Burtici de noiembrie-decembrie 2013

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dianaj1978 spune:

pe mine ma paste o raceala, o colega de birou a venit azi racita rau, iar eu desi am incercat s-o evit se pare ca nu prea mi-a iesit. habar nu am ce as putea sa iau preventiv, in mod normal luam 2 pastile de paracetamol sinus, un ceai cald si sooooooooooooomn. acum doar ceai cald si somn pe la vreo 10-11, depinde cand are chef printesa sa faca nani. sper sa treaca ziua de maine cu bine la munca si apoi weekend sa pot lenevi :)

mami de printesa Mara Nicola 07.09.2010 si 6+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns drianny spune:

Eu abia am scapat de raceala, nu am luat nici o pastila. Pentru durerea de gat am amestecat o lingurita de miere de albine cu un catel de usturoi, desi nu am crezut ca va functiona spre surprinderea mea mi-a trecut mai repede decatcu pastile. In rest mult ceai cu lamaie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flowerbee spune:

Diana, putem lua Oscilococcinum, inclusiv preventiv. Pentru gāt, Homeogene 9. Stiu ca asta m-au l#259;sat sa iau data trecuta.
Sanatate!

Bee

Mamica de fetita dulce ALEXIA - MARIA (20.01.2009) si 5+

Doamne, ai grija de noi si de copiii nostri!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianaj1978 spune:

mersi de sfaturi fetelor, deocamdata doar cu ceai cu multa lamaie ma tratez, daca o sa se agraveze o sa apelez si la pastilute. incerc sa o protejez pe printesa, nu cred ca as face fata in momentul asta si la un copilas bolnav. e bine ca nu mai merg la munca si am timp sa ma doctoresc :)
drianny parca tu ai maine prima intalnire cu bebelusul, asteptam vesti :) ce greu trece timpul, si eu mai am doar un pic pana pe 19, dar nu mai am rabdare, sper sa fie totul in regula.
sa avem un weekend minunat!

mami de printesa Mara Nicola 07.09.2010 si 6+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ina_Alacran spune:

Va salut burtici!
Ma alatur si eu voua!
UM: 11.02.2013, DPN: 17/18.11.2013
Primul consult e marti seara, abia astept sa vad ce imi zice dr!
E a doua sarcina, pe bebe il asteapta acasa o surioara scumpa, care acum are 2 ani si 4 luni!
Pupici!

Mami fericita de Maria Alexandra (17.11.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raiada spune:

Va saluta o burtica din Suceava! UM-02.02.2013, DPN-09.11.2013, deci drianny se pare ca ne-am sincronizat perfect. ;) Si am un baietel de 2 ani si 5 luni.

Problema arzatoare e ca am racit (copilul racit, sotul la fel-slabe sanse sa nu fi luat si eu), si am facut si putina febra 37.5 max. Ma tratez cu ceaiuri,, vit.c, am luat si Oscillo, otet la picioare, insa ar trebui sa merg si la un doctor? Programarea la ginecolog e abia pe 06.04.2013. La prima sarcina am fost racita in ultimul trimestru, fara febra. Si la cate am citit pe net ca s-ar putea intampla de la o banala stare febrila...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianaj1978 spune:

buna fetelor! bine ati venit in clubul nostru!
Ina ce cadou frumos pentru fetita ta de ziua ei :) ar fi frumos sa se nasca exact in aceeasi zi, daca si tu iti doresti acest lucru.
Raiada fii optimista, dar daca tu simti ca trebuie sa mergi la medic fa-o, pentru linistea ta.
si dupa cum spuneam si alta data se pare ca devine grupul burticilor cu fratiori sau surioare mai mici. ce o sa se mai bucure copilasii nostri :) eu chiar i-am spus Marei ca o sa aiba un fratior sau o surioara, dar inca nu realizeaza mare lucru si tot insista ca bebe e in burtica la Mara, nu la mami. mor de ras cand o aud

mami de printesa Mara Nicola 07.09.2010 si 6+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianaj1978 spune:

si ca sa nu uit, astazi am schimbat si semnatura parca arata mai bine acum, nu-i asa?

mami de printesa Mara Nicola 07.09.2010 si 7+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns drianny spune:

Buna fetelor!!! Bine ati venit Ina si Raiada! Am fost azi la primul control si sunt cam demoralizata, am fix 6 saptamani se vede sacul gestational dar nu se vede embrionul, a mai pati cineva asa ceva??? Mi s-a spus ca ori e prea mica sarcina ori e ou clar

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Suha21 spune:

Multumesc pentru urari !
Si voua la fel...sa aveti bebelusi sanatosi si la termen !
As vrea sa merg la Dr. Andreea Gorcea de la Giulesti, stie cineva ceva despre ea?! A fost cineva pacienta ei ?
Multumesc,

Mergi la inceput