Vant de primavara pe ghetar

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Lali spune:

Pentru toti pinguinii care asteapta primavara !


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinuk spune:

iata "ghiocei voluntari" si de la noi de la curte, ca ne facu Lali pofta




Alinuk
si ostrogotzii din dotare: Andu mik (4 ani) si Teo voinik (6 ani)

Secret Bunny!!
...................................................
Nimic nu-i intamplator!
............................................................................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

Astazi a fost asa si asa. Frumos afara da' nu am iesit din casa.

Odrasla are de facut, in Word, pentru materia TIC - ceva cu tehnologia informatiei si comunicarii - o revista de 20 pagini.
Mei, este prima si prima oara cand nu o ajut. Nu ca n-as fi vrut. Nu mi-a cerut. Sunt tare mandra de ea.
Bineinteles ca era sigura ca termina intr-o ora.

Dupa 4 ore rezolvase doar 7 pagini.
M-a intrebat doar 2 chestii ceea ce este nemaipomenit.


Acuma e plecata la majoratul unei prietene. La o cafenea prin Kogalniceanu. Initial ta-su i-a dat ora 22.
Dar dupa interventiile mamei sarbatoritei si juraminte solemne depuse in holul de la intrare ca are grija de ea ca de propriile fete, a obtinut un 24 cu juma de gura.
(Pst, a obtinut 24 pentru ca a aflat ca vine un singur baiat si ca maine invata dupa-amiaza)
Cafeneaua este indiana si sunt imbracate in sariuri.
Bine, fii-mea e imbracata intr-o rochie normala.
Doamne ce s-a mai admirat!

Va dati seama ca eu nu pot sa dorm pana nu vine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Citat:
citat din mesajul lui carmaw

RUFUS
Si multumesc!
Admiratia e in 2 sensuri!


Uaa, uahaaa, uaaa ... mai usor cu admiratiile astea ca ma alarmez ..de invidie fireste

Carma, inteleg ca analizele sunt proaste, dar tu cum te simti ?
Te rog spune-mi ca nu te simti "proasta", ca macar esti functionala, ca doar stai cu frica dar in rest calitatea vietii e buna ...
Nu-i bai daca trebuie sa trimitem cadoul in alta parte, si in spital ti-l trimitem, doar da-ne o adresa ...si success la cumparat de casa. Sincer, mie procesul asta de vizionat case imi place foarte tare ...

Despre mine, dupa cum am spus ca nu tin la imagine, o sa dau putin din casa ...

Ieri dupa ce ne-am trezit foarte iubiti, am reusit sa ma cert cu barbata-meu ... la pranz vroiam sa divortez. Sigur, pe o prostie (ca a venit sa manance breakfast uitandu-se pe IPad, ceea ce mie mi se pare un prost exemplu pentru copii) ... prostie care a escaladat in tzipete si vorbe grele ... totul in fatza copiilor ... la naiba, stiu ca nu e bine, dar sa-mi spuneti voi cum faceti cand va vine sa explodati si sunt copiii de fatza ... ca mie nu-mi iese sa torn in punga si sa-i dau punga mai incolo. Si se pare ca nici lui nu ii iese...

Noi nu prea suntem vocali prin casa, ne certam rar, asta mai mult din cauza barbatului care nu prea se cearta, mai mult, cand se simte vanat de mine, pleaca de pe campul de lupta ... drept urmare, scandalul de ieri I-a cam luat pe copii prin surprindere. Dupa ce barbata-meu a trantit farfuria cu omleta si s-a dus sus, si eu m-am pus pe plans de nervi, fica-mea s-a dus de una singura, si-a luat 2 hartii si ne-a desenat la amandoi cate ceva ... mie o zana care avea un coshulet cu inimioare si in stanga sus scria "Mom. I love you" ...si lui ta-su un copac care in loc de mere avea inimioare, lui I-a lipit si un sticker cu "be my valentine" si titlul era "Dad, I love you" ...

Dragilor, praf m-a facut gestul asta al ei ... nevoia asta de a ne spune amndorura ca ne iubeste atunci cand ne-a vazut ca ne certam ...ce sufletel mare si bun are ea, de a simtit nevoia sa ne impace ... m-am pus pe un plans frtae, tot in fatza ei () de zici ca venise sfarsitul lumii. Copiii astia, nici sa te descarci in capul barbatului nu te lasa ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alizee spune:

Buflea, dragalasa tare, fetita ta.
Probabil ca esti stresata sau e de la astenia de primavara, plansul si supararea ta.
Viviana, fata ta e la prima iesire la un bar si venit noaptea acasa ?

O pasare albastra pe o creanga cu flori :


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmaw spune:

Buflea...m ai facut sa repling citindu ti mesajul ...ce fetita dragutza si cu sufletzelul cald!!!
Draga de ea!!
Analizele sunt medii dar doctorii spun ca e normal ca nu am luat dozajul bun....acum umblu dupa locuinta..e de inchiriat ca asta e nu pot fi proprietara peste tot mai ales in situatia mea
Deci din 15 in 15 zile ma voi reintilni cu doctorii de la sp cardiologic de la LOOS e pe linga Lille si mi vor reverifica medicatia..adica sunt cobai se merge pe bijbiite....
Vor sa mi scada mult tensounea ...nu stiu de ce....probabil ca ei stiu de ce:-):-)
Acum sunt f bucuroasa si plina de sperante ca o sa ma intilnesc SPER cu vineva de pe forumq!!!
Da o sa schimb adresa de la IEPURILA...scuze dragele mele...o sa ti o redau pe prive
Iar tu tinet te tare....daca as apuca sa mi scriu memoriile ai afla ca certatu cu hadbandu e sport natzional

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmaw spune:

Alizee...ce frumosi sint pinguibasii..in dansul lor gratzios!!!
Vivi ...ce bine ca ai fetitza mare...acum e domnisoara.....alte griji...traiasca nesomnul!!!
Nici mama mea draga de ea nu dormea pina nu ajungeam acasa!!!
eu dorm.......:(:(

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Deci Carma, nu mi-ai raspuns ...tu in viata de zi cu zi, cum te simti ?

Mai scriu una repede si plec ... ieri am fost la ski, a fost superb, am plecat de acolo la ora 21:30 ... desi ma chinui sa scap de biletele astea cumparate in Niembrie trecut, ieri nimeni nu m-a controlat la bilet ... ca si cum ieri am skiat pe gratis. Drept urmare, azi ma duc iar ...

Desi vineri a nins, acum sunt 15 grade si soare ...probabil ca e ultima excursie la ski.

P.S. Tot sunt suparata pe barbata-meu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alizee spune:

Carmaw, de aceea am si atasat poza : sunt frumusei.

Buflea, lasa ca nu se ajunge la divort dintr-o cearta, decat daca sunt multe alte nemultumiri.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinuk spune:

Citat:
citat din mesajul lui buflea
sa-mi spuneti voi cum faceti cand va vine sa explodati si sunt copiii de fatza ... ca mie nu-mi iese sa torn in punga si sa-i dau punga mai incolo. Si se pare ca nici lui nu ii iese...




nici mie nu-mi iese
dar deloc, deloc!
dar am si un motiv bineintemeiat...
nu mai am acelasi aplomb
si UIT!

noroc ca perfomam destul de rar in acest sens

edit:
de mare angajament micutza




Alinuk
si ostrogotzii din dotare: Andu mik (4 ani) si Teo voinik (6 ani)

Secret Bunny!!
...................................................
Nimic nu-i intamplator!
............................................................................

Mergi la inceput