Atentie la ce postati pe FB!

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alinaxeni spune:

De cand am descoperit FB am asociat fenomenul cu radiosantul.Acel stil de la tara de a iesi la poarta si a sta la taclale cu vecinele vrute si nevrute.Daca din greseala scapi ceva din casa apai sa fii sigura ca stie tot satul in secunda doi.Nu vi se pare ca seamana izbitor cu ce se intampla pe FB?Eu joc un joculet si in secunda doi stie juma' de mapamond ce am facut chiar daca eu nu dau share.Are si o parte buna totusi.Gasesti oameni despre care nu mai stiai de mult nimic si cu care nu mai poti relationa din x motive.Eu mi-am regasit acolo fratele si sora cu care n-am mai vorbit de vreo 20 de ani,de cand au divortat ai mei,si cu pasi marunti incerc sa leg iarasi o relatie prin intermediul FB.Totul e sa nu faci publice diverse "din casa" si n-ai probleme.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns abramburika spune:

si oare forumul nu e tot la fel, pe acelasi principiu "in vazul lumii"? si pe-aici am fost "citita"... ba, mi se pare ca FB-ul are mai multe optiuni de privacy.

cred ca recomandarile se se pot da pt. net in general. atentie ce postati, ce poze puneti, ce dati din casa!

Mergi la inceput