Vant de primavara pe ghetar

Raspunsuri - Pagina 29

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Citat:
citat din mesajul lui Rufus

Citat:
citat din mesajul lui eumada

Asta-i om normal?Ce sa fac eu cu atatea cratiti?



O aluzie "fina" poate te apuci si tu de gatit?



"EXPERIENTA este numele pe care-l dam greselilor noastre" Oscar Wilde



Da` eu gatesc...ciorba...pun totul gramada la oala sub presiune,friptura,pun la cuptor,ce asta nu e gatit?De ce ii trebuie cratiti,tigai si gratare?Mai fac si legume la dry cooker...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Neata si la mine ... Ca mai sunt 15 min pqnq in ora 12:00 ...
Asta inseamna ca a venit Ioana de la engleza ...cum a fost ? Intamplator, daca ai subiectele, poti sa le pui si aici ?

Va scriu de pe noul IPad ... Nu ma laud, doar va spun ... L-a adus barbatul de la serviciu, deci nu este al nostru dar ne batem pe el. Dragilor, ce bijuterie, ce bijuterie ... Merge brici, are 64 Mb de memorie, este IPad generatia 4 si in plus fata de anterioarele are aceatsa conversatie pe gura. Apesi pe un buton si il intrebi " Where am I" si el localizeaza IPadul prin satelit si iti spune exact locatia. Sau il intrebi " Find me a restaurant" si iti da o lista cu restaurantele din zona ...
Aseara cand l-a adus barbata-meu acasa ne-am pus toti cu intrebari pe el ...si desigur ca am exagerat ...interesant este ca are raspunsuri intotdeauna. De ex:

I: Who am I .
R: I cannot answer like that, tell me somthing about you

I: Why are you so stupid
R: Am I ? Well, you still need me ....hahahahaha

Do you love me ?
This is a private question ...

Do I love you ?
You better do ...

Va dati seama ce distractie ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

cat costa o treaba de asta?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Ioana a venit, e multumita. Peste o luna are rezultatul, absolut totul se jurizeaza la Londra. In primul rand conteaza sa ia examenul, insa important este si ce nivel atinge (A, B sau C).
Buflea, subiectele nu se publica, nu le are pe vreo foaie; insa pot sa-ti pun (adica Ioana) modele de subiecte.
Uite:
http://www.flo-joe.co.uk/cae/students/tests/pt1index.htm
In plus: Writing, cu doua esee, listening (asculti inregistrari de vorbitori nativi si completezi mai multe cerinte pe fise), si speaking (cu 4 parti).


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Bafta Ioanei sa fie de A...daca A e maxim..
Am citit in link-ul tau,dar desi reprezinta un punct de plecare ....
Eu am facut tratament hormonal injectabil in timpul sarcinii,altfel nu o aveam pe Eva.Multi hormoni..o fiola de 200 in fiecare zi...timp de 24 de saptamani....de graime nu e voba,incap in haine,...oare ce analize hormonale sa-mi fac?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle-usa spune:

hello, hello,

inainte de toate, treb sa nu uit sa ii spun lui buflea, si cu asta am terminat cu scoala...ca da, la sport, recunosc fiu-so e de invidat. nu multi se scoala de la 5 pt competitii. bravo lui.!

rufus cand am spus ca willy sa stea pe coasta de vest...m-am referit sa stea pe coasta de vest a americii, unde toti invata mai putin, nu ca pe coasta cealalta...a fost o gluma.

cum a fost la competitizie de engleza?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle-usa spune:

si acum sa va povestesc cum stam cu afumatul...proiectul sotului...eu nu particip...decat la degustare.
-duminica a pus sunca la sare cu usturoi si putzina apa
-azi dimineatza s-a sculat la 7 sa inceapa treaba
s-a apucat sa taie lemnele(nu a luat chipsuri)...a luat bucatzi mai mari, de vreo 2 palme...mai ieftin
-7:10 tot cauta si nu gasea toporisca
-7:30 taiase lemnele cu un cutzit si cu ciocan
-8...nu se facea focul...cica ii trebuie fuel sau forja
-8:30 dus la magazin, vine cu un fuel organic...bla...bla
-face in sfirsit focul...
-pune :sunca, carnatzi, scrumbii
-9 incepe balamucul...un fum...de nu mai vedeai casele vecinilor...si noi avem 2000 de m...nu curticica mica.
-mutam smokerul in alta parte...zicand ca poate se duce fumul mai la vale
-a tot stat vreo 2 ore sa mai puna apa pe lemne, sa stinga cand lua foc dar fum mult tot iese...e ca la nebuni!!!!
noi ne imaginam ca o sa iasa asa...un firicel de fum...ca la vatican...dar de unde !!!
bine ca nu suna careva speriat la pompieri.

daca nu m-or mai saluta vecinii stiu de ce.

abia astept sa-mi spuna ce s-a intimplat...unde a gresit(...he,he...pe cine pacalesc eu...)...parca o sa recunoasca ca a gresit undeva...o sa fie de vina ori smokerul, ori lemnele...ori...ori...

vroiam sa mut murele si zmeura...dar nu poti sa stai in curte...de fum

el acum lucreaza la un zid din bolovani, mai intr-o parte...si nu prea vine fumul la el...dar oricum...mirosim ca niste tzigani.

nici catzelul nu-l las afara , ca se afuma si asta.

astazi gatesc ciorba de burta mexicana(cu boia si coriandru)





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Michelle lemnele trebuiau sa fie uscate,si nu trebuiau puse alea in apa.

E o tehnica si afumatul asta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Ha, ha, Michelle .. eu sunt in masina, mergem intr-o vizita si i-am citit si barbatului care si-a mai confirmat o data teoria ca nu trebuie sa te bagi in ce nu te pricepi ...bine, asta e scuza lui ca sa nu faca nimic.

Gluma aia eu o interpretasem altfel ... Ca ii spui sa stea pe vest ca sa nu aiba competitie de la ffiu-meu ... pe care l-am pus sa citeasca in masina ca avem de mers 1.5 ore ... ce credeti ca face ? Doarme

La voi acolo se practica surf ... Eu daca as fi pe vest l-as da la surfing. Pana una alta, la noi ninge ... 16 martie si ninge.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle-usa spune:

al meu e priceput de fel.
a mai afumat, a pregatit un porc intreg cand a fost in romania...dar e altfel, cand lasi suncile la vint, ger...afumi in afumatoare din aia (ca o camera din lemn)...
alte conditii....
buflea, ai inteles bine cu fiu-tau...la asta m-am referit......
ca sa stiti, eu cind scriu , scriu repede...fac multe altele in acest timp...asa poate mai scriu si aiurea...si nu ma exprim bine.scuze!

buflea, eu sunt departe de surfing, pana in san francisco fac 3 ore...si pana la munte vreo 2 ore.
aici avem doar un lac si un riu...dar nici noi nu prea suntem pt sporturi extreme.


Mergi la inceput