Toate forumurile Timp liber pentru minte, suflet, trup si ochi  Un ochi rade, unul e vanat & sushi din Madagascar

Vant de primavara pe ghetar

Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Autor Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator
Pag. din 41
ralualexandrei
ralualexandrei

3661 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui ralualexandrei  Trimite mesaj yahoo luiralualexandrei Adauga semn de carte la raspuns Trimite ralualexandrei un Mesaj Privat
Voi ziceti titluri ca eu iau notite .

Andra ,mamica de 3+1 album no1 albumul no2

Vreau sa nu mai fiu diferit!!!!

Mergi la inceput

Rufus

9327 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite Rufus un Mesaj Privat
Citat:
citat din mesajul lui buflea

Acum despre OB-uri ... bai, dar se pot purta OB-urile daca nu e canalul desfundat pe acolo ? ...stiu, stiu mi-e rusine 5 min.

Vai de mine ce discutii!
(Da' poate raspunde cineva, ca-s curios si eu nu pot intreba asa ceva...)

"EXPERIENTA este numele pe care-l dam greselilor noastre" Oscar Wilde
Mergi la inceput

eumada

5597 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luieumada Adauga semn de carte la raspuns Trimite eumada un Mesaj Privat
Cica alea mini sunt special pentru tinere fete....fara canal desfundat.
Nu afecteaza.
Eu am incercat acu` vreo 6 ani sa port unu`...normal si nu va zic cum il simteam..cred ca nu stiam sa-l pun..ptiu,ce discutii...
Madalina

Copiii gasesc de toate Ón nimic. Adultii, nimic Ón toate."

Editat de - eumada on 12/03/2013 16:25:28
Mergi la inceput

buflea

4232 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite buflea un Mesaj Privat
Citat:
citat din mesajul lui Lali

Da, mi-a placut, era exact de ce aveam nevoie. (edit: da' nu cred sa iegziste barbati din aia pe lume) Am notat si Babyville, e in acelasi stil ?
Acum m-am apucat de Secretele lui Madoff.

Da, e acelasi gen ... si e tradusa in romaneste, am vazut-o pe net la Polirom parca.

Auzi, crezi ca as putea sa te rog sa imi copiezi si mie intrebarile din suvey ? Mie mi s-au parut foarte interesante si am cautat pe net si nu le-am gasit pe nicaieri . Poat le punem pe forum ...

Editat de - buflea on 12/03/2013 16:27:36
Mergi la inceput

buflea

4232 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite buflea un Mesaj Privat
Citat:
citat din mesajul lui eumada

Cica alea mini sunt special pentru tinere fete....fara canal desfundat.
Nu afecteaza.

Really ? S-au inventat si din astea ? Si cum naiba sunt de nu afecteaza ?

P.S. Poate imi iau si eu ca sa-l impresionez pe barbata-meu - hahaha
Mergi la inceput

membru veteran roxanaz

18695 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite roxanaz un Mesaj Privat
ia sa imi descarc si eu Sotia 22.

bufleo, te-am notat ca nu ai cerut sa citesti "Silver linings" nttzzz!
da, se pot purta OB-urile si eu una chiar le recomand. na, e parerea mea, nu ma despart de ea . Ruf nu mai citi!

pot sa va zic ca va bat de la distanta cu scorpionu meu si veninul lui???? ha. never cearta. doar intepat si draci la maxim si interiorizare (la el). cand o sa mor de nervi o sa mor
cand trebuie sa vina ai tai?
Mergi la inceput

viviana

3953 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite viviana un Mesaj Privat
Eu am luat ieri lectii, asa ca va impartasesc si voua, sa nu ramaneti neimpartasiti:

"Himenul este o folie subtire de piele care inconjoara intrarea in vagin are o deschidere naturala care permite lichidului sa treaca prin ea.
Himenul este de obicei suficient de moale si elastic. "
Eu as zice si pufos.
Pentru primele dati un tampon mini e OK.

Daca fac analiza pe text, intre vagin si are nu exista niciun semn de punctuatie ceea ce poate da nastere la speculatii.

Tamponul nu este posibil sa se piarda in interiorul corpului.
Daca ata de siguranta nu se mai gaseste exista o pozitie favorabila extragerii cu 2 degete a obiectului impricinat. Pozitia este aplecat inainte.
---------------

Acuma nu va ganditi si voi la un cling film.
Astea au facut parte din instructajul de ieri.
Oricat m-a amuzat formularea, mi-a paurt bine ca adolescentelor noastre li se vorbeste fara restrictii de asa ceva.
--------------

Ieri cand a venit de la scoala, fierbea. Nici nu a intrat bine pe usa ca s-a dus in camera de unde m-a strigat. Dintr-o rasuflare mi-a povestit toate astea, mi-a aratat, m-a tinut de maini, mi-a amintit sa nu-i spun lui ta-su.
Cand am ajuns in camera ailalta, ta-su m-a luat si el: ce ati povestit voi si eu nu am voie sa stiu?
-------------

Bun... Va zisei de himen. Acum va spun de cifru. Nu i l-am spus. Din simplul motiv ca nu era pus. Era putin intepenita incuietoarea. Si el e inginer si trebuia singur sa-si dea seama.
Mergi la inceput

Rufus

9327 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite Rufus un Mesaj Privat
Ah viviana, nu pot sa jur ca la un pahar de roze n-o sa-i spun domnului chestia asta...
Auzi, dar si domnisoara...de ce sa nu stie ta-su care-i treaba? Poate ca-i curios!
Uite ca eu sunt. M-am lovit de probleme pe la mare, pe la piscine...cu fetele mele. Tora cica nu-i ok, dar nu strica si alte opinii...nu?

"EXPERIENTA este numele pe care-l dam greselilor noastre" Oscar Wilde
Mergi la inceput

viviana

3953 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite viviana un Mesaj Privat
Se rusineaza. Ii e frica sa nu o intrebe vreodata ceva in gura mare.
Diseara ii dau eu lui sa citeasca mica brosura.

Ieri le-a mai spus ca tamponul intern e safe si ca este mai bun decat cel extern pentru ca plasticul celui exteren intra in contact cu elementele din jur. Le-a vorbit si de sindromul toxic. Este un sindrom foarte rar, datorat unor bacterii ce se dezvolta excesiv in timpul menstruatiei si nu tamponului in sine.

Mergi la inceput

eumada

5597 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luieumada Adauga semn de carte la raspuns Trimite eumada un Mesaj Privat
Rufus,in principiu nevasta-ta are dreptate,la partea probabil de igiena..Numai sanatoase nu-s, plus ca aplicarea unui nou ob e cam ciudata.Dar de o piscina si o mare,hai ca merg.Nu strica nimicv pe unde se baga.Personal as avea impresia ca-s cu...si prefer sa-mi programez concediile dupa cum vine.

Madalina

Copiii gasesc de toate Ón nimic. Adultii, nimic Ón toate."

Editat de - eumada on 12/03/2013 17:31:10
Mergi la inceput
Pag. din 41 Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator  
Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Subiect inchis
Mergi la:
Forum DC © desprecopii.com - marca inregistrata La inceputul paginii
(c)

DESPRECOPII.COM - NAVIGARE
Preconceptie
Planificarea unui copil
Perioada conceptiei
Infertilitate
Ovulatie
Metode de tratare a infertilitatii
Conceperea unui copil sanatos
Alegerea sexului copilului
Adoptie
Sarcina
Sarcina la inceput
Calculul datei nasterii
Odiseea Sarcinii
Teste in sarcina
Nume de copii
Momente cheie in sarcina
Factori de risc in sarcina
Alimentatia in timpul sarcinii
Frumusete, sport si sex in sarcina
Pierderea sarcinii
Album: Miss Odiseea Sarcinii
Staruri+in+Odisee
Nastere
Pregatirea pentru nastere
Nasterea: modalitati si calmare a durerii
Pregatirea pentru nastere
Starea depresiva postpartum
Recuperarea mamei dupa nastere
Nasterea povestita de mamicile DC
Bebelusul 0-12 luni
Bine ai venit acasa!
Alaptarea bebelusului
Igiena & ingrijirea nou-nascutului
Sanatatea bebelusului
Dezvoltarea in primele 12 luni
Diversificarea si hranirea bebelusului
Bebelusii gemeni
Nou-nascutul: semne de ingrijorare
Copilul 1 - 3 ani
Bolile copilului intre 1-3 ani
Educatia unui copil inca bebelus
1-3 ani, varsta crizelor de independenta
Trecerea de la scutec la olita
Grafice de crestere
Dezvoltarea intelectuala intre 1-3 ani
Alimentatia intre 1-3 ani
Copilul 3 - 6 ani
Inteligenta emotionala a copilului
Educatia copilului intre 3-6 ani
Repere de dezvoltare fizica intre 3-6 ani
Sanatatea copilului intre 3-6 ani
Sportul intre 3-6 ani
Alegerea unui animalut de casa
Alimentatia copilului intre 3-6 ani
Copilul 6 - 10 ani
Repere de dezvoltare intre 6-10 ani
Sanatatea copilului intre 6-10 ani
Copilul de 7 ani
Copilul de 8 ani
Adolescentul
Pubertatea - pe intelesul parintilor
Scoala si notele
Sanatatea adolescentului
Dezvoltarea adolescentului
Siguranta copiilor pe internet
Utilitare: Calculatorul Ovulatiei | Calculul nasterii | Nume de copii | Dosarul bolilor | Doctorii raspund | Top 50 articole | Cele mai noi articole | Actiuni umanitare | Portalul taticilor | Viata de familie | Hai sa ne jucam | Concursuri | Carte de Bucate | Portalul Comunitatii Desprecopii | Galeriile Comunitatii | Toate Forumurile DC | Subiecte active | Mica Publicitate | Copilul tau pe coperta Revistei Desprecopii.com