Vant de primavara pe ghetar

Raspunsuri - Pagina 25

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns michelle-usa spune:

carmaw la multi ani si din partea mea, sa-ti dea Dumnezeu multa sanatate.
stiu ca a mai fost ziua cuiva ieri, alaltaieri si am uitat sa o mentzionez. dar nu mai stiu a cui...scuze.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle-usa spune:

si eu am vesti bune, sotul a fost ieri la medic si i-a confirmat inca o data ca inima care o are e buna de functionat inca cel putin 50 de ani. problema cu durerea a fost de la esofag(ceva reflux... de la nu stiu ce mancare),ca cica dupa 50 de ani...incep sa se arate semne....si sa aiba grija sa nu mai manince asa picant si sa nu stea jos dupa ce maninca.

ieri, l-a mai sunat una de la o agentie ca i-a gasit job cu $4 /ora mai mult...dar treb sa conduca 1 ora in plus ...ne-am facut calculele si am hotarit ca nu se merita stresul condusului.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle-usa spune:

rufus, pt mucisori...inhalatii cu eucaliptus...si/sau apa cu sare pe nas.pt raceala o frectie buna. si noua ne plac filmele romantice cu happy ending...spre disperarea lui william care vrea sa vada actiune, karate...sf. dar cum avem doar un singur tv, facem cu rindul.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Mai, chiar asa: La multi ani Carma! (asa ziceai, ca vineri o sa fie ceva...). Care-i cifra? Hai ca suntem doar noi, auzi ce zice buflea... Eu iti doresc sanatate, nu stiu cati ani peste astia, dar sa fie in cea mai buna forma. Cati or fi!
buflea, tare bine ca nu-i chiar asa negru. De ieri ma tot gandesc...pe mine ma obsedeaza rau boala asta, iti cere mult caracter sa te bati cu ea, si nu stii nici atunci daca invingi. Plus ca eu nu am vointa neam in cazuri d-astea.
Eu nu stiu cand te-au convocat la jury, mi se pare foarte interesant, poate spui doua vorbe, please...
Mada, e buna caluteala la gripa...frate, dar imi si imaginez cum se uita Tora la mine, cu mucii pan' la brau, infofolit, duhnind a ceapa (e buna la tuse) si gafaind din toti rarunchii...ce chef sa aiba? In plus, nici eu nu stiu daca gasesc obiectul muncii prin toate toalele cu care m-am baricadat. Deocamdata dau cu ceai. Vorba lui michelle, am trecut de 50 de ani, se arata semne...
Maine Ioana isi da examenul de limba engleza...sa-i tineti pumnii va rog

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle-usa spune:

rufus,habar nu ai cum fuge lumea de jury duty...timp si bani pierduti si nu stii peste ce caz dai.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Deci mie nu-mi vine sa cred....inhalatie cu apa cu musetel,baie fierbinte,cat suporti,in cada cu apa si pui sare grunjoasa in toata apa,apoi in pat,la caldura.Si restu`...si vezi ce bine te simti...esti tanar,ce umbli cu batranetea...ai nevasta tanara si frumoasa...fete frumoase..unde esti batran bre?

Aer curat sa dispara virusii nu infofoleala,asculta aici la baba de io,ca le stiu pe toate...Evei asa ii fac si e sanatoasa tun.

Rufus nu citi urmatorul mesaj.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Mai ,nu radeti da` eu am o pasarica.ma framanta si nu stiu cui sa spun...mi-au crescut iar sanii.nu mai incap in sutienele pe care le am,desi nu m-am ingrasat.La haine sunt constanta,dar la sani...cand eram mandra ca am trecut la 85D acu` iar ..nu mai incap in cupe.De ce?Hormonal,de la tratament?Stiu ca am dereglari hrmonale,da`...e frustrant,pe bune.Sunt mari,ma doare spatele si m o senzatie de disconfort.Ma dispera.Care esti doctor pe aici si poti sa zici o parere?
Iar mna dor incheietuile,dar analizele-s bune.

Buflea....sunt alaturi de tine si eu gandesc ca tine despre parinti.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle-usa spune:

buflea, ce crezi ca te-am uitat cu cele 3 pagini scrise de fi-tu?!
nee...mai scrie-mi tu de astea...sa-mi strici ziua! deci vrei sa-l faci si pe fi-tu doftor?!
de ar stii william ce i-am pregatit in weekendul asta...si cui sa-i multumeasca...

a avut si al meu de scris 1 paragraf (ca daca le dadea o pagina tuseau...) pe toata saptamana...si ma intreba cum se face "J" mare de mana ...
pai de 4 ani de cand scrie cursive...a uitat frate?! abia, m-am abtziunt...il lasasem moale cu scrisul de mana de vreo citeva luni, dar vad ca nu am facut bine.

la matematica e la fractii...ce credeti ca fac, cand e el la scoala? invat fractii!

cat despre cele 6 fete a le lui fi-tu...sa le pastreze sanatos... desi, sa stii cand e vorba doar de una...parca mai mult iti da de gindit. pt william sunt doar partenere de sport...daca stiu sa joace fotbal basket si sah sunt bune....mai sta de vorba cu ele...daca nu, nu...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle-usa spune:

kari, bine le-ai facut! daca e sa astepti sa le vina cheful imbatrinesti ...si cheful nu-i mai prinde.
nici eu nu suport harababura in camera.
apropo. de cuvintul asta...i l-am spus o data ...si se uita in jur si zicea ca unde e? credea ca "harababura" e un lucru.
ma amuza cand stilceste sau nu stie cuvinte in rom. si incearca sa le afle sensul.
ieri stateam pe balcon si zicea ca "vine huruganul"... adica "uraganul"...da,de unde!? era un apus de soare plin de culori...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alizee spune:

Salutare, tuturor !
Am avut probleme cu netul, asa ca, de abia acum am putut intra pe DC.
Din ce am citit, pe sarite, am aflat ca este ziua lui Carmaw ( La Multi Ani ! ), ca Rufus e racit, sotul lui Michelle este sanatos, iar lui Mada i-au crescut sanii, ca la pubertate .





Mergi la inceput