Burtici de noiembrie-decembrie 2013

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns a_LEX_andra spune:

Citat:
citat din mesajul lui GabiIuli

Buna mamici frumoase cu burtici dragalase ! Ma alatur si eu grupului vostru UM 18-02-2013 si DPN 27-11-2013. Sper sa fim cat mai multe si cat mai active !!!!!!! Va pup si revin diseara cu mai multe detalii!!

4+


suntem aproape : La mine UM 17-02-2013 si DPN 24-11-2013 :D

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GabiIuli spune:

a_LEX_andra Super! O sa tinem legatura! Tu cum te simti pana acum? Ai ceva simptome? Eu ma simt obosita, ma dor sanii, chiar s-au umflat,am avut cateva zile dureri usoare de spate si ceva crampe si merg la toaleta pt pipi destul de des, simt mereu o presiune in zona din cauza uterului in crestere.

+4

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianaj1978 spune:

GabiIuli bine ai venit! sarcina usoara si bebelus la termen
flowerbee foarte frumos ca ai vazut "bobita". despre ritmul cardiac nu stiu ce sa zic, daca are vreo legatura cu sexul bebelusului, din ce am ami citit eu s-ar putea sa fie diferit in functie de varsta sarcinii, dar nu mai stiu sigur.
Ellenutsa te-am intrebat de tratament, deoarece si eu am primit pentru sustinere, avand in vedere istoricul meu. si eu am luat duphaston, dar acum dr. mi-a recomandat arefam, care sunt ovule si atunci nu ar tebui sa-ti provooace rau. la mine din pacate cand au aparut scurgerile, cu tot tratamentul de sustinere, sarcina s-a oprit din evolutie. nu vreau sa te sperii, acum, cand privesc in urma, imi spun ca a fost selectie naturala si putea sa aiba probleme genetice, ca a fost mai bine asa, dar in momentele respective mi-era tare greu sa inteleg cauzele
drianny cum a iesit Bhcg-ul azi? sper si eu sa fie doar o sperietura si totul sa fie in regula cu minunea din burtica
fetelor voi ati anuntat ca sunteti insarcinate, la serviciu sau la prieteni? mie imi vine sa strig in gura mare, sa ma mandresc cu acest lucru, dar am si unele retineri, sperand sa nu se intample ceva care sa imi srice bucuria.

mami de printesa Mara Nicola 07.09.2010 si 7+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a_LEX_andra spune:

Citat:
citat din mesajul lui GabiIuli

a_LEX_andra Super! O sa tinem legatura! Tu cum te simti pana acum? Ai ceva simptome? Eu ma simt obosita, ma dor sanii, chiar s-au umflat,am avut cateva zile dureri usoare de spate si ceva crampe si merg la toaleta pt pipi destul de des, simt mereu o presiune in zona din cauza uterului in crestere.

+4


*Vad ca avem si aceeasi varsta .

Pe mine ma dor sanii la atingere si imi este sete mult mai tare decat de obicei, asa ca beau destula apa....din cauza asta merg mai des la toaleta . Cam atat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GabiIuli spune:

dianaj1978 MUltumesc frumos!!! Sper ca Dumnezeu sa aiba grija de noi toate si sa avem sarcini usoare si la termen si cu puiuti sanatosi
a_LEX_andra In calendarul chinezesc scrie ca la varsta noastra si conceptia in luna martie o sa facem baietel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns drianny spune:

Buna fetelor!!!! Am fost iar la eco si bebe era bine merci acolo si cu activitate cardiaca. Am avut o saptamana groaznica. Multumesc lui Dumnezeu ca e bine!!!


Mamica de baietel scumpel Rares de 3 ani si 6+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GabiIuli spune:

drianny Ma bucur pentru tine! Eu am fost la medicul de familie miercuri si m-a programat pt analize la sange abia peste o luna si pt ecograf abia peste 6 saptamani cica atunci il masoara si doar daca nu e ok se fac investigatii mai amanuntite ....asa e aici in Danemarca .....tu ai fost ca ai vrut tu la eco sau ti-a recomandat doctorul. Eu sunt cam dezamagita de sistemul, chiar daca in comparatie cu Romania e totul gratuit . Va pup mamici !

4+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns drianny spune:

Gabiuli eu am fost din proprie initiativa la doctor. Aici se merge lunar la control si se fac destul de multe teste. Eu cred ca si acolo ar trebui sa se faca macar o confirmare de sarcina, dar daca asa e sistemul nu ai ce face. Stiu ca asteptarea e grea ....

Mamica de baietel scumpel Rares de 3 ani si 6+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda15 spune:

Buna, fetelor

Eu n-am mai intrat de zile bune ca am fost tare stresata, joi si vineri am avut mari dureri de burta si parca imi cam disparusera greturile si tensiune din sani, deci evident m-am panicat maxim si joi am mers la urgenta sa-mi faca eco.L-am vazut pe bebe, CRL 5 mm cu activitate cardiaca, dar era putin brahicardic. Am stat linistita, luat nospa si de sambata au trecut durerile si au revenit in forta greturile. Pot fluctua in halul asta starile de gravideala?
Deseara am programare la medicul meu si sper sa fie totul ok.

fericita de Alexandru (11.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda15 spune:

Drianny, ma bucur ca bebele tau e bine si ai reusit sa te linistesti

fericita de Alexandru (11.04.2011)

Mergi la inceput