Vant de primavara pe ghetar

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

Citat:
citat din mesajul lui buflea
In acuzarea lui am sa spun ca niciodata nu considera ca greseste sau nu recunoaste asta si in general, pot sa ma dau eu cu fundul de pamant, tot ce vrea el face ...

Si pentru ca el nu greseste niciodata nu isi cere niciodata iertare.
E rac?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle-usa spune:

Citat:
citat din mesajul lui buflea

Citat:
citat din mesajul lui michelle-usa

neata,
v-am citit pe fuga in weekendul asta...si bineninteles ca v-am incurcat mesajele.
viviana povestea de fica-sa (adolescenta) ca a facut nu stiu ctie pagini in word fara ajutor si eu am crezut ca a fost fetitza lui buflea (care e in clasa 1)...nu va spun ca si azi noapte m-am gindit la asta .
nu-mi iesea din minte cum e posibil sa faca in clasa 1,cum de le da asa teme...deja, mi-o imaginam pe fica-sa doftoritza si pe al meu la lopata. bine ca nu a fost adevarat! ii facusem plan de studiu pt william pt vacantza de primavara.


... Michelle, fii atenta ca acum scriu de fiu-meu ... are tema suplimentara, pe langa alea zilnice, un proiect dentru urmatoarele 3 sapt. Trebuie sa citeasca despre o personalitate - fiu-meu si l-a ales pe Ford, ala cu masinile - si sa faca un eseu despre el, ca un fel de biografie ... La sfarsitul lunii trebuie prezinte cu biografia la scoala, imbracat ca Ford si sa o prezinte in fata clasei


buflea, cu asta nu m-ai atacat...si fiu-meu a avut proiectul asta in clasa a 2-a a fost Jefferson. e presedintele lui favorit. s-a documentat singur si a scris biografia pe citeva pagini in cursive, a avut camasa alba si cu un volanas din ala la git....pun si filmuletul:

https://picasaweb.google.com/100847498924028853572/Presentation?authkey=Gv1sRgCJzJ0fyorur-Ig#5721998195370362914

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Citat:
citat din mesajul lui viviana

Citat:
citat din mesajul lui buflea
In acuzarea lui am sa spun ca niciodata nu considera ca greseste sau nu recunoaste asta si in general, pot sa ma dau eu cu fundul de pamant, tot ce vrea el face ...

Si pentru ca el nu greseste niciodata nu isi cere niciodata iertare.
E rac?


Aham, de unde stii ?
Sa stii ca mie mi-e si frica sa iti cer o poza cu Celcesfrrr, ca mi-e teama sa nu descoperim cine stie ce legatura de sange. Pai al meu tot cu M incepe, e rac, a facut polo in copilarie, a copilarit pe 1 Mai, a facut Neculce si m-a pescuit pe mine din cartier, de la Vianu ...sforaie ... ce sa mai spun ? Ah, a fost actor cand era mic, a jucat cica in niste seriale care se difuzau la TV, a fost ales sa joace in Racheta Alba si nu l-a mai lasat ta-su ca trebuia sa intre la liceu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle-usa spune:

Rufus exact cum spui si tu, era william varza...mai rau speriat de taica-su decat de cazatura....ceea ce pe mine ma dispera. sa sperii un biet copil!

i-am zis ca mai tirziu cand se va intimpla ceva, de frica ca e certat nu o sa-i mai spuna.la care el mi-a replicat, las sa-l vedem ca ajunge la virsta aia intreg....si cu asta s-a terminat discutiza.ufff...

eu tot cred ca am dreptate...iar el bineinteles ca e fff sigur ca a avut, are si va avea mereu dreptate.

noroc cu mine ca nu pun la inima si ma rog ca Dumenzeu sa il schimbe pe cel care trebuie....si pe William sa-l tina safe pe picioare.

din cauza , cazaturilor nu vreau sa pun parchet pe scari, las mocheta pana mai creste.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Citat:
citat din mesajul lui viviana
Bineinteles ca era sigura ca termina intr-o ora.

Dupa 4 ore rezolvase doar 7 pagini.


Hahahaha ... exact, exact ...pe ce lume traiesc adolescentii astia frate ?

Deci ieri, duminica, cand am fost a doua oara la ski, am luat-o si pe fata amicei mele, aceea care ma ajuta. Fata e clasa a 8 a ... skiem noi de la 16:00-19:30 cand ma trezesc cu un mesaj de la maica-sa cum ca la ce ora venim acasa ca fata mai are teme ... ma duc si o intreb pe adolescenta la ce ora ar estima ca trebuie sa fie acasa ca sa-si termine temele si foarte sigura pe ea imi spune "around 21:00 or 21:30". Zic, ok, mai facem o tura, mancam de seara si in masina, in drum spre casa o intreb asa din intamplare ce tema are ...ca sa aflu ca era un proiect pe care il avea de facut cu o alta colega, despre nu stiu ce planete si de care ele nu se apucasera ...si eu am dus-o acasa in jur de ora 21:00 Cand am auzit in masina m-am panicat si ea foarte calma cica "Aaaaa, nu, nu e mare lucru, in 30 min il terminam".

Mi-e si frica sa o intreb pe amica mea la ce ora s-a culcat fi-sa si daca a terminat proiectul

Michelle si acum rad cu fica-mea doctoritza si William la lopata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle-usa spune:

drept sa spun, ii mai dau exemple din astea lui William.
cand vedem mexicanii in zona, ii detaliez, ca saracii ori nu au putut sa invetze, ca nu au avut scoli, ori nu au vrut...si uite cum stau acum in pripa de soare la 110'...iar tati care a invatzat sta pe computer, la aer conditzionat.

sau cand vedem o masina, o rabla...ii spun ca posesorul nu a invatat carte...iar el daca invata o sa-si ia...orice, masina favorita...si ca sa aleaga ce vrea, rabla sau una frumoasa.
si asa cand il apuca vaicaritul ca nu vrea sa invetze ii mai amintesc de mexicani....sau de masini...

daca voi aveti alte metode de impulsionat...vreau sa le aflu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmaw spune:

Ha, ha si al meu e rac si normal eu fac totul prost ,nu recunoaste nimic :(
Eu zbier,eu sunt agitata,nevrozata etc....el e ZEUL calm,ordonat...cel mai tare din parcare
Mai bagam pe cineva in clubul asta???
PS Acum s i a luat singur din frigider sa manince...parca vrea sa nege ..tot ce scriu el

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

Asa, colegele mele de suferinta

Acuma e in mare fierbere, a intors casa cu fundu-n sus cautandu-si legitimatiile si cardurile de la diverse chestii.
Io i-am aruncat din varful buzelor ca nu ma bag in lucurile lui si m-am asezat in varful patului sa va scriu. SACRILEGIU!

I-am sugerat sa caute in geanta cu cifru. Ups! Nu merge cifrul. Nu se deschide geanta! Ma prapadesc de ras.
Ha. Nu e vina lui ca a uitat cifrul. E vina mea ca eu l-am schimbat. Am schimbat cifrul ca sa-l enervez.

PS: eu stiu cifrul. Il foloseste peste tot. E ziua de nastere a fetei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

Astazi la liceu a venit o studenta la medicina si le-a povestit de OB-uri. Le-a aratat cum se pun ca sa nu jeneze, le-a spus ca sunt safe si le-a dat si o cutiuta verde portOb-uri cu vreo 4 bucati mini.

Acu vrea neaparat sa le poarte.

? ii bine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamitzica spune:

Stimata doamna Buflea,
Subsemnata Mamitzica, de 25 de ani(si un pic mai mult),de meserie bagator de seama pe forumul despre copii,depun cerere oficiala pentru vacanta de pe site circa o saptamina.

Deoarece cred ca ai in posesie maturoiul oficial al ghetarului,ma adresez direct inaltei si augustei tale persoane,cu speranta ca cererea sa fie aprobata.

Motivul este medical adica incalzire de oase si acumulare de vitamina D direct de la sursa.Si deoarece eu cind plec de acasa las stirile,e maielele si chiar si parte de creier acasa,nu voi avea posibilitatea de a ma inghesui pe ghetar linga voi.

Cu speranta ca nu ma aruncati de pe ghetar pina vin inapoi si nici nu va transformati in alte animale transmit rindunicilor si pinguinilor din lume salutari si numai bine.

Mergi la inceput