LMA!! Ghiocei martie-aprilie2009 *459*

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dyana27 spune:

La multi anisori minunati pentru sarbatoritii de azi!!
Calin Cristian
Maria Teodora
Anastasia
Andrei

Si neaparat cate un pupic maaaaaaaare pentru mamicile lor, de care imi e tare dor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

cam asta am facut in asta seara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Floric spune:

Gina, sa iti ajute Dumnezeu sa scapi de stres intr-un mod cat de placut. M-ai pus pe ganduri tare. Spre deosebire de tine...eu nu am un medic bun. In rest...sunt pe acolo cu "chiriasii" in partea de jos. Dar, sper sa fie bine.

Dodo, BRAVO.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gianina34 spune:

buna dimineata dragelor,

le imbratisez strans-strans pe gina si dodo

vin cu cafea si sarlote ( ca eu asta am poftit de dimineata)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi8 spune:

neata!

gianina, cafea nu beau da o sarlota, mai ales daca ai si cu ciocolata si bucati de portocale, cu mare drag

gina, ma bucur sa aud ca sunteti bine si mai ales ca esti pe drumul cel bun cu problemele de sanatate. cat despre bb, sa dea Doamne-Doamne (asa zice Crina) cat mai curand. m-am gandit uneori la tine, pentru ca ne-ai lasat in suspans in decembrie si nu ai dat detalii dar nu am vrut sa intreb ca sa spui tu cand poti/simti.
Acum de exemplu tot asa cuminte astept sa ne zica si bianca cine e noul ELsi detalii...

dodo, am vazut pozele de la spectacol. Bogdi a fost un trandafir minunat. m-am emotionat sincer.

ada, un mare sa ajungi astazi acasa sanatoasa si voioasa!

noutati nu am.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_nicolae spune:

Buna,

in primul rand:
La multi ani ghioceilor si mamicilor lor!!!

in al 2-lea rand sper ca ada s-a facut bine si se externeaza azi, cum spera novus :)

in al 3-lea rand, ma bucura vestile, zic eu, destul de bune de la gina, chiar dc mai sunt mici problemutze de sanatate, totusi, nu e nimic grav, iar pe planul afectiv se vede clar ca e mai senina, ca sa nu mai vb de bucuria faptului ca isi mai doresc un bb!!!!

in alta ordine de idei, am vazut poze multe si frumu pe FB cu ghioceii, toti frumosi si veseli, ba la petreceri, ba la serbari, ba proaspat deveniti fratiori/surioare mai mari... motive de bucurie pt mine :)

primavara se vede ca e pe tocul geamului, si asta e din nou motiv de bucurie :)

ina a primit acea carte de la roro de a facut-o asa fericita, inca un motiv pt mine sa zambesc in sufletul meu

Vine wk... oo, inca un motiv de bucurie, asa ca, dupa ce am insirat atatea motive de bucurie, sper ca veti avea, intra-devar un wk minunat!!!!

[chiar daca, in alte suflete, e atat de multa amaraciune... cum e dana din vaslui, care l-a pierdut pe alex, cum sunt parintii mihaelei de la abracadabra... si cate alte tristeti... :(]

Va pup,
anca
.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonapro spune:

Buna, fetelor

Urez si eu la multi ani frumosi si sanatosi, tuturor sarbatoritilor din ultimile zile

Gina: ma bucur mult pentru vestile bune

Dodo: felicitari micului actor

Eu de azi sunt in concediu si e tare bine, am facut si curatenie si apoi relaxare, mi-am facut unghiile.

Maine avem petrecere acasa, cu cei dragi noua

Sa aveti un weekend insorit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andiaroro spune:

Multumim pentru urari!
Sunteti minunate, asa cum va stiu...
Eu ieri m-am organizat prost, dar "frumos, aca sa n-am mai ajuns sa-i urez pe
Andrei - La multi ani minunati si la fel de plini de intelepciune s nastrusnicie!
Calin - La multi ani! (mie imi tare dor de mamica lui)

Revenind la ziua de ieri...
Dimineata am petrecut-o facand curat, amenajand sufrageria si preparand ciocolata de casa. Dupa pranz, ne-am carat in targ si, dupa ce s-a intregit familia, am poposit la un salon de ceai (cofetarie).Fiecare am avut cate o bucata de tort si o ciocolata calda, iar tanti patroana fost draguta si i-a pus o lumanarica roz si toate babutele (cine sa fie la rasfaturi la ora aia intr-o zi de munca) au cantat cot la cot cu chelnerii: La multi ani! Tati i-a mai un colier de lemn pictat cu floricele.
Cred ca am reusit sa o impresionam, ca se intimidase toata si a fost eleganta intruchipata pana a dat gata bunatatile (atunci a inceput sa se catere pe scaunele de al bar, etc)
Seara am ajuns acasa si am prezentat tortul Hello Kitty terminat cu tac'su de paza la usa bucatariei.Noroc, ca Alex ii organizase o "vanatoare de comori"(ascunsese prin cotloane piesele unui puzzle, pe care tr sa-l si faca la sf), asa ca am avut timp sa-mi duc opera la bun sf.
Cadoul cu http://www.lagranderecre.fr/les-jouets/rechercher-un-jouet/jouet-barbie_et_son_cheval_trotteur-mattel-21230.html s-a bucurat de succes, chiar daca ea inca nu stie ca tr sa ii punem si baterii ca sa mearga calul pe langa papusa.

Gina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Floric spune:

Declaram deschis al III/lea sezon de tuse ciudata. Miercuri am terminat tratamentul si deja azi suntem pe val.

Spun tuse ciudata pt ca nu are nimic comun cu alte tuse. Adica, face doar asa...ca atunci cand iti dregi vocea, dimineata, dar face des, la 5-6 min si apoi urmat de tuse seaca. Cred ca voi epuiza stocul de Aerius de la farmacie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catod spune:

La multi ani, Lucian

Simona, sa-ti traiasca baiatul, sa fie sanatos si sa va aduca numai bucurii

_
Cami, mami de Mihnea




Mergi la inceput