yuppi!sweet_dreams,angy_angela,criss83,flowerbee

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns valicutza spune:

buna fetelor,

nu stiu cum am reusit sa ma dereglez in asa fel incat sunt in z 37 si nici urma de cm .in rest nimic nou, astept rezultatele de la ultimele analize de trombofilie si la inceputul lui aprilie trebuie sa merg iar la U sa vedem ce tratament imi recomanda.

kmy bine ai revenit pe forum, gandeste pozitiv si o sa vezi ca o sa vina bebe cand nu te astepti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corina.ion spune:

Felicitari Maria sa-ti traiasca fetita si sa te bucuri de ea. Angy iti tin pumnii si stai linistita ca totul va fi bine maine la ecografie.Kmy nici eu nu prea mai sunt optimista mai ales ca ieri am refacut spermograma sotului si a fost diagnosticat cu oligostenospermie. Asteptam sapt asta sa vedem dr ce ne recomanda dar nu sunt prea optimista. Din cate am citi pe net nu prea exista tratament pt astfel de boala si de obicei se recomanda inseminare sau FIV.
Va pe toate. O seara buna va doresc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angy_angela spune:

neata fetele,
eu sunt treaza de la 3 jum,n-am putut sa mai dorm,probabil din cauza emotiilor..astept s mi se faca analizele d coagulare s apoi la eco.. cu Doamne Doamne inainte. Ieri mi a fost o per rau din cauza unei dureri d cap care s ad lasat cu stari d voma dar au fost medicii p aproape s m-au "pus pe picioare" :) va si sa aveti o zi frumoasa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubuali spune:

Angy stiu prin ce treci tu acum si ce emotii poti sa ai...te asteptam cu vesti de la eco si gandeste pozitiv...
Corina imi pare nespus de rau...si ca sa te mai imbarbatez uite am citit parca pe un forum povestile unor fete care i-au dat sotului vitamine si multe altele si a mers spre bine,nu dispera,uite o sa caut pe unde am citit si o sa revin cu vesti...
Valicuta pai ce s-a intamplat cu cm-ul tau,ai urmat vreun tratament ceva?te asteptam cu rezultatele de la trombofilie...ce analize ai facut mai exact?
Eu nu am nicio noutate fetelor,menstra o astept de pe 27 incolo,iau tratam in continuare:aspenter,acid folic si vit e,iar dupa ov utrog 200mg...ma gandesc ce usor am ramas inainte,si acum deja asta e a patra luna,mi-e sa nu se fi intamplat ceva cu mn desi in ansamblu sunt bine,sper sa nu ajung sa,,sap,,mai adanc gen hsg sau mai stiu eu ce...
Sa aveti o zi minunata...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MariaBcf spune:

Angy te asteptam cu vesti bune

Mutatia PAI 1 - homozigot. Mutatia MTHFR C 677T- heterozigot.
17+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carin1974 spune:

MariaBcf sa va creasca mare fetita si sa stea cuminte pana la termen
angy_angela, flowerbee va asteptam cu vesti bune. Stiu cat este de greu sa stati linistite si sa nu va stresati cand sunt probleme, dar trebuie sa va ganditi ca e singurul mod in care il puteti ajuta pe bebe. Aveti grija de sanatatea voastra si de puiuti

-------------------------------------------------
AMH=0.02
PAI-1 heterozigot, MTHFR C677T heterozigot, MTHFR A1298C heterozigot
FIV1 septembrie 2012 Athena Timisoara- reusit dar sarcina oprita in evolutie la 8 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LumyMony spune:

Neata fetelor [pup
In primul rand Angy iti tin pumnii, o sa fie totul bine ,imi pare rau de sperietura prin care ai trecut
Maria felicitati pentru fetita sa fiti sanatoase si sa cresteti mari
Bee multa bafta
Mimi doamne ajuta sa fie cu noroc IA dar acum urmeaza asteptarea care-i cea mai grea
Eu m-am pomenit cu o infectie urinara dupa IA si este groaznic,iau niste pastile din plante si o crema pt uz extern( am si mancarimi ) nu stiu daca o sa-mi treaca cu astea
Mimi tie ti-a facut eco inainte de IA sa vada daca ai ovulat? mie nu ultima eco a fost pe 13 cand mi-am facut si injectia sa se sparga foliculii si pe 15 IA.
TOATE FETELE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valicutza spune:

Citat:
citat din mesajul lui bubuali

Angy stiu prin ce treci tu acum si ce emotii poti sa ai...te asteptam cu vesti de la eco si gandeste pozitiv...
Corina imi pare nespus de rau...si ca sa te mai imbarbatez uite am citit parca pe un forum povestile unor fete care i-au dat sotului vitamine si multe altele si a mers spre bine,nu dispera,uite o sa caut pe unde am citit si o sa revin cu vesti...
Valicuta pai ce s-a intamplat cu cm-ul tau,ai urmat vreun tratament ceva?te asteptam cu rezultatele de la trombofilie...ce analize ai facut mai exact?
Eu nu am nicio noutate fetelor,menstra o astept de pe 27 incolo,iau tratam in continuare:aspenter,acid folic si vit e,iar dupa ov utrog 200mg...ma gandesc ce usor am ramas inainte,si acum deja asta e a patra luna,mi-e sa nu se fi intamplat ceva cu mn desi in ansamblu sunt bine,sper sa nu ajung sa,,sap,,mai adanc gen hsg sau mai stiu eu ce...
Sa aveti o zi minunata...


Am luat in februarie niste antibiotice pentru o infectie urinara, cred ca de acolo mi se trage. analize am facut MTHFR, PAI si FACTOR XIII , doar astea le mai aveam, in rest le facusem pe toate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mimi32 spune:

Multumesc Lumy, la fel iti doresc si tie. Nici mie nu mi-a mai facut ecografie in ziua cu inseminarea. Si eu am avut durere de burta destul de tare in weekend in zona ovarului cu care am ovulat, tu nu? Si nu cred ca fost de la ovulatie, caci eu nu am facut stimulare, ci de la inseminarea in sine. Astazi mi-am mai revenit. Imi pare rau de infectia urinara.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LumyMony spune:

Mimi multumesc ,eu pe 13 aveam 2 foliculi de 19 mm si cred ca am ovulat pe 14 noaptea ca eram foarte inbalonata,aproape ca ma durea si cand mergeam iar pe 15 dimineata nu mai aveam nimic.
Bee si Angy nici o veste?
Caresse

Mergi la inceput