Declaratie pentru Mama

Declaratie pentru Mama | Autor: histamina

Link direct la acest mesaj

"Dudu a stabilit ca barbatii au tzatze care cresc inspre inima pentru ca au destul loc, pe cand femeile au tzatzele pe afara pentru ca nu mai incap de cate inimi au."

e un citat din mesajul gratielei si mi se pare una din cele mai frumoase definitii date iubirii materne.

Ianu a spus:mami si tati sunt bogati ca ma au pe mine.mami, te iubesc cat ochii mei!

de ziua mamei,care sunt cele mai frumoase declaratii de iubire primite de la frimiturile de viata crescute in si din voi?



Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns joklk spune:

Karla nu face declaratii, dar cand ma imbratiseaza si isi lipeste obrazul de al meu si imi spune simplu "mama mea, ama mea" ma topeste toata.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teolinda spune:

Copii mei mi-au declarat in nenumarate randuri ca ma iubesc mai mult decat ii iubesc eu pe ei....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ddana spune:

"Mami, sunt albastru de fericire ca sunt cu tine"...
Avea vreo trei anisori si mi-a facut declaratia dupa ce aflase ca imparatul X era negru de suparare...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinuk spune:

Teo: Mami te iubesc mut tare...stii
eu: Stiu mami, si eu te iubesc le fel de mult
Teo: Eu mai mult
eu: Daca tu zici... Dar spune-mi printule, ce simti tu cand simti ca ma iubesti?
Teo: aa cum sa-ti spun.. simt ca sunt fericit




Alinuk
si ostrogotzii din dotare: Andu mik (4 ani) si Teo voinik (6 ani)

Secret Bunny!!
...................................................
Nimic nu-i intamplator!
............................................................................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nadaflorilor spune:

una dintre surorile mele in clasa I-a, de ziua mamei pe felicitare a scris: Mama mea e grasa de frumoasa!...(cata frumusete !!!!)...

ps. din pacate invatatoarea nu a inteles metafora si a luat propozitia ca fiind fara sens

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marylenac spune:

Noi am avut parte de o surpriza la gradi, azi dimi. Copiii impreuna cu drele. educatoare ne-au pregatit o miniserbare in care au cantat ceva specific pt Ziua Mamei si ne-au facut cate o felicitare cu poza lor......Matei se uita la mine si era asa emotionat....dar eu...

Iar Tudor, vazandu-l pe Matei ca mestereste de zor acasa, (in secret, da?) la felicitari pentru mine, adica deseneaza si taie cu foarfeca, si lipeste acolo... imi spune si el ca imi face o "ficiceare", adica o felicitare. Iar eu, evident ca ma topesc toata....nu imi mai trebuie nimic, nimic....
Doamne, cat ii iubesc, pentru ei as fi in stare sa mut muntii din loc!!!!

Mergi la inceput