Toate forumurile Timp liber pentru minte, suflet, trup si ochi  Un ochi rade, unul e vanat & sushi din Madagascar

Vant de primavara pe ghetar

Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Autor Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator
Pag. din 41
a_alinta
a_alinta

USA,
1996 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite a_alinta un Mesaj Privat
o saptamana minunata va doresc si eu!

carmaw, la multi ani si doar sanatate iti doresc ! te rog eu nu te mai "juca" cu deciziile medicale, si lasa jambonul ala draga!

mickyy, eu i-as tine ziua. de multe ori merge foarte bine exact reversul medaliei , in loc de critici dovada ca ai incredere in ea !
o sa iti para rau o viata daca nu vei face asa!

buflea, dar unde vrei sa ajungi cu copiii ?

alina
Mergi la inceput

Rufus

Donator  Sange
 Romania
9327 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite Rufus un Mesaj Privat
Da. Lasa jambonul, da-l la pinguini...

"EXPERIENTA este numele pe care-l dam greselilor noastre" Oscar Wilde
Mergi la inceput

carmaw

Greece,
1638 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luicarmaw Adauga semn de carte la raspuns Trimite carmaw un Mesaj Privat
Dom le nu mai stiu eu ...???
Pinguinasii papa jambon???
Ete...ati vrea voi.....la pinguinasi mai bine o salata rece de orez cu peste scoici ,calamari masline, ceapa,rondele lamiie, ardei rosu,un pic de maio,capere si niste ...marar verde
Na de poftiti ca sa nu va suparati pe mine cind vorbesc aiurea!
Mergi la inceput

membru veteran roxanaz

Romania, constantaCONSTANTA
18695 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite roxanaz un Mesaj Privat
ziua buna doamnelor, Ruf.

Citat:
citat din mesajul lui buflea
Roxana, sau care mai stiti ...e adevarat asta ? Nu mai pot face raze dupa 1 an de zile ?

Buflea, imi pare rau ca dau un mesaj asa tarziu, am fost plecata. ce ar insemna sa mai ceri o opinie la voi? sa scrii unui spital din jurul tau, ca localizare? as putea sa te ajut la tradus, daca vrei, bineinteles.
sunt sigura ca ce spune oncologul este corect. nu poti apropia foarte mult sedintele de iradiere intre ele, riscurile cresc. imi pare bine ca esti ok acum.

Carmaw, la multi ani cu intarziere. multa sanatate iti doresc!

Alizeule, cine-i frate in avatarul tau? nevasta lu' Ben Affleck? (ca nu stiu niciodata cum o cheama... )

Ruf, cum mai esti cu guturaiul? felicitari Ioanei, sunt sigura ca a fost ok la examen

Mada uite aici ipad-ul 4

Micky, desi si de mine e gura mare la criticat, tot i-as face copchilei ziua acolo. ca merita
Mergi la inceput

Rufus

Donator  Sange
 Romania
9327 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite Rufus un Mesaj Privat
Hmmm...suna bine si asa.
Iar la desert... jambon, da?

Mergi la inceput

Alizee

Romania, bucuresti
3514 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite Alizee un Mesaj Privat
Citat:
citat din mesajul lui roxanaz
Alizeule, cine-i frate in avatarul tau? nevasta lu' Ben Affleck? (ca nu stiu niciodata cum o cheama... )

Da, ea e. Jennifer Garner o cheama.
Chiar ma reprezinta poza asta a ei, cu una dintre fetite.

Alizee

A fi fericit nu inseamna ca totul este perfect.
Inseamna ca te-ai hotarat sa privesti dincolo de imperfectiuni.
Mergi la inceput

eumada

Romania
5597 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luieumada Adauga semn de carte la raspuns Trimite eumada un Mesaj Privat
Bag sama ca nu poate fi folosit cu stick..de nici un fel..pare a nu fi compatibil cu nici un dispozitiv de ala.

Madalina

Copiii gasesc de toate Ón nimic. Adultii, nimic Ón toate."
Mergi la inceput

carmaw

Greece,
1638 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luicarmaw Adauga semn de carte la raspuns Trimite carmaw un Mesaj Privat
Roxana a alinita multumesc mult!!!

Da RUFUS merge un jambon in spuma..facut cu sifonu asa ca aperitiv...ca desert...hmmm nu merge:-)
Daca vreti sa slabiti veniti in creta asa in iulie sa faca omu turul cu bicicleta cu voi...garantat minus 10 kile cel putin...sau mai mult.
Mergi la inceput
michelle-usa
michelle-usa

USA
3224 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luimichelle-usa Adauga semn de carte la raspuns Trimite michelle-usa un Mesaj Privat
Citat:
citat din mesajul lui Rufus

Ce zicem?
Pai zicem ca e semn de bine, daca iti permiti, medical vorbind, asa meniuri, ca-mi lasa gura apa cand te citesc. Cel putin pe ghetar, esti persoana care vorbeste cel mai duios (dupa mine, normal...) cand vine vorba de papa. Nu o simpla insiruire de meniuri...ci pasiune. E clar, esti de-a mea.

Voiam sa-i zic michellei sa se pregateasca de distractie. Stii ce face un pui de bigle intr-o curte? DEZASTRU!

de fapt catzelusa e puggle= pug + beagle...e fff frumoasa.
ieri dimineatza cand s-au intilnit am crezut ca se sfisie...latrau unul la celalat, noi abia ii tzineam ca ne ea frica sa nu se muste...abia au scapat intregi.

dupa amiaza am plecat cu totii in parc, si cu copii...si cu catzei...

al meu e salbatic, daca nu l-am dus in colectivitate ca nu a avut vaccinurile...nu stie ce sa faca sa se sperie, sau sa atace, cat e de mic...

eheee...in parc cum am ajuns a venit la el o catzelusa labradudle, apoi a mai venit o alta un pug, plus a vecinilor...cand s-a vazut saracul inconjurat de "fete" nu a mai avut nici grai sa latre...se facuse mic de tot....
le-a luat vreo ora sa se imprieteneasca...
saracul Pepper cand am ajuns acasa, traumatizat de atitea fete pe langa el, plus drumul lung a picat lat de oboseala, a dormit sforaind...si dand din picioare si in somn...

michelle
"Fear less, hope more; Whine less, breathe more; Talk less, say more; Hate less, love more; And all good things are yours"
Mergi la inceput

buflea

USA,
4232 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite buflea un Mesaj Privat
Citat:
citat din mesajul lui Laura25

Citat:
citat din mesajul lui buflea

Eu asa le spun tuturor celor care spun ca nu fac lectii cu copiii, ca nu trebuie, ca nu ii invata ...si ca copiii sunt premianti. Le spun ...perfect daca voi nu ii impingeti de la spate, avem noi mai putini de depasit

I know, i'm a bitch !!

Si care e scopul final? Care e tinta ?

Pai tinta este sa nu ma mai simt eu prost ca fac acasa suplimentar cu ei ...pentru ca ma simt pusa in inferioritate cum ca ai mei, au rezultate bune si fac si acasa cu ei, deci nu sunt atat de destepti. Iar eu le spun ca si ai mei sunt destepti, dar pentru ca lucrez cu ei acasa, o sa-i depaseasca pe desteptii lor si imi pare bine ca avem mai putin de depasit.

O prostie fireste !!!
Mergi la inceput
Pag. din 41 Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator  
Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Subiect inchis
Mergi la:
Forum DC © desprecopii.com - marca inregistrata La inceputul paginii
(c)

DESPRECOPII.COM - NAVIGARE
Preconceptie
Planificarea unui copil
Perioada conceptiei
Infertilitate
Ovulatie
Metode de tratare a infertilitatii
Conceperea unui copil sanatos
Alegerea sexului copilului
Adoptie
Sarcina
Sarcina la inceput
Calculul datei nasterii
Odiseea Sarcinii
Teste in sarcina
Nume de copii
Momente cheie in sarcina
Factori de risc in sarcina
Alimentatia in timpul sarcinii
Frumusete, sport si sex in sarcina
Pierderea sarcinii
Album: Miss Odiseea Sarcinii
Staruri+in+Odisee
Nastere
Pregatirea pentru nastere
Nasterea: modalitati si calmare a durerii
Pregatirea pentru nastere
Starea depresiva postpartum
Recuperarea mamei dupa nastere
Nasterea povestita de mamicile DC
Bebelusul 0-12 luni
Bine ai venit acasa!
Alaptarea bebelusului
Igiena & ingrijirea nou-nascutului
Sanatatea bebelusului
Dezvoltarea in primele 12 luni
Diversificarea si hranirea bebelusului
Bebelusii gemeni
Nou-nascutul: semne de ingrijorare
Copilul 1 - 3 ani
Bolile copilului intre 1-3 ani
Educatia unui copil inca bebelus
1-3 ani, varsta crizelor de independenta
Trecerea de la scutec la olita
Grafice de crestere
Dezvoltarea intelectuala intre 1-3 ani
Alimentatia intre 1-3 ani
Copilul 3 - 6 ani
Inteligenta emotionala a copilului
Educatia copilului intre 3-6 ani
Repere de dezvoltare fizica intre 3-6 ani
Sanatatea copilului intre 3-6 ani
Sportul intre 3-6 ani
Alegerea unui animalut de casa
Alimentatia copilului intre 3-6 ani
Copilul 6 - 10 ani
Repere de dezvoltare intre 6-10 ani
Sanatatea copilului intre 6-10 ani
Copilul de 7 ani
Copilul de 8 ani
Adolescentul
Pubertatea - pe intelesul parintilor
Scoala si notele
Sanatatea adolescentului
Dezvoltarea adolescentului
Siguranta copiilor pe internet
Utilitare: Calculatorul Ovulatiei | Calculul nasterii | Nume de copii | Dosarul bolilor | Doctorii raspund | Top 50 articole | Cele mai noi articole | Actiuni umanitare | Portalul taticilor | Viata de familie | Hai sa ne jucam | Concursuri | Carte de Bucate | Portalul Comunitatii Desprecopii | Galeriile Comunitatii | Toate Forumurile DC | Subiecte active | Mica Publicitate | Copilul tau pe coperta Revistei Desprecopii.com