Burtici de noiembrie-decembrie 2013

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anda15 spune:

Citat:
citat din mesajul lui larissa_79

fetelor puneti si voi o semnatura sa vad si eu cate saptamani aveti....si eu am putina greata...dar inca nu am varsat...in rest ma simt normal. Doar casc mai mult atat. Marti ma duc la doctorita si apoi imi zice ea ce si cum. Eu schimb saptamana in fiecare duminica.
La noi toata lumea vrea fetita....asa ca nah vreau doar eu baiat ca sa nu fie consens general. Avem si nume Maria sau Ioan. Cam atat de la noi.

Larisa mamica de Nectarie (22 iulie 2010) si Alexia (13 iulie 2006) si 4+

https://picasaweb.google.com/roparo/Vara2011#


Sa traiti, m-am executat cu semnatura

fericita de Alexandru (11.04.2011) 7+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anima_79 spune:

Buna!
Ma numesc Ana Maria, sunt mamica unei domnisoare pe nume Bianca in varsta de 13 ani si dupa un trecut in ce privesc sarcinile destul de urat(4 sarcini oprite in evolutie) ma alaturi astazi voua cu bucurie si speranta.
UM 03.02.2013
DPN 10.11.2013


mami de domnisoara Bianca(15.11.1999) si 8+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda15 spune:

Anima_79, bun venit si sarcina usoara!

fericita de Alexandru (11.04.2011) 7+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anima_79 spune:

Multumesc din suflet!
Sa dea D-zeu sa ne bucuram toate de aceasta perioada minunata fara a avea prea multe probleme...
Eu sunt un pic ingrijorata, asta pentru ca pe 6 aprilie va trebui sa incep serviciul... pe o nava de croaziera(river cruise)...iar asta semnifica munca zi de zi....12 ore/zi...destul de stresant si obositor
Voi lucra doar pana pe 1 iunie...deci sper sa trec cu bine peste aceasta perioada
O zi frumoasa, fetelor!

mami de domnisoara Bianca si 8+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GabiIuli spune:

Mamici scumpe cu durere in suflet va spun ca eu am pierdut sarcina.......suntem tare tristi....nu dorim la nimeni sa treaca prin ce trecem noi.....totul a inceput duminica pe la 10 cu crampe si dureri din ce in ce mai mari si sangerare, am sunat la urgente ( in week-end medicul de fam nu lucreaza si nu poate fi contactat) iar la urdenta imi zice: ,,Aaa, 25 % din sarcini se pierd in primele sapt, sa stau in pat , sa iau ceva de durere si sa-mi sun medicul de fam a doua zi;; Luni dimineata sun, ma cheama intr-o ora, ma consulta, zice ca e posibil avort spontan, ca asta e.....si ma programeaza abia a doua zi ( ca nu e urgent si mai poate astepta) pentru eco la un spital mai mare. Am mers marti la eco, diagnostic avort spontan! Uter perfect normal, ovare perfect dezvoltate si normale, trompe normale, nu tu infectii, nu tu chisturi..... Azi s-a oprit sangerarea, mai simt mici intepaturi, dar psihic....offfff doamne....am mancat numa sanatos,fara cafea,fara ciocolata,fara prea mult efort,odihna cat cuprinde.....dar asta e...posibila anomalie cromozomiala.....Ma stradui sa privesc partea buna a lucrurilor si speram sa fie bine data urmatoare. oricum vrem sa mai asteptam cateva luni, sa continuam regumul de viata sanatos, nu mai zic ca iau acid foloc de juma de an incoace.... Va pup mamici si va doresc din tot sufletul copilasi sanatosi si sarcini la termen, sa va creasca puiutii mari si sa va bucurati de ei!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anima_79 spune:

imi pare tare rau!
Fii tare, ai grija de tine in continuare si data viitoare sigur va fi bine


mami de domnisoara Bianca si 8+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda15 spune:

GabiIuli, imi pare tare rau ca ai pierdut sarcina si-ti inteleg durerea(eu am pierdut 3 sarcini pana am reusit sa-l am pe Alexandru), dar trebuie sa treceti peste momentele astea grele impreuna si sa incercati din nou o noua sarcina cand iti recomanda medicul.Sunt convinsa ca veti avea copii frumoasi si sanatosi in viitor.

fericita de Alexandru (11.04.2011) 7+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns drianny spune:

Gabiuli imi pare sincer rau!!! Trebuie sa fii tare si sa treceti peste durerea asta.Ai sa vezi ca sarcina viitoare va fi cu noros si vei aveau un bebeleus sanatos.

Mamica de baietel scumpel Rares Andrei de 3 ani si 7+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns drianny spune:

Bine ai venit Anima!!! bebelus sanatos si la termen!!

Mamica de baietel scumpel Rares Andrei de 3 ani si 7+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AndreeaMady spune:

Buna fetelor....Ma alatur si eu voua
UM: 04.02.2013
DPN: 11.11.2013
Mai am o fetita de 6 ani. Ma simt foarte bine, greturi am doar cateodata seara, dar in schimb am dureri de burta in fiecare zi, dar am inteles ca sunt normale....vreau sa nasc la giulesti cu dr.Moisa.
Nu am mai intrat pe forum de vreo 5 ani, spre rusinea mea....trebuie sa invat iar care-i treaba cu semnatura

O seara buna!

Mergi la inceput