unde pun fructele de padure? in crema de branza? Nu fac pentru musafiri, asa bunatate se mananca in familie

Meniul de azi:
- banane
- pizza cu blat de conopida (si la pranz si seara)

Mergi la inceput